Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
"08" квітня 2019 р. Справа №918/25/19
Господарський суд Рівненської області у складі судді Марач В.В. розглянувши в матеріалах справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Центр Фармація"
до Комунального підприємства "Аптека" Дубенської міської ради
про стягнення в сумі 119 562,55 грн.
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Центр Фармація" про виправлення описки в судовому рішенні та наказі у справі
Без повідомлення учасників справи
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Рівненської області від 19.02.2019 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Центр Фармація" задоволено, стягнуто Комунального підприємства "Аптека" Дубенської міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Центр Фармація" 56 159,91 грн. (п'ятьдесят шість тисяч сто п"ятьдесят дев"ять гривень 91 коп.) заборгованості згідно Договору купівлі - продажу № 01-р від 08.09.2017 року, 4766,02 грн. 10 % річних, 39107,78 грн. штрафу, 2476,79 грн. інфляційних збитків, 17052,05 грн. пені за період з 12.07.2018 по 19.12.2018 року та 1793,44 грн. витрат по сплаті судового збору.
15.03.2019 р. Господарським судом Рівненської області було видано наказ на примусове виконання рішення від 19.02.2019 р.
До Господарського суду Рівненської області 05.04.2019 року від Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Центр Фармація" надійшла заява, відповідно до якої останнє просить суд виправити описку допущену в резолютивній частині рішення Господарського суду Рівненської області від 19.02.2019 року та наказі Господарського суду Рівненської області від 15.03.2019 року. За твердженням заявника при оформленні рішення та наказу судом допущено описку, а саме коду ЄДРПОУ Позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Центр Фармація".
Розглянувши документи і матеріали заяви, господарський суд прийшов до висновку про її повернення заявнику. При цьому господарський суд керувався наступним.
Відповідно до ст. 243 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Згідно з ч. 1 та ч. 3 ст. 328 Господарського процесуального кодексу України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.
За приписами ст. 169 ГПК України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Частинами 1 - 3 статті 170 ГПК України встановлено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом. Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб'єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо). Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд.
Разом з тим, заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Центр Фармація про випралення описки не підписана заявником або його уповноваженим представником, що є порушенням ч. 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.
Частиною 4 статті 170 ГПК України визначено, що суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
На підставі викладеного, заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Центр Фармація" про виправлення описки в рішенні та наказі Господарського суду Рівненської області підлягає поверненню заявнику.
Керуючись, ст. 169 - 170, ст.ст. 232 -235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Центр Фармація" про виправлення описки допущеної в резолютивній частині рішення Господарського суду Рівненської області від 19.02.2019 року та наказі Господарського суду Рівненської області від 15.03.2019 року та додані до неї документи повернути заявнику.
Додаток (для заявника): заява та додані до неї документи на 2 арк.
Ухвала складена та підписана "08" квітня 2019 року.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення. Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена до Північно - західного апеляційного господарського суду, через місцевий суд, що її постановив або безпосередньо до апеляційного суду, протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Марач В.В.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2019 |
Оприлюднено | 10.04.2019 |
Номер документу | 80986917 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Марач В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні