Провадження № 2-з/734/1/19 Справа № 734/152/19
У Х В А Л А
іменем України
13 березня 2019 року смт. Козелець
Суддя Козелецького районного суду Чернігівської області С.М.Бараненко ознайомившись з заявою позивача про забезпечення позову по цивільній справі за позовною заявою ПАТ Козелецький комбікормовий завод до ТОВ ФРІ ГРУП , ОСОБА_1, Приватного нотаріуса ОСОБА_2 та ТОВ Козелецький комбікормовий завод про визнання недійсним договору іпотеки, скасування запису про іпотеку та скасування запису про заборону на нерухоме майно , -
В С Т А Н О В И В:
До суду з заявою про забезпечення позову звернувся позивача, мотивуючи заяву зокрема тим, що предметом даного спору є визнання недійсним договору договору іпотеки нерухомого майна, на яке може бути звернено стягнення Відповідачем ТОВ Козелецький комбікормовий завод , до вирішення справи по суті, що утруднить чи зробить неможливим виконання майбутнього судового рішення, а тому є нагальна необхідність забезпечити позов.
Ознайомившись з матеріалами справи суд приходить до наступних висновків.
Згідно ч.1,2 ст. 149 ЦПК України:
Суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно п. 3,4,5,6,7 ч.1 ст. 151 ЦПК України - заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:
предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;
захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;
пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;
інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
В заяві про вжиття заходів про забезпечення позову сторона позивача зазначає, що враховуючи приписи ч.1 ст. 154 ЦПК України щодо мети зустрічного забезпечення, позивач вважає, що Відповідачам взагалі не можуть бути завдані збитки внаслідок задоволення заяви Позивача про забезпечення позову, а тому зустрічне забезпечення може не застосовуватись.
Згідно ч. 1 ст. 154 ЦПК України - суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення).
В своїй заяві про забезпечення позову, сторона позивача просить суд забезпечити зокрема позов шляхом заборони ТОВ Козелецький комбікормовий завод у будь-який спосіб відчужувати комплекс нежитлових будівель загальною площею 4784,7 кв.м., що розташований за адресою: Чернігівська область Козелецький район, смт. Козелець, вул.. Комсомольська, буд.100а, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 569840474220, а тому суд не може погодитись з ти, що позивач вважає, що Відповідачам взагалі не можуть бути завдані збитки внаслідок задоволення заяви Позивача про забезпечення позову, а тому зустрічне забезпечення може не застосовуватись, так-як в разі забезпечення позову, відповідач ТОВ Козелецький комбікормовий завод буде позбавлений можливості реалізувати своє право на відчуження зазначеного майна в строки, про які він заявляє у вимозі про усунення порушень № 319 від 18.02.2019 року та не отримає відповідну матеріальну вигоду, а тому понесе певні збитки за договором позики № 07/09/15 від 07 вересня 2015 року.
Враховуючи вище викладене, стороні позивача необхідно було зазначити в заяві про забезпечення позову, пропозиції щодо зустрічного забезпечення, що є обов'язковою умовою визначеною ст. 151 ЦПК України.
Згідно ч. 9 ст. 153 ЦПК України - суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
На підставі вище викладеного, заяву позивача про вжиття заходів забезпечення позову необхідно повернути заявнику.
Згідно п.2 ч.1 ст. 7 ЗУ "Про судовий збір" - сплачений заявником судовий збір в сумі 960,00 грн. підляє поверненню.
На підставі викладеного та керуючись ст. 149- 153, 259, 260, 353 ЦПК України суддя,-
У Х В А Л И В:
Заяву позивача про забезпечення позову по цивільній справі за позовною заявою ПАТ Козелецький комбікормовий завод до ТОВ ФРІ ГРУП , ОСОБА_1, Приватного нотаріуса ОСОБА_2 та ТОВ Козелецький комбікормовий завод про визнання недійсним договору іпотеки, скасування запису про іпотеку та скасування запису про заборону на нерухоме майно , шляхом заборони Товариству з обмеженою відповідальністю «КОЗЕЛЕЦЬКИЙ КОМБІКОРМОВИЙ ЗАВОД» (ідентифікаційний код юридичної особи: 42544573) у будь- який спосіб відчужувати (зокрема, але не виключно, за договорами купівлі-продажу, міни, дарування іншими непоіменованими договорами, що містять елементи зазначених договорів), у будь-який спосіб звертати стягнення, вносити до статутного капіталу юридичних осіб та громадських формувань, вносити до спільної діяльності або інвестиційної діяльності, у будь-який спосіб передавати у користування (зокрема, але не виключно, за договорами найму, оренди, позички іншими непоіменованими договорами, що містять елементи зазначених договорів), у будь який спосіб обтяжувати (зокрема, але не виключно, за договорами іпотеки, майнової поруки, іншими непоіменованими договорами, що містять елементи зазначених договорів), пропонувати звернути стягнення у межах будь-якого виконавчого провадження, у будь-який спосіб передавати на зберігання чи під охорону або управління, в будь-який інший спосіб передавати право володіння, користування або розпорядження, передавати на зберігання третім особам, обтяжувати будь-якими іншими боргами, а також передавати права третім особам як в межах, так і за межами України, вчиняти будь-які інші дії, зокрема, вносити будь-які конструктивні зміни, робити перепланування, перебудування, чи іншим чином впливати на цілісний стан та зовнішній вигляд наступного нерухомого майна:
-комплекс нежитлових будівель загальною площею 4 784,7 кв.м., що розташований за адресою: Чернігівська обл., Козелецький р-н, смт. Козелець, вул. Комсомольська, буд. 100а, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 569840474220;
-заборони суб'єктам державної реєстрації прав на нерухоме майно, державним реєстраторам прав на нерухоме майно та органам державної реєстрації прав і акредитованим суб'єктам (в тому числі Міністерству юстиції України та його територіальним органам, виконавчим органам сільських, селищних, районних та міських рад, Київській міській державній адміністрації, районним у місті Києві державним адміністраціям, акредитованим суб&ароз;єктам, нотаріусам, іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень") здійснювати будь-які реєстраційні дії стосовно наступного об&аро$;єкту нерухомого майна:
-комплексу нежитлових будівель загальною площею 4 784,7 кв.м., що розташований за адресою: Чернігівська обл., Козелецький р-н, смт. Козелець, вул. Комсомольська, буд. 100а, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна- повернути позивачу.
Повернути ПАТ Козелецький комбікормовий завод (ідентифікаційний код юридичної особи 05388919) 960,50 грн. судового збору сплаченого при зверненні до суду з заявою про забезпечення позову згідно квитанції № 22 від 12.03.2019 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається до Чернігівського апеляційного суду через Козелецький районний суд Чернігівської області.
Суддя С.М.Бараненко
Суд | Козелецький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2019 |
Оприлюднено | 15.03.2019 |
Номер документу | 80439862 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Козелецький районний суд Чернігівської області
Бараненко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні