Справа № 573/531/19
Номер провадження 2/573/194/19
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
29 березня 2019 року м. Білопілля
Суддя Білопільського районного суду Сумської області Свиргуненко Ю. М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Українська залізниця , треті особи: начальник виробничого підрозділу Сумська вагонна дільниця філії Пасажирська компанія Акціонерного товариства Українська залізниця ОСОБА_2, Галузева Сумська Вільна професійна спілка Регіональної філії Південна залізниця Публічного акціонерного товариства Українська залізниця про скасування наказу про розірвання трудового договору, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
в с т а н о в и в :
29 березня 2019 року до Білопільського районного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до АТ Українська залізниця , треті особи: начальник виробничого підрозділу Сумська вагонна дільниця філії Пасажирська компанія АТ Українська залізниця ОСОБА_2, Галузева Сумська Вільна професійна спілка Регіональної філії Південна залізниця ПАТ Українська залізниця про скасування наказу про розірвання трудового договору, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
На підставі ст. 14 ЦПК України справа передана на розгляд судді Білопільського районного суду Свиргуненко Ю. М.
Позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, підсудна Білопільському районному суду Сумської області.
Визначених статтями 185-186 ЦПК України підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не вбачається.
За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов'язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Частиною 4 ст. 19 ЦПК України для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи призначається спрощене позовне провадження.
Відповідно до ст. 274 ЦПК України малозначні справи та справи, в яких ціна позову не перевищує п'ятисот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, підлягають розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи.
Таким чином, суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до АТ Українська залізниця про скасування наказу про розірвання трудового договору, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та призначити її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Одночасно із позовом ОСОБА_1 заявила клопотання про витребування доказів, які знаходяться у начальника виробничого підрозділу Сумська вагонна дільниця філії Пасажирська компанія АТ Українська залізниця ОСОБА_2, а саме:
- належним чином завірені копії результатів службового розслідування відносно ОСОБА_1 за фактом виявлення 11 лютого 2019 року у вагоні №8/22986 поїзду №59 сполученням Харків-Одеса двох пасажирів без проїзних документів;
- належним чином завірену копію наказу №85/ос від 04 березня 2019 року відносно ОСОБА_1;
- належним чином завірену копію наказу №519/ос від 03 червня 2008 року про прийняття ОСОБА_1 на роботу.
Дослідивши вказане клопотання, приходжу до наступних висновків.
Згідно з ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість керує ходом судового процесу, сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами, роз'яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов'язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом, запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов'язків.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
З матеріалів справи вбачається, що адвокат позивача - ОСОБА_3 11 та 21 березня 2019 року звертався з запитами до начальника виробничого підрозділу Сумська вагонна дільниця філії Пасажирська компанія АТ Українська залізниця з приводу надання інформації про проведення службового розслідування та його результати відносно провідника пасажирських вагонів ОСОБА_1 за фактом виявлення 11 лютого 2019 року у вагоні №8/22986 поїзду №59 сполученням Харків-Одеса двох пасажирів без проїзних документів. Вказана інформація запитувалася у зв'язку з тим, що в наказі про розірвання трудового договору від 04 квітня 2019 року №12 міститься інформація про проведення службового розслідування за вказаним вище фактом. Окрім цього, позивач отримала наказ №12 від 04 березня 2019 року Про розірвання трудового договору із провідником пасажирських вагонів ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 41 КЗпП , однак у трудовій книжці зазначено інший документ, на підставі якого її було звільнено, а саме наказ №85/ос від 04 березня 2019 року. Вказаний наказ ОСОБА_1 та її адвокат - ОСОБА_3 не отримували. Посилаючись на те, що на адвокатський запит вище перелічені докази не були надані, позивач просить витребувати їх у третьої особи в порядку ст. 84 ЦПК України.
Враховуючи, що документи, про витребування яких заявив позивач, мають істотне значення для розгляду справи, у зв'язку з чим без їх дослідження правильне вирішення спору не можливе, суд приходить до висновку, що клопотання про витребування доказів підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 12, 14, 19, 84, 187, 260, 274 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в :
Відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії МА 931362, виданий Білопільським РС УДМС України в Сумській області 14 травня 2016 року, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 до Акціонерного товариства Українська залізниця , ЄДРПОУ 40075815, юридична адреса: м. Київ, вул. Тверська, буд. 5, треті особи: начальник виробничого підрозділу Сумська вагонна дільниця філії Пасажирська компанія Акціонерного товариства Українська залізниця ОСОБА_2, юридична адреса: м. Суми, вул. Привокзальна, 1, Галузева Сумська Вільна професійна спілка Регіональної філії Південна залізниця Публічного акціонерного товариства Українська залізниця , ЄДРПОУ 40897241, юридична адреса: м. Суми, вул. Привокзальна, 1 про скасування наказу про розірвання трудового договору, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Справу призначити до судового розгляду в порядку спрощеного позовного провадження на 10 годину 00 хвилин 26 квітня 2019 року з повідомленням сторін, третіх осіб у приміщенні Білопільського районного суду Сумської області (41800, Сумська область, м. Білопілля, вул. Шевченка, 17).
Витребувати у начальника виробничого підрозділу Сумська вагонна дільниця філії Пасажирська компанія АТ Українська залізниця наступні документи:
- належним чином завірені копії результатів службового розслідування відносно ОСОБА_1 за фактом виявлення 11 лютого 2019 року у вагоні №8/22986 поїзду №59 сполученням Харків-Одеса двох пасажирів без проїзних документів;
- належним чином завірену копію наказу №85/ос від 04 березня 2019 року відносно ОСОБА_1;
- належним чином завірену копію наказу №519/ос від 03 червня 2008 року про прийняття ОСОБА_1 на роботу.
Протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК, а також всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, а позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів, які мають бути надіслані одночасно з надсиланням відзиву до суду.
Протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі треті особи мають право надіслати суду свої пояснення щодо позову, в яких викласти свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову, а іншим учасникам справи - копію пояснень та доданих до них документів, які мають бути надіслані одночасно з надсиланням пояснень до суду.
Протягом 5 днів з дня вручення відзиву на позовну заяву позивач має право надіслати суду відповідь на відзив, а іншим учасникам справи його копію, яка має бути надіслана одночасно з надсиланням відповіді на відзив до суду.
Протягом 5 днів з дня вручення відповіді на відзив відповідач має право надіслати суду заперечення, а іншим учасникам справи його копію, яка має бути надіслана одночасно з надсиланням заперечення до суду.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідачу роз'яснити право на пред'явлення зустрічного позову протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Сторонам до початку розгляду справи по суті надати оригінали документів, якими вони обґрунтовують свої вимоги та заперечення.
Повідомити учасників справи, що в Білопільському районному суді наявні технічні можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Інформацію щодо справи, яка розглядається, можливо отримати на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1801/.
Копію ухвали про відкриття провадження по справі надіслати сторонам, третім особам.
Відповідачу та третім особам надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Ухвала в частині вирішення питання щодо підсудності може бути оскаржена протягом 15 днів з дня її складання шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Сумського апеляційного суду.
Суддя:
Суд | Білопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2019 |
Оприлюднено | 03.04.2019 |
Номер документу | 80836546 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні