Справа № 202/216/19
Провадження № 1-кс/202/3005/2019
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
УХВАЛА
1 квітня 2019 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 звернувся з погодженим із прокурором клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до інформації та оригіналів документів з можливістю їх вилучення (виїмки), що перебувають у володінні ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ідентифікаційний код юридичної особи - НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме до інформації про абонента НОМЕР_2 , щодо отримання ним телекомунікаційних послуг, з`єднань, тривалості та змісту з`єднань з прив`язкою до базових станцій, маршруту пересування, ІМЕІ у період часу з 00.00 годин 01.01.2018 року по теперішній час на паперових носіях та на оптичному носії для лазерних систем зчитування. Враховуючи реальну загрозу зміни або знищення документів, до яких запитується тимчасовий доступ, розглянути клопотання без участі представників ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Клопотання слідчого обґрунтовано тим, що негласними слідчими (розшуковими) діями встановлено групу осіб, які постійно здійснюють зайняття гральним бізнесом у трьох залах «гральних автоматів» за адресами: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 .
У вказаних закладах під керівництвом та контролем організаторів позмінно цілодобово працюють адміністратори та охоронці, які приймають від відвідувачів ставки у вигляді грошових коштів, надають доступ до гральних автоматів та персональних комп`ютерів зі спеціальним програмним забезпеченням для зайняття гральним бізнесом, а також у разі виграшу виплачують відвідувачам виграш.
Зазначені особи, з метою не викриття їх діяльності правоохоронними органами, приймають конспіративні заходи, а саме користуються для перемовин між собою заготовлені заздалегідь робочі телефони, пропускають до залів гральних автоматів тільки осіб, з якими особисто знайомі організатори та адміністратори, регулярно знищують звітні документи.
Фактичним керівником діяльності зазначеної мережі незаконних гральних закладів є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який приймає на роботу адміністраторів та охоронців, виплачує їм заробітну платню, контролює діяльність гральних закладів, надає адміністраторам та охоронцям вказівки, проводить інкасацію закладів.
У кожному з гральних закладів мережі постійно зберігаються та передаються по зміні адміністраторами мобільні телефони із SIM-картками, які використовуються ними для зв`язку між собою, а також із ОСОБА_5 для погодження режиму роботи, часу інкасації, надання гравцям грошових коштів в борг, та для погодження інших робочих питань.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 користується абонентським номером НОМЕР_2 .
З метою встановлення причетності зазначених осіб до вчинення кримінального правопорушення, перевірки здобутих у ході проведення досудового розслідування доказів, необхідно отримання тимчасового доступу до інформації про вхідні та вихідні дзвінки та текстові повідомлення з прив`язкою до базових станцій абонентів мобільного оператора щодо абонентського номеру НОМЕР_2 мобільного оператору ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
В судове засідання слідчий не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання в його відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України суд вважає можливим розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, про тимчасовий доступ до якої ставиться питання у клопотанні.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, підлягає задоволенню за наступних підстав:
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження № 12018040000000178 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України за фактом зайняття групою осіб гральним бізнесом на території Синельниківського району Дніпропетровської області.
За змістом статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії тавилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Відповідно до частини першої статті 160 КПК Українисторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу.
Частиною п`ятою статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження в своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з частиною 6 статті 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддявважає доведеним,що інформація до якої слідчий просить надати тимчасовий доступ, знаходиться у володінні оператора мобільного зв`язку ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадження, може бути використана як доказ, оскільки матеріалами клопотання підтверджено, що до кримінального правопорушення може бути причетний ОСОБА_5 , який користується абонентським номером НОМЕР_2 , а тому потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи абонентів телекомунікаційних послуг, про який просить слідчий у своєму клопотанні, оскільки був є підстави вважати, що був скоєний злочин, в іншій спосіб довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації, неможливо, що виправдовує застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження.
Отже, клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 159, 163-164, 369-372 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого задовольнити.
ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ідентифікаційний код юридичної особи - НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , надати старшому слідчому СУ ГУНП України в Дніпропетровській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до інформації, що перебуває у володінні ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з можливістю її вилучення на паперових носіях та на оптичному носії для лазерних систем зчитування, а саме до інформації про абонента НОМЕР_2 , щодо отримання ним телекомунікаційних послуг, з`єднань, тривалості та змісту з`єднань, маршруту передавання з прив`язкою до базових станцій, ІМЕІ, за період часу з 01.01.2018 року по 31.03.2019 року.
Строк дії ухвали слідчого судді до 30 квітня 2019 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 80920107 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Марченко Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні