Ухвала
від 05.04.2019 по справі 0640/4119/18
КАСАЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

05 квітня 2019 року

Київ

справа №0640/4119/18

провадження №К/9901/9028/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Смоковича М. І.,

суддів: Бевзенка В. М., Данилевич Н. А.,

перевіривши касаційну скаргу Олевського районного суду Житомирської області на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 28 лютого 2019 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Олевського районного суду Житомирської області про визнання протиправним та скасування наказу,

в с т а н о в и в :

З ухвалених у цій справі судових рішень убачається, що позивач, звернулася до суду з позовом, в якому просила визнати протиправним та скасувати наказ керівника апарату Олевського районного суду Житомирської області № 17-к від 18 травня 2018 року Про дисциплінарне стягнення .

Позовні вимоги мотивовані тим, що з 05 травня 2008 року ОСОБА_2 працює в Олевському районному суді Житомирської області. Наказом керівника апарату Олевського районного суду Житомирської області від 15 травня 2018 року секретаря суду ОСОБА_2 притягнуто до дисциплінарної відповідальності у формі зауваження. Позивач вказує, що вказане дисциплінарне стягнення застосоване у зв'язку з тим, що 10 травня 2018 року, без відповідного на це уповноваження, позивачем прийнято заяву від судді Винаря Л. В.. про перенесення зборів суддів без додатку, що був зазначений у даній заяві. Втім позивач вважає, що будь-яких порушень трудової дисципліни з її боку не було, а тому наказ керівника апарату протиправний.

Рішенням Житомррського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2018 року в задоволенні позову відмовлено.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 28 лютого 2019 року, позовні вимоги задоволено.

Визнано протиправним та скасувано наказ керівника апарату Олевського районного суду Житомирської області №17-к від 18 травня 2018 року "Про притягнення до дисциплінарної відповідальності секретаря суду ОСОБА_2"

Не погоджуючись із такими судовими рішеннями, відповідач подав касаційну скаргу.

01 квітня 2019 року зазначена скарга надійшла до суду касаційної інстанції.

За правилами частини першої статті 334 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі.

У відкритті касаційного провадження необхідно відмовити з таких підстав.

Пункт 8 частини другої статті 129 Конституції України серед основних засад судочинства закріплює забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Наведеним конституційним положенням кореспондують приписи статті 14 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" і статті 13 КАС України.

Згідно з частиною першою статті 328 КАС України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.

Водночас пунктом 2 частини п'ятої цієї ж норми процесуального закону обумовлено, що не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:

а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;

б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;

в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;

г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

Своєю чергою, за змістом пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є, зокрема, справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Аналіз доводів касаційної скарги в сукупності з відображеними в судових рішеннях судів першої та апеляційної інстанцій обставинами справи не дають підстав для висновку про наявність у даному випадку обставин, наведених у підпунктах "а"-"в" пункту 2 частини п'ятої статті 328 КАС України. Посада публічної служби, яку обіймає позивач та у зв'язку з перебуванням на якій виник цей спір, не відноситься до категорії службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище в розумінні примітки до статті 50 Закону України Про запобігання корупції .

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 333 КАС України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

За такого правового врегулювання та обставин справи підстави для відкриття касаційного провадження відсутні.

На підставі викладеного, керуючись статтями 3, 328, 333 КАС України,

у х в а л и в :

Відмовити у відкритті касаційного провадження за скаргою Олевського районного суду Житомирської області на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 28 лютого 2019 року у справі № 0640/4119/18 за позовом ОСОБА_2 до Олевського районного суду Житомирської області про визнання протиправним та скасування наказу.

Копію цієї ухвали разом із касаційною скаргою та доданими до неї матеріалами направити особі, яка її подала.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, є остаточною та не може бути оскаржена.

Суддя-доповідач М. І. Смокович

Судді В. М. Бевзенко

Н. А. Данилевич

СудКасаційний адміністративний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення05.04.2019
Оприлюднено08.04.2019
Номер документу80979991
СудочинствоАдміністративне