Справа №2-284/2008 p.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2008 року м. Новомиргород
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого - судді ЩЕНЮЧЕНКА С.В.,
при секретареві ХИМЕНКО І.І.,
за участю позивачки ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
встановив:
У липні 2008 р. у Новомиргородський районний суд надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, у якій позивач вказав, що із 10.02.2007 р. перебуває у шлюбі з відповідачем, внаслідок якого мають неповнолітню дитину, 2007 р. н.
Посилаючись на ст. ст. 105, 112 Сімейного кодексу України, просить суд розірвати шлюб та покласти витрати на відповідача, оскільки він винуватий у розпаді сім'ї, бо зловживає спиртними напоями, не надає матеріального утримання.
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала позов, посилаючись на обставини, викладені у заяві.
Оповіщений у встановленому порядку про час і місце розгляду справи відповідач ОСОБА_2 чотири рази у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, письмових заперечень проти позову не надіслав.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача на підставі наявних доказів, оскільки у справі мається достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін. Тому 16.12.2008 р. суд постановив ухвалу про заочний розгляд справи (ч. 4 ст. 169, ст. ст. 224-225 ЦПК України).
Заслухавши вказані пояснення та безпосередньо дослідивши докази в справі: ознайомившись з письмовими доказами та іншими матеріалами справи, суд вважає за необхідне задовольнити позов з таких підстав.
У судовому засіданні безспірно з'ясовано, що сторони перестали підтримувати шлюбні стосунки з червня 2008 р.
Згідно свідоцтву про укладення шлюбу 10.02.2007 р. між ними було зареєстровано шлюб у встановленому законом порядку, внаслідок якого 30.06.2007 р. народилася дитина.
З'ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову, беручи до уваги наявність неповнолітньої дитини та інші обставини життя подружжя, суд безспірно встановив, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам кожного з них, інтересам їхньої дитини, що мають істотне значення.
Суд вважає викладені мотиви розлучення дійсними, що відповідають фактичним взаєминам подружжя. Шлюб потрібно розірвати, оскільки судом встановлено, що дальше спільне життя подружжя і збереження сім'ї стали неможливими.
Підстав для вжиття заходів щодо примирення подружжя, захисту інтересів неповнолітніх дітей або одного з подружжя, які б не суперечили моральним засадам суспільства, немає.
На підставі ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", ст. ст. ст. ст. 79, 88, п. 5 Прикінцевих та перехідних положень ЦПК України суд міркує за необхідне стягнути судові витрати в справі тільки з відповідача, оскільки на утриманні позивача залишається малолітня дитина.
Враховуючи викладене, на підставі ст.ст. 105 ч. 1, 110-1, 112, 114 ч. 2 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 3, 8, 10, 208-215, 223, 292, 294, 296 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.
Шлюб, укладений між ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ЛЕВШСЬКОЮ (родинне прізвище САНДУЦА) ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що зареєстрований відділом РАЦС Новомиргородського районного управління юстиції Кіровоградської області 10 лютого 2007 року та зроблено запис за № 09, - розірвати.
Вказаний шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
При реєстрації розірвання шлюбу та видачі відповідного свідоцтва стягнути з відповідача 17 (сімнадцять) гривень державного мита на користь держави. Позивача від сплати вказаного мита звільнити.
Роз'яснити сторонам, що заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, а позивач має право оскаржити таке рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Форма і зміст заяви про перегляд заочного рішення повинні відповідати вимогам ст. 229 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили в загальному порядку після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Кіровоградської області через Новомиргородський районний суд.
Суд | Новомиргородський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2008 |
Оприлюднено | 03.03.2010 |
Номер документу | 8092345 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старобільський районний суд Луганської області
Пелих Олександр Олександрович
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Битківський Л.М.
Цивільне
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області
Щенюченко С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні