Постанова
від 20.03.2019 по справі 635/3098/16-ц
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД


П О С Т А Н О В А

іменем України

20 березня 2019 року

м. Харків

справа № 635/3098/16-ц

провадження № 22-ц/818/362/19

Харківський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:

головуючого - Котелевець А.В.,

суддів - Піддубного Р.М., Тичкової О.Ю.,

за участю секретаря - Огар І.В.,

учасники справи:

позивач - ОСОБА_1,

відповідач - Циркунівська сільська рада Харківського району Харківської області,

відповідач -Товариство з обмеженою відповідальністю "Север - 3",

третя особа - Головне управління Держгеокадастру у Харківськійобласті,

розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 - представника ОСОБА_1 на рішення Харківського районного суду Харківської області від 03 вересня 2018 року в складі судді Токарєвої Н.М.,

у с т а н о в и в:

В квітні 2016 року ОСОБА_1 звернувся у суд із позовом до Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області, Товариства з обмеженою відповідальністю "Север - 3" (далі - ТОВ "Север - 3") та просив: скасувати рішення Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області Х сесії V скликання від 22 березня 2007 року Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ "Север - 3"; визнати недійсним Договір оренди земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1, укладений між ТОВ "Север - 3" та Циркунівською сільською радою Харківського району Харківської області; визнати недійсною державну реєстрацію земельної ділянки площею 11,2450 га із кадастровим номером НОМЕР_1.

Позов мотивовано тим, що рішенням Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області ІХ сесії V скликання від 11 січня 2007 року йому надано дозвіл на розробку технічної документації щодо передачі у приватну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд в АДРЕСА_1. Рішенням Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області Х сесії V скликання від 28 березня 2007 року затверджено розроблену технічну документацію на зазначену земельну ділянку площею 0, 1490 га та передано йому земельну ділянку у власність. Кадастровий номер земельної ділянки, визначений в технічній документації на землю - НОМЕР_2. В 2016 році з метою оформлення правовстановлюючого документу на земельну ділянку він звернувся до Управління Держгеокадастру у Харківському районі Харківської області та дізнався, що відомості про його земельну ділянку в Державному земельному кадастрі відсутні. В березні 2016 року йому було відмовлено у внесенні до Державного земельного кадастру відомостей про земельну ділянку з тих підстав, що його земельна ділянка перетинається із земельною ділянкою з кадастровим номером НОМЕР_1, яка передана в оренду ТОВ "Север - 3". Таким чином, Циркунівська сільська рада Харківського району Харківської області передала в оренду ТОВ "Север - 3" земельну ділянку, в площу якої включена надана йому земельна ділянка. При цьому, перетин вищевказаних земельних ділянок на місцевості відсутній, оскільки жодних претензій на земельну ділянку, передану йому у власність у ТОВ "Север - 3" немає. Враховуючи неправомірність даного рішення, позивач вважає, що підлягає визнанню недійсним Договір оренди земельної ділянки із кадастровим номером НОМЕР_1, укладений між Циркунівською сільською радою Харківського району Харківської області та ТОВ "Север - 3".

В липні 2017 року ОСОБА_1 подав заяву про зміну підстав позову, яка мотивована тим, що передана в оренду ТОВ "Север - 3" земельна ділянка відноситься до земель сільськогосподарського призначення, однак категорія землі змінена не була, тому вважав, що рішення сільради щодо затвердження проекту відведення земельної ділянки ТОВ "Север - 3" є недійсним.

ОСОБА_3 та ОСОБА_4 - представники ТОВ "Север - 3" подали до суду письмові заперечення, в яких просили в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

Заперечення мотивовані тим, що за рік до прийняття будь-яких рішень щодо надання земельної ділянки у власність позивачу, вони погодили відведення орендованої на даний час земельної ділянки, отримали необхідні позитивні висновки щодо площі, місця розташування та цільового використання землі, розробили та погодили технічну документацію із землеустрою, погодили межі своєї земельної ділянки, місце розташування земельних ділянок сторін різне, а отже підстави для скасування рішення сільради та визнання недійсними Договору оренди землі та його державної реєстрації відсутні. Земельна ділянка позивача не була включена до складу земель, переданих в оренду ТОВ "Север - 3", товариству виділено землі житлової та громадської забудови за рахунок земель запасу, які розташовані у межах населеного пункту. Право власності на земельну ділянку в 2008 році позивачем оформлено не було, тому жодні права позивача товариством не порушені.

Рішенням Харківського районного суду Харківської області від 03 вересня 2018 року в задоволенні позову відмовлено.

Рішення суду першої інстанції мотивовано недоведеністю позовних вимог.

16 жовтня 2018 року ОСОБА_2 - представник ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу. Посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення про задоволення позову.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції не надано належної оцінки всім обставинам справи та наданим доказам на підтвердження позовних вимог.

ТОВ "Север - 3" рішення суду першої інстанції не оскаржило, правом на подання відзиву на апеляційну скаргу не скористалось.

Згідно з частиною 3 статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право залишити судове рішення без змін, а скаргу без задоволення (пункт 1 частини 1 статті 374 ЦПК України).

Перевіряючи законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції відповідно до вимог частини 1 статті 367 ЦПК України - в межах доводів і вимог апеляційної скарги - судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Стаття 15 ЦК України передбачає право кожної особи на захист свого цивільного права в разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Отже, стаття 15 ЦК України визначає об'єктом захисту порушене, невизнане або оспорюване право чи цивільний інтерес. Порушення права пов'язане з позбавленням його володільця можливості здійснити (реалізувати) своє право повністю або частково. При оспорюванні або невизнанні права виникає невизначеність у праві, викликана поведінкою іншої особи.

Таким чином, порушення, невизнання або оспорювання суб'єктивного права є підставою для звернення особи до суду за захистом цього права із застосуванням відповідного способу захисту.

Відповідно до статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності.

Стаття 81 ЦПК України надає право сторонам та іншим учасникам справи подавати докази на підтвердження своїх вимог або заперечень.

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (частина 1 статті 76 ЦПК України).

Частиною 3 статті 12 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно із статтею 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідно до статей 124, 125, 126 ЗК України у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу. Право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації. Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації. Право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянко посвідчується державними актами. Право оренди землі оформлюється договором, який реєструється відповідно до закону.

Частиною 3 статті 152 ЗК України у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, визначено, що захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування заподіяних збитків; застосування інших, передбачених законом, способів.

Аналіз вищенаведених правових норм дає підстави для висновку, що земельна ділянка може бути надана у власність громадянина лише в порядку, передбаченому чинним законодавством. При цьому земельна ділянка має бути вільною, тобто такою, що не перебуває у власності чи в користуванні іншої особи.

Надання громадянину в користування чи у власність земельної ділянки, що вже перебуває у власності або користуванні іншої особи, проводиться лише після вилучення (викупу) її в порядку, передбаченому земельним законодавством.

Матеріали справи свідчать, що рішенням Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області Х сесії V скликання від 11 січня 2007 року Про надання дозволу на розробку технічної документації щодо передачі у приватну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд в АДРЕСА_1 гр. ОСОБА_1 позивачу надано дозвіл на розробку технічної документації щодо передачі у приватну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд в АДРЕСА_1; зобов'язано подати технічну документацію на затвердження Циркунівській сільській раді в установленому порядку.

Рішенням Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області ХIХ сесії V скликання від 28 березня 2008 року Про затвердження технічної документації та передачу земельної ділянки у приватну власність гр. ОСОБА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в АДРЕСА_1 , вирішено: затвердити технічну документацію по встановленню меж та оформлення права власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_1 в АДРЕСА_1; передати безоплатно у приватну власність позивачу земельну ділянку загальною площею 0,1490 га за вказаною адресою; видати державний акт на право приватної власності на земельну ділянку.

Відповідно до змісту повідомлення (листа) державного кадастрового реєстратора Слюсарєвої О.В. від 23 грудня 2015 року № РВ-6300533852015 ОСОБА_1 було повідомлено, що у Державному земельному кадастрі відсутні відомості про виділену йому земельну ділянку.

Рішенням державного кадастрового реєстратора від 23 березня 2016 року № РВ-6300568492016 позивачу було відмовлено у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру у зв'язку з невідповідністю електронного документу установленим вимогам, а саме із-за співпадіння площі, накладок земельних ділянок з кадастровими номерами НОМЕР_2 та НОМЕР_1.

З протоколу від 23 березня 2016 року № ПП 63003854922016 вбачається, що технічна документація із землеустрою на об'єкт, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, розроблена фізичною особою - підприємцем ОСОБА_6, на замовлення ОСОБА_1, не відповідає наявним даним Державного земельного кадастру, вимогам технічних характеристик електронного документу та даним документації із землеустрою.

Відповідно до Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 23 грудня 2015 року № НВ-6302325142015 земельна ділянка площею 11,2450 га з кадастровим номером НОМЕР_1, розташована за адресою: АДРЕСА_2, є у комунальній власності, є землями житлової та громадської забудови, використовується для будівництва житлових будинків, господарських будівель і споруд, зареєстрована 06 квітня 2007 року Харківським районним відділом Харківської регіональної філії Центр Державного земельного кадастру , орендар ТОВ "Север - 3", строк дії речового права - 50 років, відомості про обмеження у використанні земельної ділянки не зареєстровані. Додано кадастровий план земельної ділянки, в якому зазначено, що площа земельної ділянки складає 11,2450 га, це землі під житлову забудову, межує із землями Циркунівської сільської ради.

З Витягу з протоколу засідання районної комісії щодо врегулювання земельних відносин на території Харківського району Харківської області від 22 червня 2006 року вбачається, що ТОВ "Север - 3" погоджено виділення земельної ділянки площею 11,0 га в с. Циркуни для будівництва житлових котеджів за умови погодження з відділом архітектури.

Сільським головою до Харківської обласної державної адміністрації листом від 06 листопада 2006 року № 606 було направлено клопотання з проханням підтримати погодження побудови ТОВ "Север - 3" кварталу індивідуальної житлової забудови на земельній ділянці площею 11,0 га в с. Циркуни Харківського району Харківської області.

Рішенням Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області IV сесії V скликання від 08 серпня 2006 року ТОВ "Север - 3" було надано дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт та виготовлення акту вибору земельної ділянки під індивідуальне житлове будівництво в с. Циркуни в кінці вулиці Підгірна, ТОВ "Север - 3" зобов'язано погодити відведення земельної ділянки та після надання в довгострокове платне користування земельної ділянки площею 11,245 га, побудувати котельню і газифікувати дитячий садок в с. Циркуни по вулиці Кірова, будинок № 90-А за рахунок підприємства.

На підставі клопотання голови Циркунівської сільської ради щодо погодження оформлення земельної ділянки ТОВ "Север- 3" від 17 серпня 2006 року № 406, Комісією було погоджено вибір ТОВ "Север - 3" земельної ділянки, орієнтовною площею 11,00 га, розташованої в межах населеного пункту с. Циркуни на території Циркунівської сільської ради, яка межує з півночі із землекористуваннями мешканців с. Циркуни, з заходу - із землями загального користування Циркунівської сільської ради (місцева дорога), з півдня та сходу - із землями прибережно захисної смуги р. Харків та території Циркунівської сільської ради, для будівництва індивідуальної житлової забудови, за рахунок земель запасу, про що складено акт, затверджений 17 вересня 2006 року Головою Харківської районної державної адміністрації В. Бакуменко. До акту додано викопіювання з планових та графічних матеріалів.

Рішенням Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області V сесії V скликання від 12 жовтня 2006 року ТОВ "Север - 3" надано дозвіл на виготовлення проектно-кошторисної документації на відведену земельну ділянку в с. Циркуни під індивідуальну житлову забудову, зобов'язано її погодити у встановленому законом порядку.

Рішенням Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області VI сесії V скликання від 12 грудня 2006 року ТОВ "Север - 3" надано дозвіл на благовлаштування території земельної ділянки (електро і газопостачання, облаштування доріг, побудови мосту через р. Харків), на відведеній земельній ділянці площею 11,0 га в с. Циркуни в кінці вулиці Підгірна для будівництва і обслуговування житлових будинків працівникам ТОВ "Север - 3".

Рішенням Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області IХ сесії V скликання від 11 січня 2007 року ТОВ "Север - 3" було затверджено документацію з містобудівного обґрунтування № 222/108 розташування кварталу індивідуальної житлової забудови в с. Циркуни поблизу вулиці Підгірна, площею 11,25 га.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ "Север - 3" та складання документів, що посвідчують право оренди для будівництва житлових будинків, господарських будівель і споруд, за рахунок земель запасу житлового та громадського призначення, розташованої в межах населеного пункту поблизу вулиці Підгірна в с. Циркуни на території Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області, розробленого Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма Амистад в 2007 році, виготовлений та погоджений відповідно до вимог чинного на той час законодавства України - Закону України Про землеустрій та Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року № 677, Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Харківській області, Відділом містобудування, архітектури та капітального будівництва Харківської районної державної адміністрації, Харківською районною санітарно-епідеміологічною станцією, Харківським районним відділом земельних ресурсів Управління культури та туризму Харківської обласної державної адміністрації. Межі земельної ділянки було погоджено землевласником - Циркунівською сільською радою Харківського району Харківської області, про що складено Акт встановлення та погодження меж земельної ділянки від 28 грудня 2006 року. Проект землеустрою отримав позитивний висновок державної експертизи Харківського обласного Головного управління земельних ресурсів Держкомзем України № 184 від 09 лютого 2007 року.

Рішенням Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області Х сесії V скликання від 22 березня 2007 року Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ "Север - 3" затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 11,245 га в оренду ТОВ "Север - 3", розташованої в межах населеного пункту в с. Циркуни Харківського району Харківської області, поблизу вулиці Підгірна для будівництва житлових будинків, господарських будівель та споруд та надано у довгострокову оренду строком на 50 років зі сплатою орендної плати у розмірі 1% від затвердженої нормативної грошової оцінки у грошовій формі на рахунок Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області.

Актом погодження меж земельної ділянки, розташованої за адресою: Харківська область, Харківський район, с. Циркуни, вулиця Підгірна, 145 з суміжними власниками та землекористувачами за результатами кадастрової зйомки, здійсненої для землекористувача ТОВ "Север - 3" та підписаного учасниками 25 березня 2015 року, підтверджується, що землекористувач ТОВ "Север- 3" має у користуванні земельну ділянку, яка межує з обстежуваним об'єктом на відрізку від Б до В , а землекористувач ОСОБА_1 має у користуванні земельну ділянку по АДРЕСА_1, яка межує з обстежуваним об'єктом на відрізку від В до Г , і ці земельні ділянки не перетинаються між собою. Вказаний акт підписаний власниками суміжних земельних ділянок, в тому числі ОСОБА_8

27 березня 2007 року між Циркунівською сільською радою Харківського району Харківської області та ТОВ "Север - 3"було укладено Договір оренди землі, за умовами якого товариству передано в оренду земельну ділянку загальною площею 11,2450 га в с. Циркуни поблизу вулиці Підгірнана території Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області на строк 50 років, з обов'язковою сплатою щомісячно орендних платежів. Невід'ємними частинами договору є план (схема) земельної ділянки, кадастровий план земельної ділянки, акт визначення меж земельної ділянки в натурі та акт приймання-передачі об'єкту оренди. ТОВ "Север - 3" було прийнято зазначену земельну ділянку в оренду на підставі акту приймання-передачі від 06 квітня 2007 року.

Таким чином, висновок суду першої інстанції про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 є законним та обґрунтованим, оскільки земельні ділянки сторін є суміжними, тобто не перетинаються між собою; земельна ділянка, що передана у власність ТОВ "Север - 3" за площею не включає в себе земельну ділянку, передану позивачу.

Крім того, відповідно до пункту 5 Рішення Конституційного Суду України від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009 органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є гарантією стабільності суспільних відносин між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення.

Частинами 1 та 2 статті 20 ЗК України в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, визначено, що віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного та історико-культурного призначення.

Порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є підставою для: визнання недійсними рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування про надання (передачу) земельних ділянок громадянам та юридичним особам; визнання недійсними угод щодо земельних ділянок; відмови в державній реєстрації земельних ділянок або визнання реєстрації недійсною; притягнення до відповідальності відповідно до закону громадян та юридичних осіб, винних у порушенні порядку встановлення та зміни цільового призначення земель (стаття 21 ЗК України в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Надана в оренду ТОВ "Север - 3" земельна ділянка на момент її передачі не належала до категорії земель сільськогосподарського призначення. Спірна земельна ділянка була відведена ТОВ "Север - 3" за рахунок земель запасу житлового та громадського призначення, для будівництва житлових будинків, господарських будівель і споруд, про що зазначено у всіх дозвільних документах; проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ "Север - 3" затверджений Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Харківській області, Відділом містобудування, архітектури та капітального будівництва Харківської районної державної адміністрації, Харківською районною санітарно-епідеміологічною станцією, Харківським районним відділом земельних ресурсів Управління культури та туризму Харківської обласної державної адміністрації, отримав позитивний висновок державної експертизи Харківського обласного Головного управління земельних ресурсів Держкомзем України № 184 від 09 лютого 2007 року.

Доводи апеляційної скарги про те, що передана у власність ТОВ "Север - 3" земельна ділянка на даний час перебуває у занепаді, будівництво на ній не здійснюється, відповідач, як орендар, не виконує своїх обов'язків із використання земельної ділянки судова колегія не приймає, оскільки вони не впливають на висновки суду про те, що ТОВ "Север - 3" в передбаченому законодавством порядку набуло право користування земельною ділянкою. Невиконання умов Договору оренди землі, укладеного 27 березня 2007 року між Циркунівською сільською радою Харківського району Харківської області та ТОВ "Север - 3" не є підставою для скасування рішення Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області Х сесії V скликання від 22 березня 2007 року Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ "Север - 3" та визнання недійсним Договір оренди земельної.

Суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права (стаття 375 ЦПК України).

Європейський суд з прав людини вказав, що пункт перший статті 6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними, залежно від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (рішення у справі Проніна проти України , № 63566/00, параграф 23, ЄСПЛ, від 18 липня 2006 року).

Інші доводи, викладені в апеляційній скарзі, висновків суду першої інстанції не спростовують, фактично зводиться до переоцінки доказів, яким судом надана належна оцінка.

Оскільки позов задоволенню не підлягає, підстав для нового розподілу судових витрат, понесених у зв'язку з розглядом справи у суді першої інстанції, а також розподілу судових витрат, понесених у зв'язку з переглядом справи у суді апеляційної інстанції, немає.

Керуючись ст. 367, п. 1 ч.1 ст. 374, ст. ст. 375, 381- 384, 389 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - представника ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Харківського районного суду Харківської області від 03 вересня 2018 року - залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення безпосередньо до Верховного Суду.

Повний текст постанови складено 25 березня 2019 року.

Головуючий А.В. Котелевець

Судді Р.М. Піддубний

О.Ю. Тичкова

СудХарківський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення20.03.2019
Оприлюднено26.03.2019
Номер документу80676142
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —635/3098/16-ц

Ухвала від 29.07.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Постанова від 20.03.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Постанова від 20.03.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 10.01.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 12.12.2018

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 12.11.2018

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 23.10.2018

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Рішення від 03.09.2018

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Токарєва Н. М.

Рішення від 03.09.2018

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Токарєва Н. М.

Ухвала від 16.12.2016

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Токарєва Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні