ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
УХВАЛА
"20" березня 2019 р. Справа №909/556/18
м. Львів
Західний апеляційний господарський суд, в складі колегії:
головуючого (судді-доповідача): Бойко С.М.,
суддів: Бонк Т.Б.,
Якімець Г.Г.,
секретар судового засідання Процевич Р.Б.,
явка учасників справи:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - ОСОБА_2 директор, Кажук В.Б. адвокат;
розглянув апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Вигода" б/н від 17.12.2018
на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 12.11.2018, суддя: Шкіндер П.А., м. Івано-Франківськ, (повний текст рішення складено - 28.11.2018),
за позовом ОСОБА_5, АДРЕСА_1,
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Вигода", смт. Вигода, Долинський район, Івано-Франківська область,
про визнання недійсним рішення загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю "Вигода" від 01.05.2015 та рішення загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю "Вигода" від 25.03.2018,
ВСТАНОВИВ:
ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 13.03.2019 розгляд справи №909/556/18 відкладено на 20.03.2019 об 12 год. 00 хв.
В судове засідання з'явилися представники відповідача. Представник позивача в судове засідання не з'явився. При цьому, 19.03.2019 до апеляційного господарського суду від позивача надійшла заява про відкладення розгляду справи у зв'язку з зайнятістю представника в іншому судовому засіданні.
Представник відповідача заперечив проти зазначеного клопотання про відкладення розгляду справи та вказав про можливість розгляду справи по суті.
Суд, заслухавши пояснення представника відповідача стосовно заявленого позивачем клопотання, ухвалив перейти до розгляду справи по суті.
Заслухавши вступне слово представника відповідача, суд, з метою з'ясування обставин на які посилається апелянт, поставив запитання про причини, що об'єктивно не залежали від апелянта у зв'язку з якими ним не подано докази до суду першої інстанції.
З метою надання відповіді, представник відповідача просив суд відкласти розгляд справи для надання вичерпних пояснень з цього приводу.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 216 ГПК України якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі. Про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.
При здійсненні правосуддя суд має виходити з необхідності дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених в статтях 2, 4 Господарського процесуального кодексу України стосовно забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку, гарантованому чинним законодавством та всебічно забезпечити дотримання справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Необхідно зазначити, що відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи у відповідності до вимог матеріального та процесуального законів.
При цьому, Європейський Суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (див. рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України, no. 4469/07, від 02.05.2013, Папазова та інші проти України, no. 32849/05, 20796/06, 14347/07 та 40760/07, від 15.03.2012).
Враховуючи вищевикладене, з метою повного та всестороннього дослідження усіх обставин, що мають значення для вирішення справи, суд ухвалив відкласти розгляд справи поза межами процесуального строку, визначеного ст. 273 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. ст. 170, 202, 216, 234, 235 ГПК України, Західний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
розгляд справи №909/556/18 відкласти на 27.03.2019 о 11 год. 45 хв. у приміщенні Західного апеляційного господарського суду за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 81, зал судових засідань №1.
Неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не є перешкодою для розгляду апеляційної скарги по суті відповідно до положень частини 12 статті 270 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий (суддя-доповідач): С.М. Бойко
Судді: Т.Б. Бонк
Г.Г. Якімець
Суд | Західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2019 |
Оприлюднено | 21.03.2019 |
Номер документу | 80589604 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Бойко Світлана Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні