РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
ПРО ПРОДОВЖЕННЯ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО СТРОКУ
ДЛЯ УСУНЕННЯ НЕДОЛІКІВ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ
19 березня 2019 р. Р і в н е №460/432/19
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Недашківська К.М., розглядаючи матеріали адміністративного позову Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№76)» до Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування рішення, вимоги та податкового повідомлення-рішення, та вирішуючи питання про наявність підстав для продовження процесуального строку,
В С Т А Н О В И В:
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№76)» (далі іменується – позивач) до Головного управління ДФС у Рівненській області (далі іменується – відповідач), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправними дії відповідача щодо винесення Рішення №0000171305 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 15.02.2019 та Вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 15.02.2019 №Ю-11;
- визнати протиправним та скасувати Рішення №0000171305 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 15.02.2019;
- визнати протиправною та скасувати Вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 15.02.2019 №Ю-11;
- визнати протиправними дії відповідача щодо винесення податкових повідомлень-рішень №0000491305 від 15.02.2019 про збільшення суми грошового зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб в розмірі 1861927 грн. 61 коп., та №0000511305 від 15.02.2019 про збільшення суми грошового зобов'язання по військовому збору в розмірі 17362 грн. 18 коп.;
- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення №0000491305 від 15.02.2019 про збільшення суми грошового зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб в розмірі 1861927 грн. 61 коп., та №0000511305 від 15.02.2019 про збільшення суми грошового зобов'язання по військовому збору в розмірі 17362 грн. 18 коп.
Ухвалою судді від 01.03.2019 позовна заява залишена без руху, а позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення (отримання) ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання: копії позовної заяви та доданих до неї документів – для відповідача; копії доказів сплати суми судового збору у розмірі 17289 грн. 00 коп., або ж доказів на підтвердження наявності підстав для звільнення чи відстрочення сплати судового збору.
18 березня 2019 року позивач подав до суду заяву про усунення недоліків позовної заяви, в тому числі заяву про звільнення від сплати судового збору, обґрунтовуючи це відсутністю коштів, призначених на сплату судового збору у зв'язку з відсутністю коштів на рахунках. Крім того, позивач зазначає, що прибуток підприємства формується за рахунок надходжень від провадження господарської діяльності після покриття матеріальних та інших витрат, витрат на оплату праці, сплати податків та інших платежів до бюджету. Підприємство створено з метою залучення засуджених, які відбувають покарання в установах виконання покарань ДКВС України до суспільно-корисної праці, забезпечення їх професійно-технічного навчання. Відтак, у підприємства відсутні передбачені кошти для сплати судового збору.
Згідно з частиною першою статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на невизначений строк.
Відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI (далі – Закон №3674), суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у цієї статті (частина друга статті 8 Закону №3674).
Таким чином, враховуючи вимоги законодавства, важкий фінансовий стан позивача та відсутність передбачених коштів для сплати судового збору не є безумовною підставою для звільнення від сплати судового збору при поданні адміністративного позову.
Щодо наявності інших підстав для звільнення від сплати судового збору, передбачених частиною першою статті 8 Закону України №3674-VI, позивач не зазначив.
Статтею 129 Конституції України передбачено, що однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.
Обставини, пов'язані з відсутністю у підприємства коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою та обґрунтованою підставою для звільнення від сплати судового збору, та ставити таким чином позивача у привілейоване становище перед іншими учасниками судового процесу.
Тому, заява Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№76)» про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Відповідно до частини другої статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
З огляду на обставини, суддя вважає за необхідне продовжити процесуальний строк, наданий позивачеві для усунення недоліків позовної заяви.
Таким чином, позивачу слід усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду: копії позовної заяви та доданих до неї документів – для відповідача; копії доказів сплати суми судового збору у розмірі 17289 грн. 00 коп. (оригінал платіжного документа) (перерахування коштів здійснюється за наступними реквізитами: отримувач коштів: УК у м.Рiвному/м.Рiвне/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38012714; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача: 34311206084031; код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу: *;101;
Враховуючи наведене та керуючись статтями 121, 133, 169, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И В:
Заяву Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№76)» про звільнення від сплати судового збору – залишити без задоволення.
Продовжити процесуальний строк, наданий Державному підприємству «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№76)», для усунення недоліків позовної заяви, до закінчення десяти днів з дня вручення (отримання) ухвали про продовження процесуального строку для усунення недоліків позовної заяви.
Роз'яснити Державному підприємству «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№76)», що відповідно до пункту першого частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Копію даної ухвали надіслати Державному підприємству «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№76)» .
Судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Суддя Недашківська К.М.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2019 |
Оприлюднено | 22.03.2019 |
Номер документу | 80573757 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Недашківська К.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні