Рішення
від 02.04.2019 по справі 320/5725/18
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 квітня 2019 року м. Київ справа № 320/5725/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Серпень 17" до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Серпень 17" (далі - позивач) з позовом до Державної фіскальної служби України (далі - відповідач), в якому з урахуванням уточнення позовних вимог та клопотання про часткову відмову від позовних вимог, просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС в Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 9 серпня 2018 р. №876914/41945636 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 20 липня 2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 2 від 20 липня 2018 р. на суму 20 635 грн. 93 коп., в тому числі ПДВ на суму 3 439 грн. 32 коп., в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС в Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 6 серпня 2018 р. №872248/41945636 про відмову в реєстрації податкової накладної № 9 від 21 липня 2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 9 від 21 липня 2018 р. на суму 192 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ на суму 32 грн. 00 коп., в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС в Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 29 серпня 2018 р. №897868/41945636 про відмову в реєстрації податкової накладної № 4 від 31 липня 2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 4 від 31 липня 2018 р. на суму 4 445 грн. 29 коп., в тому числі ПДВ на суму 740 грн. 88 коп., в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС в Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 27 серпня 2018 р. №895310/41945636 про відмову в реєстрації податкової накладної № 3 від 31 липня 2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 3 від 31 липня 2018 р. на суму 360 043 грн. 56 коп., в тому числі ПДВ на суму 60 007 грн. 26 коп., в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС в Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 16 жовтня 2018 р. №954531/41945636 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 3 вересня 2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 2 від 3 вересня 2018 р. на суму 396 532 грн. 42 коп., в тому числі ПДВ на суму 66 088 грн. 74 коп., в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС в Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 8 листопада 2018р. №981925/41945636 про відмову в реєстрації податкової накладної № 11 від 28 вересня 2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 11 від 28 вересня 2018 р. на суму 368 989 грн. 34 коп., в тому числі ПДВ на суму 61 498 грн. 22 коп., в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС в Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 28 листопада 2018 р. №1005342/41945636 про відмову в реєстрації податкової накладної № 9 від 31 жовтня 2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 9 від 31 жовтня 2018 р. на суму 300 948 грн. 49 коп., в тому числі ПДВ на суму 50 158 грн. 08 коп., в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що 2 квітня 2018 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю Серпень 17 та Товариством з обмеженою відповідальністю Травень 21 укладено договір про надання послуг обслуговування об'єкта нерухомого майна. 1 липня 2018 р. укладено договір про заміну сторони у договорі суборенди нерухомого майна від 6 липня 2017 р., згідно з яким Товариство з обмеженою відповідальністю Серпень 17 надає послуго по суборенді нерухомого майна за адресою: вул. Грибоєдова, 10-а в м. Біла Церква Товариству з обмеженою відповідальністю Альвар . На реалізацію договору про заміну сторони у договорі суборенди нерухомого майна від 6 липня 2017 р. позивачем виписано Товариству з обмеженою відповідальністю Альвар акти надання послуг. За результатами господарської операції позивачем виписано податкові накладні № 2 від 20 липня 2018 р. на суму 20 635 грн. 93 коп., в тому числі ПДВ 3 439 грн. 32 коп., № 9 від 21 липня 2018 р. на суму 192 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ 32 грн. 00 коп., № 4 від 31 липня 2018 р. на суму 4 445 грн. 29 коп., в тому числі ПДВ 740 грн. 88 коп., № 3 від 31 липня 2018 р. на суму 360 043 грн. 56 коп., в тому числі ПДВ 60 007 грн. 26 коп., № 2 від 3 вересня 2018 р. на суму 396 532 грн. 42 коп., в тому числі ПДВ 66 088 грн. 74 коп., № 11 від 28 вересня 2018 р. на суму 368 989 грн. 34 коп., в тому числі ПДВ 61 498 грн. 22 коп., № 9 від 31 жовтня 2018 р. на суму 300 948 грн. 49 коп., в тому числі ПДВ 50 158 грн. 08 коп. Ці податкові накладні електронними каналами зв'язку направлено до Єдиного вікна подання електронних документів ДФС України для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.

За результатами обробки реєстрацію податкових накладних зупинено з формулюванням: "Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 8 серпня 2018 р. № 1 (в інших випадках вказано відповідні номери ПН) в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН відповідає вимогам п.п. 1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Позивач вказує, що у квитанції про зупинення реєстрації ПН не було зазначено, яким саме ознакам ризиковості із вказаних в пункті 1.6. Критеріїв відповідає він, здійснена господарська операція чи накладна, у зв'язку з чим в поясненнях до поданої на реєстрацію податкової накладної було вказано інформацію на підтвердження того, що жодна з ознак, зазначених в пункті 1.6. Критеріїв, не відноситься до позивача. Також в поясненнях було описано суть господарської операції, за результатами якої складено відповідні податкові накладні. Однак, не зважаючи на надані пояснення та копії документів, Комісією прийнято рішення від 9 серпня 2018 р. №876914/41945636, від 6 серпня 2018 р. №872248/41945636, від 29 серпня 2018 р. №897868/41945636, від 27 серпня 2018 р. №895310/41945636, від 16 жовтня 2018 р. №954531/41945636, від 8 листопада 2018 р. №981925/41945636, від 28 листопада 2018 р. №1005342/41945636 про відмову у реєстрації ПН № 2 від 20 липня 2018 р., № 9 від 21 липня 2018 р, № 4 від 31 липня 2018 р., № 3 від 31 липня 2018 р., № 2 від 3 вересня 2018 р, № 11 від 28 вересня 2018 р., № 9 від 31 жовтня 2018 р. У спірних рішеннях не зазначено, на якій саме підставі відмовлено в реєстрації податкових накладних.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14 листопада 2018 р. відкрито провадження в адміністративній справі, розпочато підготовку справи до судового розгляду та призначено підготовче засідання.

14 січня 2019 р. до суду надійшло клопотання представника відповідача про залучення ГУ ДФС у Київській області як відповідача у справі № 320/5725/18. Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14 січня 2019 р. клопотання представника відповідача про залучення співвідповідача задоволено та залучено до участі у справі Головне управління ДФС у Київській області (далі - відповідач-2).

31 січня 2019 р. від відповідача-2 надійшов до суду відзив на позовну заяву, в якому він позову не визнав, у його задоволенні просив відмовити у повному обсязі. Стверджує, що подані позивачем повідомлення по зупиненим ПН №2 від 20 липня 2018 р., № 3 від 31 липня 2018 р., № 4 від 21 липня 2018 р., № 9 від 21 липня 2018 р., № 2 від 3 вересня 2018 р., № 11 від 28 вересня 2018 р., № 9 від 31 жовтня 2018 р. розглянуто Комісією та прийнято рішення про відмову у реєстрації РК в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з наступним. Відповідно до п. 16 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК письмові пояснення та копії документів, зазначених у п. 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України Про електронний цифровий підпис , Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Письмові пояснення та копії документів платником подаються за формою Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК (J1312602, F1312602 з додатками J360102, F1360102) . Згідно з п. 18 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до п. 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. Відповідно до п. 21 Порядку роботи комісії Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Стверджує, що під час розгляду наданих позивачем документів до повідомлень по зупиненим ПН встановлено, що платником не надано розрахункові документи та/або банківські виписки по проведеній господарській операції, первинні документи щодо придбання/оренди приміщення, правовстановлюючі документи. Таким чином, позивачем не надано документів, необхідних для прийняття Комісією рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, встановлених п. 14 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК.

4 лютого 2019 р. від відповідача-1 надійшов до суду відзив на позовну заяву, в якому він позову не визнав, у його задоволенні просив відмовити у повному обсязі. Стверджує, що подані позивачем повідомлення по зупиненим ПН №2 від 20 липня 2018 р., № 3 від 31 липня 2018 р., № 4 від 21 липня 2018 р., № 9 від 21 липня 2018 р., № 2 від 3 вересня 2018 р., № 11 від 28 вересня 2018 р., № 9 від 31 жовтня 2018 р. розглянуто Комісією та прийнято рішення про відмову у реєстрації РК в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з наступним. Зазначає, що відповідно до п. 16 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК письмові пояснення та копії документів, зазначених у п. 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України Про електронний цифровий підпис , Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Письмові пояснення та копії документів платником подаються за формою Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК (J1312602, F1312602 з додатками J360102, F1360102) . Згідно з п. 18 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до п. 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. Відповідно п. 21 Порядку роботи комісії Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Стверджує, що під час розгляду наданих позивачем документів до повідомлень по зупиненим ПН встановлено, що платником не надано розрахункові документи та/або банківські виписки по проведеній господарській операції, первинні документи щодо придбання/оренди приміщення, правовстановлюючі документи. Таким чином, позивачем не надано документів, необхідних для прийняття Комісією рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, встановлених п. 14 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 6 лютого 2019 р. закрито підготовче провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 6 лютого 2019 р.

Представник позивача подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі у порядку письмового провадження.

6 лютого 2019 р. у судове засідання сторони не прибули.

Ураховуючи положення ч. 9 ст. 205 КАС України, розгляд справи здійснено судом без участі представників сторін у порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Позивач зареєстрований як юридична особа 18 лютого 2018 р. за адресою: 09100, Київська обл., місто Біла Церква, вул. Грибоєдова, буд. 10А, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій, ідентифікаційний код 41945636.

Видами діяльності позивача є діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту (код КВЕД 46.19); комплексне обслуговування об'єктів (код КВЕД 81.10); неспеціалізована оптова торгівля (код КВЕД 46.90); надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код КВЕД 68.20); управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту (основний) (код КВЕД 68.32); консультування з питань комерційної діяльності й керування (код КВЕД 70.22).

2 квітня 2018 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю Серпень 17 (Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю Травень 21 (Замовник) укладено договір про надання послуг обслуговування об'єкта нерухомого майна (далі - договір від 2 квітня 2018 р.). Відповідно до п.1.1 договору від 2 квітня 2018 р. виконавець зобов'язується надати замовнику послуги по управлінню та комплексному обслуговуванню об'єкта нерухомого майна, а саме: нежитлової будівлі - універсального магазину, літера А , розташованої за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Грибоєдова, буд. 10-а (надалі - Об'єкт нерухомого майна ), які включають в себе комплексне обслуговування інженерних систем, включаючи системи водопостачання (холодна та гаряча вода), газопостачання, системи каналізації, системи опалення (у відповідні періоди року), системи освітлення та енергопостачання, системи вентиляції та/або кондиціонування, системи протипожежної безпеки та/або спринклерні системи, системи охоронної сигналізації та/або оповіщення, які розташовані та функціонують в об'єкті нерухомого майна, в порядку та на умовах, визначених цим Договором.

Об'єкт нерухомого майна належить Товариству з обмеженою відповідальністю Травень 21 на праві власності на підставі Свідоцтва про право власності від 2 лютого 2013 р.

Позивач частину орендованого приміщення передає в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю Альвар . Так, 1 липня 2018 р. укладено договір про заміну сторони у договорі суборенди нерухомого майна від 6 липня 2017 р., згідно з яким Товариство з обмеженою відповідальністю Серпень 17 надає послуги по суборенді нерухомого майна за адресою: вулю Грибоєдова, 10-а в м. Біла Церква Товариству з обмеженою відповідальністю Альвар . При цьому, позивач складає акт надання послуг та виписує податкову накладну.

1) На виконання вище зазначеного договору позивачем складено Акт надання послуг від 20 липня 2018 р. Як убачається з акту, відповідно до вимог договору про заміну сторони від 1 липня 2018 р. в об'єкті оренди за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Грибоєдова, буд. 10-а, у липні 2018 р. виконавцем було надано, а замовником прийнято в повному обсязі комунальні послуги, а саме: водопостачання та водовідведення. Загальна вартість послуг склала 20 635 грн. 93 коп., в тому числі ПДВ 3 439 грн. 32 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 20 липня 2018 р. № 2 на суму 20 635 грн. 93 коп., в тому числі ПДВ 3 439 грн. 32 коп., та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

1 серпня 2018 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9158495056, відповідно до якої податкову накладну від 20 листопада 2018 р. № 2 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. Додатково повідомляємо: показник D = 0, P = 0.

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 20 липня 2018 р. №2. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДФС у Київській області прийнято рішення від 9 серпня 2018 р. №876914/41945636 про відмову в реєстрації податкової накладної від 20 липня 2018 р. № 2.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-2 зазначено про ненадання платником податку копій документів, а саме: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.

2) На виконання вище зазначеного договору позивачем складено Акт №3107 здачі-прийняття робіт (надання послуг). Як убачається з акту, загальна вартість робіт (послуг) з ПДВ складає 192 грн. 00 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 21 липня 2018 р. № 9 на суму 192 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ 32 грн. 00 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

2 серпня 2018 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9159686995, відповідно до якої податкову накладну від 21 листопада 2018 р. № 9 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. Додатково повідомляємо: показник D = 0, P = 0.

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 20 липня 2018 р. №2. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДФС у Київській області прийнято рішення від 6 серпня 2018 р. №872248/41945636 про відмову в реєстрації податкової накладної від 21 липня 2018 р. № 9.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-2 зазначено про ненадання платником податку копій документів, а саме: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

3) На виконання вище зазначеного договору позивачем складено Акт надання послуг від 31 липня 2018 р. Як убачається з даного акту, відповідно до вимог договору про заміну сторони від 1 липня 2018 р. в об'єкті оренди за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Грибоєдова, буд. 10-а, у липні 2018 р. виконавцем надано, а замовником прийнято в повному обсязі комунальні послуги, а саме: спожита електроенергія на суму 4 445, 29 грн. 29 коп., в тому числі ПДВ 740 грн. 88 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 31 липня 2018 р. № 4 на суму 4445 грн. 29 коп., в тому числі ПДВ 740 грн. 88 коп., та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

10 серпня 2018 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9166963504, відповідно до якої податкову накладну від 31 листопада 2018 р. № 4 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. Додатково повідомляємо: показник D = 0, P = 0.

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 31 липня 2018 р. №4. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДФС у Київській області прийнято рішення від 29 серпня 2018 р. №897868/41945636 про відмову в реєстрації податкової накладної від 31 липня 2018 р. № 4.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-2 зазначено про ненадання платником податку копій документів, а саме: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

4) На виконання вище зазначеного договору позивачем складено Акт надання послуг від 31 липня 2018 р. Як убачається з даного акту, відповідно до вимог договору про заміну сторони від 1 липня 2018 р. в об'єкті оренди за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Грибоєдова, буд. 10-а, у липні 2018 р. виконавцем надано, а замовником прийнято в повному обсязі комунальні послуги, а саме: спожита активна електроенергія на суму 360 043 грн. 56 коп., в тому числі ПДВ 60 007грн. 26 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 31 липня 2018 р. № 3 на суму 360 043 грн. 56 коп., в тому числі ПДВ 60 007 грн. 26 коп., та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

10 серпня 2018 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9166917200, відповідно до якої податкову накладну від 31 листопада 2018 р. № 3 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. Додатково повідомляємо: показник D = 0, P = 0.

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 31 липня 2018 р. №3. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДФС у Київській області прийнято рішення від 27 серпня 2018 р. №895310/41945636 про відмову в реєстрації податкової накладної від 31 липня 2018 р. № 3.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-2 зазначено про ненадання платником податку копій документів, а саме: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

5) На виконання вище зазначеного договору позивачем складено Акт надання послуг від 3 вересня 2018 р. Як убачається з даного акту, відповідно до вимог договору про заміну сторони від 1 липня 2018 р. в об'єкті оренди за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Грибоєдова, буд. 10-а, у серпні 2018 р. виконавцем надано, а замовником прийнято в повному обсязі комунальні послуги, а саме: спожита активна електроенергія на суму 396 532 грн. 41 коп., в тому числі ПДВ 66 088 грн. 74 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 3 вересня 2018 р. № 2 на суму 396 532 грн. 42 коп., в тому числі ПДВ 66 088 грн. 74 коп., та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

18 вересня 2018 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9200369725, відповідно до якої податкову накладну від 3 вересня 2018 р. № 2 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. Додатково повідомляємо: показник D = .003642451790007940544902217310387886833737, P = 4245.74.

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 3 вересня 2018 р. №2. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДФС у Київській області прийнято рішення від 16 жовтня 2018 р. №954531/41945636 про відмову у в реєстрації податкової накладної від 3 вересня 2018 р. № 2.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-2 зазначено про ненадання платником податку копій документів, а саме: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.

6) На виконання вище зазначеного договору позивачем складено Акт надання послуг від 28 вересня 2018 р. Як убачається з даного акту, відповідно до вимог договору про заміну сторони від 1 липня 2018 р. в об'єкті оренди за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Грибоєдова, буд. 10-а, у вересні 2018 р. виконавцем надано, а замовником прийнято в повному обсязі комунальні послуги, а саме: спожита активна електроенергія на суму 368 989 грн. 34 коп., в тому числі ПДВ 61 498 грн. 22 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 28 вересня 2018 р. № 11 на суму 368 989 грн. 34 коп., в тому числі ПДВ 61 498 грн. 22 коп., та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

5 жовтня 2018 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9214485430, відповідно до якої податкову накладну від 28 вересня 2018 р. № 11 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. Додатково повідомляємо: показник D = .003642451790007940544902217310387886833737, P = 2855.47.

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 28 вересня 2018 р. №11. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДФС у Київській області прийнято рішення від 8 листопада 2018 р. №981925/41945636 про відмову у в реєстрації податкової накладної від 28 вересня 2018 р. № 11.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-2 зазначено про ненадання платником податку копій документів, а саме: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

7) На виконання вище зазначеного договору позивачем складено Акт надання послуг від 31 жовтня 2018 р. Як убачається з даного акту, відповідно до вимог договору про заміну сторони від 1 липня 2018 р. в об'єкті оренди за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Грибоєдова, буд. 10-а, у жовтні 2018 р. виконавцем надано, а замовником прийнято в повному обсязі комунальні послуги, а саме: спожита активна електроенергія на суму 300 948 грн. 49 коп., в тому числі ПДВ 50 158 грн. 08 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 31 жовтня 2018 р. № 9 на суму 300 948 грн. 49 коп., в тому числі ПДВ 50 158 грн. 08 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

14 листопада 2018 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9250472447, відповідно до якої податкову накладну від 31 жовтня 2018 р. № 9 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 31 жовтня 2018 р. №9. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДФС у Київській області прийнято рішення від 28 листопада 2018 р. №1005342/41945636 про відмову у в реєстрації податкової накладної від 31 жовтня 2018 р. № 9.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-2 зазначено про ненадання платником податку копій документів, а саме: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.

Позивач вважає ці дії відповідачів протиправними, у зв'язку з чим звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Згідно з ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до вимог п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Відповідно до вимог п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 р. № 117, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Згідно з вимогами п. 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 177), податкові накладні/розрахунки коригування, що подаються на реєстрацію в Реєстрі до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються відповідно до таких ознак: 1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування; 2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку; 3) одночасно значення показників D та P, розрахованих у наведеному у цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,03, P < P м х 1,4, де: D - розрахункова величина, яка дорівнює S/T; S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами; T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування; P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування; P м - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування. Значення показника D за останні 12 календарних місяців обраховується ДФС станом на перше число календарного місяця та кожного 10 числа стає доступним платнику податку в електронному кабінеті.

Згідно з вимогами п. 4 Порядку № 177 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак, визначених у пункті 3 цього Порядку, такі податкова накладна/розрахунок коригування не підлягають моніторингу та підлягають реєстрації в Реєстрі.

Як убачається з п. 5 Порядку № 177, податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

Згідно з вимогами п.п. 6 та 7 Порядку № 177 визначено, що у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Отже, підставами для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є наступна відповідність:

1) платника податку - критеріям ризиковості платника податку;

2) податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.

Суд зазначає, що положення пунктів 6 та 7 Порядку № 177 є чіткими і не припускають неоднозначне (множинне) трактування обов'язків контролюючих органів.

Разом з тим, реєстрацію поданої позивачем податкової накладної зупинено (як зазначено в квитанції № 1) через те, що "податкова накладна відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку".

Тобто, відповідачем застосовано формулювання, яке пунктами 6 та 7 Порядку не передбачено.

Указане свідчить про те, що контролюючим органом реєстрацію податкової накладної зупинено з підстав, які не передбачені законодавством.

Згідно з вимогами п. 10 Порядку № 117 критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

На виконання пункту 10 Порядку № 117 Державна фіскальна служба України 21 березня 2018 р. наказом № 144 затвердила Порядок формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків (далі - Порядок формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків).

Порядком формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків передбачено, що усі платники податків, що подають на реєстрацію податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Реєстр), перевіряються ДФС на відповідність критеріям ризиковості, які затверджено Державною фіскальною службою України та погоджено з Міністерством фінансів України (далі Критерії).

Керівники комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія), забезпечують розгляд питань на засіданні Комісії щодо внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків згідно з п. 1.6 Критеріїв.

Засідання Комісії щодо розгляду питань про внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків проводиться згідно з порядком, передбаченим постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", та оформлюється протоколом.

До протоколу засідання Комісій обов'язково додаються: перелік платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості, згідно з п. 1.6 Критеріїв; матеріали, на підставі яких платників податків віднесено до такого переліку; інша інформація, що розглядається Комісією.

За результатами засідання Комісії та протокольно прийнятого рішення (внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків) голова Комісії забезпечує негайне внесення інформації щодо включення/виключення зазначених платників до/із переліку платників податків в режимі "Журнал ризикових платників податків" розділу "Робота Комісії регіонального рівня" підсистеми "Аналітична система" ІТС "Податковий блок" як платників з ознаками ризиковості.

У Листі Державної фіскальної служби України від 21 березня 2018 р. № 959/99-99-07-18 "Критерії ризиковості платника податку", зокрема, зазначено: "1.Платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо: … 1.6. комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим); дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації; платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ); платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб'єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років; платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України; платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс); наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.

Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв.

Ризиковість платника податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв.

Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.

Якщо платник податків, якого внесено до переліку ризикових суб'єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв, такого платника податків виключають з переліку ризикових суб'єктів господарювання в день отримання/виявлення такої інформації.

У разі якщо платник податків, внесений до переліку ризикових суб'єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пункті 1.6 цих Критеріїв, платника виключають з переліку ризикових суб'єктів господарювання за рішенням комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС ".

Суд наголошує, що відповідачем не було надано ані самого протоколу засідання Комісії, ані переліку платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості, згідно з пп. 1.6 п. 1 Критеріїв; ні матеріалів, на підставі яких платника податків віднесено до такого переліку; ані іншої інформації, що розглядається Комісією, яка, відповідно до Порядку формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків, обов'язково додається до протоколу засідання Комісій.

Крім того, в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної не зазначено за якою саме підставою позивача із указаних в пп. 1.6 п. 1 Критеріїв віднесено до ризикових платників.

Відповідно до вимог п. 12 та 13 Порядку № 117 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування;

2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД/послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;

3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Судом встановлено, що в Квитанціях № 1 про зупинення реєстрації податкової накладної № 2 від 20 липня 2018 р., № 9 від 21 липня 2018 р,№ 4 від 31 липня 2018 р.,№ 3 від 31 липня 2018 р., зазначено, що Додатково повідомляємо, що показник D =0, Р =0 .

Однак, у Квитанціях № 1 в порушення вимог п.п. 3 п. 13 Порядку № 117 поряд із критеріями ризикованості має бути розрахований показник за кожним критерієм, якому відповідає платник податку. Проте, в Квитанціях № 1 не наведено розрахунок показників, лише зазначено показник D =0, Р =0 , що є порушенням Порядку № 117.

Згідно з вимогами п. 14 Порядку № 117 перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Як убачається з п. 15 Порядку № 117, письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).

Пунктом 16 Порядку № 117 визначено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Згідно з вимогами п.п. 18-20 Порядку № 117 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.

Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).

Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Відповідно до вимог п. 21 Порядку № 117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Як убачається з п. 22 Порядку № 117, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 2 підлягає реєстрації в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена. Відповідне рішення набирає чинності після реєстрації його в такому Реєстрі.

Відповідно до пункту 23 Порядку № 117, таке рішення приймається комісією регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку.

Як вказано у спірних Рішеннях, підставою для відмови податковим органом позивачу у реєстрації податкових накладних є ненадання платником податку копій документів, а саме: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків.

Форма рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначена Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117 (додаток 2 до вказаного Порядку).

Форма такого рішення передбачає, що в разі відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних через ненадання платником податку копій документів, документи, які не надано (з тих, що визначені вказаною формою рішення), мають бути підкреслені.

Проте, в порушення наведених вимог законодавства рішення Комісії ГУ ДФС у Київській області від 9 серпня 2018 р. №876914/41945636, від 6 серпня 2018 р. №872248/41945636, від 29 серпня 2018р. №897868/41945636, від 27 серпня 2018р. №895310/41945636, від 16 жовтня 2018 р. №954531/41945636, від 8 листопада 2018р. №981925/41945636, від 28 листопада 2018р. №1005342/41945636 містять лише загальний перелік документів, передбачений формою такого рішення (додаток 2 до вказаного Порядку), і підкреслення документів, які, на думку контролюючого органу, позивачем не надано, не містять.

Суд наголошує, що будь-яке рішення чи дії суб'єкта владних повноважень мають бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, повинні містити конкретні об'єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень суд перевіряє чи прийнято такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У даному випадку судом встановлено, що рішення суб'єкта владних повноважень не містить чіткого визначення підстав та мотивів для прийняття рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, що свідчить про його необґрунтованість і протиправність.

Відповідно до частини другої статті 77 КАС, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Такий підхід узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини. Так, у пункті 110 рішення від 23 липня 2002 року у справі "Компанія "Вестберґа таксі Актіеболаґ" та Вуліч проти Швеції" Суд визначив, що "…адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління".

Під час розгляду справи ГУ ДФС у Київській області, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б твердження позивача, не навів мотивів прийняття рішення від 9 серпня 2018 р. №876914/41945636, від 6 серпня 2018 р. №872248/41945636, від 29 серпня 2018р. №897868/41945636, від 27 серпня 2018 р. №895310/41945636, від 16 жовтня 2018 р. №954531/41945636, від 8 листопада 2018 р. №981925/41945636, від 28 листопада 2018 р. №1005342/41945636. У той же час сукупність первинних документів, наданих до матеріалів справи, свідчать про реальність проведення господарської операції між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю Альвар .

Таким чином, суд дійшов висновку про обґрунтованість та необхідність задоволення позовних вимог позивача про скасування рішення Головного управління ДФС у Київській області щодо відмови у реєстрації податкових накладних № 2 від 20 липня 2018 р. на суму 20 635 грн. 93 коп., в тому числі ПДВ на суму 3 439 грн. 32 коп., №9 від 21 липня 2018 р. на суму 192 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ на суму 32 грн. 00 коп., № 4 від 31 липня 2018 р. на суму 4 445 грн. 29 коп., в тому числі ПДВ на суму 740 грн. 88 коп., № 3 від 31 липня 2018 р. на суму 360 043 грн. 56 коп., в тому числі ПДВ на суму 60 007 грн. 26 коп., № 2 від 3 вересня 2018 р. на суму 396 532 грн. 42 коп., в тому числі ПДВ на суму 66 088 грн. 74 коп., № 11 від 28 вересня 2018 р. на суму 368 989 грн. 34 коп., в тому числі ПДВ на суму 61498 грн. 22 коп., № 9 від 31 жовтня 2018 р. на суму 300948 грн. 49 коп., в тому числі ПДВ на суму 50158 грн. 08 коп.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні позивача № 2 від 20 липня 2018 р., № 9 від 21 липня 2018 р, № 4 від 31 липня 2018 р., № 3 від 31 липня 2018 р., № 2 від 3 вересня 2018 р, № 11 від 28 вересня 2018 р., № 9 від 31 жовтня 2018 р. суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог п. 201.1, 201.10 ст. 201 ПК України реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов'язків платника податків.

У тойже час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в ЄРПН є іншим.

Згідно із підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 ПК податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій: а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Аналогічні положення закріплено в пункті 28 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117.

При цьому, згідно з нормами п.п. 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, реєстрація в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням ДФС.

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи і не спростовано відповідачами, надані позивачем документи підтверджували реальність здійснення господарських операцій по поданій податковій накладній. Документи складено з дотриманням вимог законодавства і були достатніми для реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.

Європейський суд з прав людини у рішенні від 13 січня 2011 р. в справі "Чуйкіна проти України" (CASE OF CHUYKINA v. UKRAINE, заява № 28924/04) констатував: "50. Суд нагадує, що процесуальні гарантії, викладені у статті 6 Конвенції, забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов'язків. Таким чином стаття 6 Конвенції втілює "право на суд", в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (рішення від 21 лютого 1975 року у справі "Голдер проти Сполученого Королівства" (Golder v. theUnitedKingdom, пп. 2836, Series A № 18). Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог пункту 1 статті 6 Конвенції. Ціль Конвенції гарантувати права, які є практичними та ефективними, а не теоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати "вирішення" спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні. Для пункту 1 статті 6 Конвенції було б неможливо детально описувати процесуальні гарантії, які надаються сторонам у судовому процесі провадженні, яке є справедливим, публічним та швидким, не гарантувавши сторонам того, що їхні цивільні спори будуть остаточно вирішені (рішення у справах "Мултіплекс проти Хорватії" (Multiplex v. Croatia), заява № 58112/00, п. 45, від 10 липня 2003 року, та "Кутіч проти Хорватії" (Kutic v. Croatia), заява № 48778/99, п. 25, ECHR 2002-II) ".

З метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати податкові накладні позивача № 2 від 20 липня 2018 р., № 9 від 21 липня 2018 р, № 4 від 31 липня 2018 р., № 3 від 31 липня 2018 р., № 2 від 3 вересня 2018 р, № 11 від 28 вересня 2018 р., № 9 від 31 жовтня 2018 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ураховуючи викладене, суд визнає, що відповідачем протиправно було відмовлено у реєстрації вказаних податкових накладних, чим порушено права позивача та не дотримано вимог, передбачених частиною другою статті 2 КАС України.

Позивачем під час розгляду справи було надано належні та допустимі докази на підтвердження обґрунтованості позовних вимог, а наведені ними доводи не було спростовано відповідачем.

Наведене свідчить, що дії та бездіяльність відповідача-1 та відповідача-2 були протиправними. Право позивача на реєстрацію податкових накладних порушено. Отже, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.

Щодо клопотання позивача про розподіл судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до платіжних доручень від 23 жовтня 2018 р. № 34 позивачем сплачено судовий збір на суму 1762 грн. 00 коп., від 23 жовтня 2018 р. № 33 позивачем сплачено судовий збір на суму 1762 грн. 00 коп., від 7 листопада 2018 р. № 41 позивачем сплачено судовий збір на суму 10 572 грн. 00 коп. та від 22 грудня 2018 р. № 55 позивачем сплачено судовий збірна суму 14 096 грн. 00 коп.

Зважаючи на задоволення позовних вимог, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору на суму 28192 грн. 00 коп. підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів - Головного управління ДФС у Київській області та Державної фіскальної служби України пропорційно з урахуванням задоволеної частини позовних вимог.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255, 295 КАС, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати Рішення №876914/41945636 від 9 серпня 2018 р. Головного управління ДФС у Київській області про відмову у реєстрації податкової накладної № 2 від 20 листопада 2018 року.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "Серпень 17" № 2 від 20 липня 2018 р. на суму 20 635 грн. 93 коп., в тому числі ПДВ на суму 3439 грн. 32 коп., в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати Рішення №872248/41945636 від 6 серпня 2018 р. Головного управління ДФС у Київській області про відмову у реєстрації податкової накладної № 9 від 21 листопада 2018 року.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "Серпень 17" № 9 від 21 липня 2018 р. на суму 192 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ на суму 32 грн. 00 коп., в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати Рішення №897868/41945636 від 29 серпня 2018 р. Головного управління ДФС у Київській області про відмову у реєстрації податкової накладної № 4 від 31 листопада 2018 року.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "Серпень 17" № 4 від 31 липня 2018 р. на суму 4445 грн. 29 коп., в тому числі ПДВ 740 грн. 88 коп., в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати Рішення №895310/41945636 від 27 серпня 2018 р. Головного управління ДФС у Київській області про відмову у реєстрації податкової накладної № 3 від 31 липня 2018 року.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "Серпень 17" № 3 від 31 липня 2018 р. на суму 360 043 грн. 56 коп., в тому числі ПДВ на суму 60 007 грн. 26 коп., в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати Рішення № 954531/41945636 від 16 жовтня 2018 р. Головного управління ДФС у Київській області про відмову у реєстрації податкової накладної № 2 від 3 вересня 2018 року.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "Серпень 17" № 2 від 3 вересня 2018 р. на суму 396 532 грн. 42 коп., в тому числі ПДВ на суму 66 088 грн. 74 коп., в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати Рішення №981925/41945636 від 8 листопада 2018 р. Головного управління ДФС у Київській області про відмову у реєстрації податкової накладної № 11 від 28 вересня 2018 року.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "Серпень 17" № 11 від 28 вересня 2018 р. на суму 368 989 грн. 34 коп., в тому числі ПДВ на суму 61 498 грн. 22 коп., в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати Рішення №1005342/41945636 від 28 листопада 2018 р. Головного управління ДФС у Київській області про відмову у реєстрації податкової накладної № 9 від 31 жовтня 2018 року.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "Серпень 17" № 9 від 31 жовтня 2018 р. на суму 300 948 грн. 49 коп., в тому числі ПДВ на суму 50 158 грн. 08 коп., в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Серпень 17" (код ЄДРПОУ - 41945636) за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області (код ЄДРПОУ - 39393260) судовий збір у розмірі 14 096 (чотирнадцять тисяч дев'яносто шість) грн. 00 коп.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Серпень 17" (код ЄДРПОУ - 41945636) за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ - 39292197) судовий збір у розмірі 14096 (чотирнадцять тисяч дев'яносто шість) грн. 00 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Повне найменування сторін:

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Серпень 17",місцезнаходження: вул. Грибоєдова, буд. 10А, Київська область,м. Біла Церква, 09100,код ЄДРПОУ - 41945636.

Відповідач 1 - Державна фіскальна служба України, адреса : Львівська площа, 8, м. Київ, 04655, код ЄДРПОУ - 39292197.

Відповідач 2 - Головне управління Державної фіскальної служби у Київській області, адреса: вул. Народного Ополчення, 5-А, м. Київ, 03680, код ЄДРПОУ - 39393260.

Суддя Журавель В.О.

Дата складення рішення суду 2 квітня 2019 року.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення02.04.2019
Оприлюднено02.04.2019
Номер документу80860819
СудочинствоАдміністративне