Справа № 540/203/19
Номер провадження 3/540/53/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.04.2019 суддя Машівського районного суду Полтавської області Косик С.М., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли від Державної екологічної інспекції центрального округу стосовно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, директора ТОВ Дельта , юридична адреса: вул. Радянська, 2, с. Селещина Машівського району Полтавської області,
про притягнення до відповідальності за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и л а:
згідно протоколу про адміністративне правопорушення 27.02.2019 року о 13:45 год. ОСОБА_1, як керівник суб'єкта господарювання, директор ТОВ Дельта , що знаходиться за адреса: вул. Радянська, 2, с. Селещина Машівського району Полтавської області, допустив порушення порядку провадження господарської діяльності - здійснення діяльності без документів дозвільного характеру, а саме: забір води з трубчастого колодязя без дозволу на спеціальне водокористування, чим порушив п. 70 Закону України Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності , ст. 44 Водного кодексу України.
У протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 пояснень не надав.
У письмових поясненнях, що надійшли на адресу суду 29.03.2019, ОСОБА_1 просить провадження у справі закрити за відсутності події і складу адміністративного правопорушення, мотивуючи тим, що ТОВ Дельта (місцезнаходження: м. Харків, вул. Пушкінська, 79/1, адреса виробничих потужностей: вул. Радянська, 2, с. Селещина Машівського району Полтавської області), не здійснює спеціальне водокористування в розумінні Водного кодексу України, цілями та умовами використання води товариства є виключно для питних та санітарних потреб персоналу, забір та/або використання води здійснюється в об'ємі до 5 куб. м. на добу, що не є спеціальним водокористуванням відповідно до ст. 48 Водного кодексу України. Зазначає, що вода у виробничому процесі не використовується. Відповідно до норм ДБН В.2.5-64-2012 Внутрішній водопровід та каналізація (п. 19 Додатку А розрахункові витрати води) встановлено розрахункову витрату води у розмірі 25 л на 1 працівника у зміну. В ТОВ Дельта працівників 27 осіб. Таким чином 27х25=675 літрів або 0,675 м.куб., що свідчить про відсутність спеціального водокористування. Про забір та/або використання ТОВ Дельта води в об'ємі 5 та більше кубічних метрів на добу інспектором з охорони навколишнього середовища доказів не зібрано, чим не дотримано вимоги ст. 251 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав з підстав, аналогічних тим, які викладені у письмових поясненнях.
На підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення інспектором надано: протокол про адміністративне правопорушення, яким встановлено факт вчинення правопорушення, та акт за результатами проведення планового заходу державного нагляду щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища № 07-01-04/102, відповідно до якого встановлені порушення, у т.ч. ті, які викладені у протоколі.
Даючи оцінку доказам у справі, суд виходить з такого.
Згідно розділу ІІ Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною", трубчастий колодязь (свердловина) - інженерна споруда, що є вертикальною виробкою з невеликим розміром поперечного перерізу круглої форми, що призначена для забору підземних вод, розташованих на різній глибині.
Відповідно до п. 9 ст. 44 Водного кодексу України - водокористувачі зобов'язані здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу.
За змістом ст. 48 Водного кодексу України, спеціальне водокористування - це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів. Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб. Не належать до спеціального водокористування, у т.ч., забір та/або використання води в об'ємі до 5 кубічних метрів на добу, крім тієї, що використовується для виробництва (входить до складу) напоїв та фасованої питної води.
За правилами ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Доказів забору та/або використання води в об'ємі 5 кубічних метрів та більше на добу ТОВ Дельта державним інспектором з охорони навколишнього середовища - не надано, а відтак, у розумінні ч. 3 ст. 48 Водного кодексу України, товариство не здійснює спеціальне водокористування.
За диспозицією ч. 1 ст. 164 КУпАП відповідальність за цією статтею настає у разі провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Як зазначив ОСОБА_1 у своїх письмових поясненнях, товариство не здійснює спеціальне водокористування, оскільки забір та/або використання води здійснюється в об'ємі до 5 куб. м. на добу для потреб працівників товариства, яких працює 27 осіб та на яких, на одну особу розраховано 25 л на добу, вода у виробничому процесі не використовується.
На підтвердження своїх доводів ОСОБА_1 надано: довідку про чисельність працівників ТОВ Дельта станом на 29.03.2019 та звіт до Головного управління статистики стосовно кількості працівників, відповідно до яких середньооблікова кількість штатних працівників товариства складає 26 осіб.
Доказів протилежного інспектором з охорони праці не надано.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. За вказаних обставин, провадження у справі стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, -
п о с т а н о в и л а:
провадження у справі стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Машівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення. Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження, а у разі її оскарження після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя С. М. Косик
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2019 |
Оприлюднено | 03.04.2019 |
Номер документу | 80871963 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Машівський районний суд Полтавської області
Косик С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні