РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 березня 2019 року м. Рівне№460/673/19
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дорошенко Н.О., перевіривши виконання вимог статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою
до Головного управління ДФС у Рівненській області
про визнання протиправними та скасування акту, податкових повідомлень-рішень, вимоги про сплату боргу,-
В С Т А Н О В И В:
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов Голови комісії з припинення Житлово-комунального підприємства "Перспективне" ОСОБА_1 в інтересах ЖКП "Перспективне" до Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправними та скасування акту, податкових повідомлень-рішень, вимоги про сплату боргу.
Пунктами 1- 3 та 6 частини 1 статті 171 КАС України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху.
Так, перевіряючи на виконання положень ч.1 ст.171 КАС України даний позов, суддею встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.160 - 161 КАС України з огляду на наступне.
Згідно частини 3 статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Одночасно з поданням позовної заяви було подано клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке мотивоване тяжким фінансовим станом підприємства. На обґрунтування поданого клопотання позивачем було долучено копію Постанови про арешт коштів боржника від 30.08.2018 ВП №57080683.
З цього приводу суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 8 Закону України "Про судовий збір", суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на невизначений строк.
З наведеної норми вбачається, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан сторони. При цьому, визначення майнового стану є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується його рівень.
Лише у виняткових випадках суд може відстрочити особі сплату судового збору не порушуючи принципу юридичної рівноваги та враховуючи скрутне матеріальне становище викликане об'єктивними обставинами, що підтверджуються відповідними доказами.
З огляду на вищевикладене та беручи до уваги, що Постанова про арешт майна боржника винесена 30.08.2018, а до суду позивач звертається 25.03.2019 суд прийшов до висновку, що відомості про матеріальний стан позивача які б унеможливлювали сплату судового збору на час звернення до суду позивачем не надані.
Відтак на виконання частини 3 статті 161 КАС України позивачу слід надати належні докази неможливості оплати судового збору станом на час звернення до суду з цим позовом або надати доказ оплати судового збору з урахуванням позовних вимог та у відповідності до ставок визначених Законом України "Про судовий збір".
Крім того, згідно з ч.4 ст.161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч.2 ст.94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно з ч.4, 5 ст.94 КАС України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.27 Національного стандарту України, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003 (ДСТУ 4163-2003), відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Всупереч викладеному, позивачем до позовної заяви додано копії письмових доказів, які в порядку, встановленому чинним законодавством, належним чином не засвідчені.
Крім того відповідно до пункту восьмого частини п'ятої статті 160 КАС України у позовній заяві має бути зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, що недотримано позивачем.
Щодо покликання позивача у позовній заяві на значний обсяг документів, які підлягають поданню разом з позовною заявою в якості доказів, обмеженість ресурсів ЖКП "Перспективне" в силу проведення процедури його припинення, а також наявність всіх доданих до позовної заяви документів та їх оригіналів у відповідача, а у зв'язку з цим подання до суду позовної заяви без долучення копій доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників суд зазначає наступне.
Частиною 9 ст. 79 КАС України передбачено, що копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Суд вважає прийнятним не подання позивачем всіх доданих до позовної заяви документів у разі їх наявності (оригіналів чи копій) у відповідача. В протилежному випадку позивачу слід надати належним чином оформлені та засвідчені копії доказів для відповідача.
Суд також звертає увагу, що позовна заява написана без врахування відступу для полів, що зробить її неможливою для читання після того, як вона буде підшита до матеріалів справи, в зв'язку з чим позивачу необхідно сформувати позовну заяву належним чином.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху та запропонувати позивачу у встановлений судом строк усунути недоліки позовної заяви шляхом: подання нового примірнику позовної заяви із врахуванням відступу для полів, надати належні докази неможливості оплати судового збору станом на час звернення до суду з цим позовом або надати доказ оплати судового збору з урахуванням позовних вимог та у відповідності до ставок визначених Законом України "Про судовий збір" або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, а також позивачу слід надати належним чином засвідчені копії письмових доказів та зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Керуючись статтею 169 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Голови комісії з припинення Житлово-комунального підприємства "Перспективне" ОСОБА_1 в інтересах ЖКП "Перспективне" до Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправними та скасування акту, податкових повідомлень-рішень, вимоги про сплату боргу залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю не більше 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується.
Суддя Дорошенко Н.О.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2019 |
Оприлюднено | 01.04.2019 |
Номер документу | 80795277 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Шевчук Світлана Михайлівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Шевчук Світлана Михайлівна
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Дорошенко Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні