Ухвала
від 25.03.2019 по справі 922/671/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про відмову в забезпеченні позову

"25" березня 2019 р.Справа № 922/671/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Бринцева О.В.

без повідомлення учасників справи

розглянувши заяву ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову (вх. №7151 від 22.03.2019) по справі

за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Товариства з обмеженою відповідальністю "НВО Гідроформа" (61106, м. Харків, вул. Індустріальна, 15 А, кім. 33) про визнання недійсним рішення загальних зборів та скасування запису про реєстрацію ВСТАНОВИВ:

В провадженні Господарського суду Харківської області знаходиться справа №922/671/19 за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "НВО Гідроформа" про визнання недійсним рішення загальних зборів та скасування запису про реєстрацію.

22.03.2019 ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Харківської області із заявою про вжиття заходів забезпечення позову (вх. №7151), в якій просить суд заборонити до набрання законної сили судовим рішенням у справі державним реєстраторам будь-яких органів (місцевого самоврядування, виконавчих комітетів, місцевих державних адміністрацій, акредитованих підприємств, Міністерства юстиції України), а також нотаріусам та особам, уповноваженим на виконання функцій державних реєстраторів, які мають відповідні повноваження щодо внесення будь-яких відомостей та/або змін з будь-яких питань до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань, проводити реєстраційні дії відносно ТОВ "НВО Гідроформа", щодо зміни відомостей про директора, підписантів, власників та розміру статутного капіталу ТОВ "НВО Гідроформа", а також щодо внесення змін до статуту ТОВ "НВО Гідроформа".

В обґрунтування заяви зазначає, що невжиття заявлених заходів забезпечення позову може призвести до вчинення відповідачем подальших реєстраційних дій щодо ТОВ "НВО Гідроформа" та можливого подальшого відчуження майна товариства іншим особам, що може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду .

Розглянувши заяву про вжиття заходів забезпечення позову, суд відмовляє у її задоволенні, враховуючи наступне.

Відповідно до положень статті частини першої статті 136 ГПК України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

З огляду на положення статей 13, 74, 80 ГПК України особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 74 ГПК України, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

При вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.

Відповідно до статті 79 ГПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Предметом поданої позовної заяви є визнання недійсним рішення загальних зборів ТОВ "НВО Гідроформа", оформленого протоколом загальних зборів від 20.02.2019.

Натомість, з оскаржуваного рішення не вбачається намірів учасників товариства відчужувати свої частки, здійснювати перерозподіл часток, відчужувати майно товариства (укладення договорів з відповідними організаціями, які надають послуги щодо продажу майна, подання оголошення про продаж майна тощо організаціями).

Всупереч вимог статті 13 та статті 74 ГПК України (судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін; кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень) позивачами не наведено обґрунтованих мотивів та посилань на докази, на підставі яких суд міг би дійти висновку щодо доцільності та необхідності забезпечення позову.

З огляду на те, що позивачами не доведено, що невжиття, визначених ними заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні заяви про вжиття заходів забезпечення позову.

Разом з тим, суд вважає за необхідне відмітити, що вимога про забезпечення позову, яку раніше було відхилено повністю або частково, може бути подана вдруге, якщо змінились певні обставини. Тобто на заяви про забезпечення позову, в задоволенні яких було відмовлено, не поширюється заборона повторно звертатись до господарського суду.

Керуючись статтями 73-74, 77, 79-80, 136-137, 140, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви про вжиття заходів забезпечення позову відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Східного апеляційного господарського суду через Господарський суд Харківської області протягом 10 днів з дня набрання нею законної сили.

Суддя О.В. Бринцев

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення25.03.2019
Оприлюднено25.03.2019
Номер документу80648723
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/671/19

Рішення від 06.06.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

Ухвала від 28.05.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

Ухвала від 16.05.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

Ухвала від 06.05.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

Ухвала від 25.03.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

Ухвала від 25.03.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

Ухвала від 14.03.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

Ухвала від 14.03.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні