ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ПРОДОВЖЕННЯ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО СТРОКУ
02 квітня 2019 року Справа № 280/1043/19 м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Татаринов Д.В., перевіривши матеріали адміністративного позову
Товариства з обмеженою відповідальністю СОЛЕКС ТРЕЙД (вул. Юності, буд. 26, м. Запоріжжя, 69083, код ЄДРПОУ 42622677)
до Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (пр. Соборний, 166, м. Запоріжжя, 69107, код ЄДРПОУ 39396146)
Державної фіскальної служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 39292197)
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю СОЛЕКС ТРЕЙД (надалі - позивач) до Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (далі по тексту, відповіднач-1) Державної фіскальної служби України (далі по тексту, відповіднач-2), в якому позивач просить суд
- визнати протиправними та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації (Відповідача-1) № 1074764/42622677 від 12 лютого 19 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 11 січня 2019 року.
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 від 11 січня 2019 року.
13 березня 2019 року ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду позовну заяву було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зокрема позивачу зазначено, що позивачем порушено вимоги частини 2 статті 4 Закону України №3674-VI, а відтак подано позовну заяву без додержання вимог частини 3 статті 161 КАС України.
Так, 01 квітня 2019 року позивачем до суду подано заяву з уточненим адміністративним позовом у якому останній зазначає, що сума судового збору за звернення з позовною заявою до суду становить 1921 грн., а викладені посилання суду в ухвалі від 13 березня 2019 року є помилковими, оскільки відповідно Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05 лютого 2016 року № 2, перевіряючи правильність сплати позивачем судового збору та визначаючи кількість вимог немайнового характеру, звернених до суду, необхідно враховувати, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумови для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов'язати прийняти рішення, вчинити дії чи утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дій чи бездіяльності є однією вимогою.
На підставі викладеного необхідно зазначити про наступне.
За правилами частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначається Законом України Про судовий збір від 08 липня 2011 року № 3674-VI (в редакції чинній на момент підписання та надходження адміністративного позову до суду - далі Закон України №3674-VI).
Відповідно до пункту 1 статті 2 Закону України № 3674-VI від 08 липня 2011 року платниками судового збору є: громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду.
Судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством (пункт 1 статті 3 Закону України 3674-VI від 08 липня 2011 року).
Згідно з положеннями до частини 1 статті 4 Закону України №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Зокрема, відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України №3674-VI за подання адміністративного позову не майнового характеру юридичною особою сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Так, відповідно до матеріалів позовної заяви, позивач просить суд визнати рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області протиправним, а також просить зобов'язати Державну фіскальну службу України вчинити певні дії.
Отже позивачем визначено одну позовну вимогу до Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області, а іншу позовну вимогу до Державної фіскальної служби України.
Суд звертає увагу на те, що позовні вимоги між собою не пов'язані, оскільки визначені до різних суб'єктів вданих повноважень.
Таким чином, чином позивачу необхідно сплатити судового збору за звернення до суду з позовною заявою на загальну суму 3842,00 грн. (1921,00 грн. + 1921,00 грн. = 3842,00 грн.).
Однак, оскільки позивачем до суду вже надано доказ сплати судового збору у сумі 1921,00 грн., то йому необхідно доплатити судовий збір у сумі 1921,00 грн.
Суд не приймає посилання позивача на пленум Вищого адміністративного суду України, оскільки виключне право, щодо контролю за зарахуванням до Державного бюджету України сум судового збору покладається на той суд, в інстанції якого перебувають відповідні матеріали позовної заяви.
Відповідно до частини 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частини 2 статті 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Відповідно до частини 3 статті 121 КАС України якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, у письмовому провадженні.
Частиною 6 статті 121 КАС України визначено, що про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.
Враховуючи викладене, для недопущення порушення права позивача на звернення до суду, суд вважає за необхідне продовжити Товариству з обмеженою відповідальністю "СОЛЕКС ТРЕЙД" процесуальний строк для усунення недоліків позовної заяви та виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху від 13 березня 2019 року по справі №280/1043/19.
Керуючись статтями 121, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Строк для усунення недоліків адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю СОЛЕКС ТРЕЙД (вул. Юності, буд. 26, м. Запоріжжя, 69083, код ЄДРПОУ 42622677) до Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (пр. Соборний, 166, м. Запоріжжя, 69107, код ЄДРПОУ 39396146), Державної фіскальної служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 39292197) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - продовжити до 24 квітня 2019 року.
Позивачу необхідно у встановлений судом строк для усунення недоліків позовної заяви подати до канцелярії Запорізького окружного адміністративного суду:
- документ про сплату судового збору (оригінал) у розмірі 1921,00 грн.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.В. Татаринов
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2019 |
Оприлюднено | 09.04.2019 |
Номер документу | 80977290 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Татаринов Дмитро Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Татаринов Дмитро Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Татаринов Дмитро Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Татаринов Дмитро Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні