Ухвала
від 12.03.2019 по справі 359/806/17
БОРИСПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2/359/66/2019

Справа № 359/806/17

УХВАЛА

12 березня 2019 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі

головуючого судді Муранової-Лесів І.В..

при секретарі Степаненко А.О. ,

за участі представника позивача - ОСОБА_1,

представників відповідачів - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Борисполі цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 сільської ради Бориспільського району Київської області, Приватного підприємства КРЮКОВА , фізичної особи-підприємця ОСОБА_7, Головного територіального управління юстиції у Київській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, Броварська районна державна адміністрація Київської області, Служба автомобільних доріг Київської області, Головне управління Держгеокадастру в Київській області, про визнання недійсними правовстановлюючих документів на земельні ділянки -

встановив:

Ухвалою суду від 30.11.2018 явку позивача ОСОБА_5 для дачі особистих пояснень було визнано судом обов'язковою, в зв'язку з чим розгляд справи було відкладено на 24.01.2019 року (т.2 а.с.6-8).

В призначене судове засідання 24.01.2019, а також повторно 12.03.2019 позивач ОСОБА_5 не з'явився, рекомендовані листи з викликом до суду не отримав, був повідомлений через свого належним чином повідомленого представника адвоката ОСОБА_1 (т.2 а.с.9,13,28).

Представником позивача адвокатом ОСОБА_1 надано письмові пояснення позивача ОСОБА_5, справжність підпису якого 06.03.2019 посвідчена приватним нотаріусом Бориспільського міського нотаріального округу Київської області ОСОБА_8, реєстровий №174 .

За змістом наданих пояснень позивач зазначає, що за станом здоров'я не має можливості приймати участь у судових засіданнях, та просить проводити розгляд справи без його особистої участі.

У зв'язку з неявкою позивача ОСОБА_5 представником відповідача ОСОБА_6 сільської ради Бориспільського району Київської області ОСОБА_2 заявлено усне клопотання про залишення позову без розгляду.

Представником відповідача ПП Крюкова адвокатом ОСОБА_3 подано письмове клопотання про залишення позову без розгляду, обґрунтовуючи яке, посилається на положення п.5 ч.2 ст.257 ЦПК України. Зокрема, зазначає, що повторна неявка ОСОБА_5 перешкоджає розгляду справи, встановити обставини, на які посилається позивач без його участі неможливо.

Представник відповідача ПП Крюкова ОСОБА_4 клопотання про залишення позову без розгляду підтримує.

Дослідивши подане письмове клопотання, заслухавши пояснення представника позивача, думку учасників справи, суд прийшов до висновку, що клопотання про залишення позову без розгляду задоволенню не підлягають з наступних підстав.

Встановлено, що після заслуховування пояснень представника позивача адвоката ОСОБА_1 судом було задоволено клопотання представника відповідача ОСОБА_9 сільської ради ОСОБА_2 та визнано обов'язковою явку позивача ОСОБА_5 для дачі особистих пояснень.

Пунктом 5 частини 1 ст.223 ЦПК України визначено, що суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.

Водночас, згідно з вимогами ч. 5 цієї статті у разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез'явлення не перешкоджає вирішенню спору.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо: належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез'явлення не перешкоджає розгляду справи.

Встановлено, що у своїй нотаріально посвідченій заві від 06.03.2019 позивач ОСОБА_5 заявив відповідне клопотання - проводити розгляд справи без його особистої участі.

Відповідно до вимог ч.1 ст.2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

За змістом ч.2 цієї статті суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

В цьому зв'язку суд також наголошує, що за змістом ч.1-4 ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.

Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до вимог ч.5 ст.12 ЦПК України суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість:

1) керує ходом судового процесу;

2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами;

3) роз'яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов'язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій;

4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом;

5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов'язків.

Згідно ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Дійсно, відповідно до вимог ч.2 ст.43 ЦПК України учасники справи зобов'язані:

1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;

2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи;

3) з'являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов'язковою;

4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;

5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;

6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;

7) виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом.

Відповідно до вимог ч.3 цієї статті, у випадку невиконання учасником справи його обов'язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Так, згідно п.1 ч.1 ст.148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках: невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

В цьому зв'язку суд звертає увагу, що відповідно до вимог ч.1 та 2 ст.93 ЦПК України, в редакції чинній з 15.12.2017,учасник справи має право поставити в першій заяві по суті справи, що ним подається до суду, не більше десяти запитань іншому учаснику справи про обставини, що мають значення для справи.

У зв'язку з набранням чинності нової редакції ЦПК України, учасники справи не використали свого права щодо письмового опитування інших учасників справи як свідків, зокрема щодо опитування позивача ОСОБА_5.

Так, за змістом ч.4 ст.93 ЦПК України у заяві свідка зазначаються ім'я (прізвище, ім'я та по батькові), місце проживання (перебування) та місце роботи свідка, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків свідка за його наявності або номер і серія паспорта, номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти (за наявності), відповіді на питання щодо обставин справи, про які відомо свідку, джерела обізнаності свідка щодо цих обставин, а також підтвердження свідка про обізнаність із змістом закону щодо кримінальної відповідальності за надання неправдивих показань.

Водночас, пояснення сторони у справі в розумінні ст.76 ЦПК України не є засобами доказування у цивільному судочинстві, крім того, в силу вищенаведених вимог ст.ст.2, 12 ЦПК України неявка позивача у судове засідання не звільняє його, а також сторони обов'язку доказування а також обов'язку керуватися завданням цивільного судочинства.

Суд також звертає увагу, що у своїх клопотаннях представники відповідачів не навели, чому нез'явлення позивача перешкоджає вирішенню спору на підставі наданих суду доказів.

Таких перешкод, на думку суду, не вбачається.

Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що прийняття судового рішення про залишення позову без розгляду не відповідатиме завданням цивільного судочинства, оскільки не сприяє вирішенню спору, що виник між сторонами, а також унеможливленню у зловживання правом будь-який спосіб учасниками справи.

На підставі викладеного, керуючись ст..ст.2,12,13,223,257 ЦПК України, суд -

ухвалив:

В задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_9 сільської ради Бориспільського району київської області ОСОБА_2 та представника відповідача ПП Крюкова адвоката ОСОБА_3 про залишення позову без розгляду - відмовити.

Ухвала суду самостійному апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя: І.В.Муранова-Лесів

СудБориспільський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення12.03.2019
Оприлюднено13.03.2019
Номер документу80379130
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —359/806/17

Рішення від 09.02.2021

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Муранова-Лесів І. В.

Ухвала від 15.06.2020

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Муранова-Лесів І. В.

Ухвала від 22.11.2019

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Муранова-Лесів І. В.

Ухвала від 22.11.2019

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Муранова-Лесів І. В.

Ухвала від 12.03.2019

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Муранова-Лесів І. В.

Ухвала від 04.10.2018

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Муранова-Лесів І. В.

Ухвала від 26.03.2018

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Муранова-Лесів І. В.

Ухвала від 19.07.2017

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Муранова-Лесів І. В.

Ухвала від 02.02.2017

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Муранова-Лесів І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні