ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/5310/19
провадження № 2/753/4944/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" березня 2019 р. суддя Дарницького районного суду міста Києва Мицик Ю.С., розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 про забезпечення позову, шляхом накладення арешту та заборони вчиняти дії
ВСТАНОВИВ:
До Дарницького районного суду м. Києва надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4, тртеі особи: ОСОБА_5, Товариство з обмеженою відповідальністю Сі Пі ЕС Юрінфоком , про визнання договору купівлі-продажу недійсним та скасування рішення про державну реєстрації прав і їх обтяжень.
Разом з позовною заявою до суду надійшла заява представника позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 про забезпечення позову, шляхом накладення арешту на нежитлове приміщення, групи приміщень в літ А ;4050, загальною площею 63,0 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та належить на праві власності ОСОБА_2; заборонити відповідачу вчиняти певні дії щодо володіння, користування, розпорядження, відчуження будь-яким способом, надавання в оренду, здійснення продажу та/або продажу електронних торгах спірне нежитлове приміщення; заборонити відповідачу здійснювати реєстрацію, та перереєстрацію права власності на спірне нежитлове приміщення; заборонити відповідачу та/або охоронним підприємством, установам, організаціям, незалежно від організаційно-правової форми, заходити та знаходитися на території приміщення, заборонити іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання.
Дослідивши заяву про забезпечення позову, додані до неї матеріали, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 149 Цивільного процесуального кодексу України (далі по тексту - ЦПК України) суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з ч. 1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
А частиною 2 даної статті цього Кодексу визначено, якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти.
Судом встановлено, що заява не відповідає змісту та формі заяви про забезпечення позову, а саме у заяві заявником не зазначено жодної пропозиції щодо зустрічного забезпечення.
Відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Отже, врахувавши встановленні вище обставини, суддя дійшов висновку про повернення заяви про забезпечення позову заявнику.
Одночасно суддя роз'яснює, що ця відмова не позбавляє заявника на повторне звернення до суду із заявою про забезпечення позву в порядку встановленому ЦПК України.
На підставі наведеного та керуючись стст. 149, 151, 152, 153 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 про забезпечення позову, шляхом накладення арешту та заборони вчиняти дії - повернути заявнику.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання її копії.
СУДДЯ: МИЦИК Ю.С.
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2019 |
Оприлюднено | 08.04.2019 |
Номер документу | 80973595 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Мицик Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні