ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.02.10
Справа №6/221-09.
Господарський суд Сумської області у складі:
Головуючого судді - Гордієнко М.І.,
Секретаря судового засідання – Закутайло М.С.,
розглянувши матеріали справи № 6/221-09, порушеної
за заявою боржника – Фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 (41600, АДРЕСА_1, ід. код НОМЕР_1) ,
про визнання банкрутом,-
За участю представників сторін:
Від кредитора – СФГ «Надія» Синівський М.І.
Представник боржника – ОСОБА_4
ВСТАНОВИВ :
Ухвалою суду від 14.12.2009р. порушено провадження у справі № 6/221-09 за заявою боржника Фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 про визнання його банкрутом в порядку ст. ст. 48 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, накладено арешт на все рухоме і нерухоме майно належне на праві власності боржнику за винятком майна , на яке згідно з цивільним процесуальним законодавством України не може бути звернено стягнення.
Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності суб'єкта підприємницької діяльності –боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів.
Законодавець визначив сферу застосування Закону, обмеживши її суб'єктами підприємницької діяльності (юридичними особами та фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність). Фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, які мають заборгованість, що не ґрунтується на веденні підприємницької діяльності не підпадають під сферу регулювання зазначеного Закону та не можуть бути суб'єктами банкрутства відповідно до положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно ст. 53 Цивільного кодексу України визначається, що фізична особа, яка неспроможна задовольнити вимоги кредиторів, пов'язані із здійсненням нею підприємницької діяльності, може бути визнана банкрутом у порядку, встановленому законом.
Такий порядок передбачений, зокрема, ст.ст. 47-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку ст. 47 Закону є наявність у нього заборгованості перед кредиторами, яка ґрунтується на веденні ним підприємницької діяльності.
Згідно з ч. 4 ст. 48 вказаного Закону, якщо у встановлений частиною другою цієї статті строк громадянин-підприємець не подав доказів задоволення вимог кредиторів і в зазначений строк не укладено мирової угоди, господарський суд визнає громадянина - підприємця банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.
Відповідно до вимог ст. 1 Закону ліквідація – припинення діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення визнаних судом вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Відповідно до вимог ст. 51 Цивільного Кодексу України до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин.
Судом встановлено, що боржник звернувся із заявою до господарського суду у зв'язку з тим, що він неспроможний виконати грошові зобов'язання перед кредиторами: АТ КБ "Надра" в особі філії ВАТ КБ «Надра» Сумського регіонального управління «Слобожанщина»; ЗАТ КБ «Приват Банк»;СФГ «Надія»; ПП ОСОБА_5; ВДВС Конотопського міськрайонного управління юстиції на загальну суму 485276 грн.77 коп.
Отже, матеріалами справи підтверджується заборгованість боржника в сумі 485276 грн. 77 коп., в той час як вартість майна та інших майнових активів боржника становить 49623 грн.00 коп., що є підставою для визнання боржника банкрутом.
Майнові активи боржника складаються з вартості житлового будинку з прибудовами на загальну суну 70446,00 грн., згідно оцінки Конотопського БТІ, Ѕ частини складає 35 223грн.00коп.
Крім того, за ОСОБА_2 зареєстрований на праві власності транспортний засіб марки ВАЗ 2107, ДНЗ НОМЕР_2, колір синій, вартість якого складає 14400 грн.00 коп., згідно оцінки експерта – оцінювача Меншун О.І., який перебуває у заставі ЗАТ КБ «Приват Банку», згідно договору застави від 10.04.2003року.
Боржником в якості виконання вказаних грошових зобов'язань було передано в заставу майно до ВАТ КБ «Надра», що належить боржнику на праві власності, зокрема машина МИМИ -50, 1997 р.в. 2 шт., вартість 48806 грн., машина МИМИ – 50, 1999 р.в., вартість 29284,00 грн., електродуховка ЕДМ -3/Н, 2002р.в., вартість 9720,00 грн., товари в обігу 20т. пшеничної муки в/г 15400,00 грн. та житловий будинок з господарчими будівлями, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1, вартість предмета іпотеки становить 60760,00 грн., що в еквіваленті при перерахуванні на долари США по офіційному курсу НБУ на день укладення договору іпотеки складає 11507,79 доларів США, згідно експертної оцінки Консультаційної фірми «Бізнес - сервіс» від 21.02.2005р.
Також, до банку «ПриватБанк» передано в заставу борошно пшеничне, автомобіль марки ВАЗ 2107, ДНЗ НОМЕР_2, колір синій, за домовленості з банком вартість автомобіля складає 5080,00грн., що належить боржнику.
Відповідно до акту звірки взаєморозрахунків між СФГ «Надія» та ПП ОСОБА_2 станом на 01 грудня 2009 року заборгованість ПП ОСОБА_2 перед СФГ «Надія» складає 108808,00 грн.
25 травня 2005року було укладено договір позики між СПД ОСОБА_2 ( позичальник) та ПП ОСОБА_5(позичкодавець)., на підставі чого було видано ОСОБА_2 позику в сумі 24000,00 грн.26 % річних на шість календарних місяців, на даний час залишок боргу складає 24072,90грн.
Отже, вимоги кредиторів щодо грошових зобов’язань, що не оспорюються боржником складають 485276,77 грн.
Таким чином, враховуючи викладене, перевіривши подані документи, вартості усього майна боржника недостатньо для задоволення грошових вимог кредиторів.
Як вбачається з матеріалів справи, що кредитори, заборгованість перед якими стала підставою для звернення до суду, викликались в судове засідання, ухвала про порушення справи про банкрутство надсилалась усім кредиторам, таким чином всі кредитори були повідомлені належним чином про день, час і місце розгляду справи.
Представник боржника в судовому засідання підтримав заявлені вимоги та погодився з викладеним в заяві.
Відповідно до ч. 5 ст. 60 Господарського кодексу України, боржником проведений правовий аналіз та висновки стосовно оцінки усього майна суб'єкта господарювання, який ліквідується, про що вказується в заяві.
Також, згідно ст. 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» призначається ліквідатор.
До господарського суду Сумської області 24.12.2009 року надійшло клопотання від ВАТ КБ «Надра» в особі Філії ВАТ КБ «Надра» Сумського регіонального управління «Слобожанщина» про призначення ліквідатором у даній справі арбітражного керуючого Сисоєва А.В., а також заява від арбітражного керуючого Сисоєва А.В. про те, що він бажає стати ліквідатором боржника у даній справі.
25.12.2009 року до господарського суду Сумської області від Міністерства економіки України державного департаменту з питань банкрутства надійшов лист № 80 від 24 грудня 2009року згідно якого вбачається:
Згідно ч. 1 ст.2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»- державну політику щодо запобігання банкрутства, а також забезпечення умов реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом стосовно державних підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, суб’єктів підприємницької діяльності інших форм власності у випадках, передбачених цим Законом, здійснює державний орган з питань банкрутства…
Сектор з питань банкрутства у Сумській області Державного департаменту з питань банкрутства здійснює повноваження державного органу з питань банкрутства на території Сумської області.
З огляду на вищевикладене, керуючись ч.1 ст.2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», сектор з питань банкрутства у Сумській області пропонує призначити ліквідатор у справі № 6/221-09 про банкрутство ОСОБА_2 арбітражного керуючого Наумову Ольгу Василівну.
В судовому засіданні представник СФГ «Надія» та представник боржника погодилися із запропонованою кандидатурою ліквідатора боржника арбітражного керуючого Наумової О.В., від якої до суду надійшла згода щодо її призначення ліквідатором у даній справі.
Відповідно до п. 16 Наказу Міністерства економіки України від 21 листопада 2008 року № 715 «Про порядок розгляду подання пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих» вбачається, що без погодження комісією територіальні органи пропонують господарським судам кандидатури арбітражних керуючих у разі порушення справи про банкрутство громадянина – підприємця ( статті 47- 49 закону,) фермерського господарства ( стаття 50 Закону), відсутнього боржника( стаття 52 Закону)).
За зазначених обставин, суд вважає за необхідне визнати боржника – суб‘єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (41600, АДРЕСА_1) банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором арбітражного керуючого Наумову Ольгу Василівну ( ліцензія АБ № НОМЕР_3 від 27.04.05р.).
Керуючись статтями 22-34, 47- 49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд-
ПОСТАНОВИВ :
Визнати банкрутом-Фізичну особу–підприємця ОСОБА_2 (41600,АДРЕСА_1, НОМЕР_1).
Відкрити ліквідаційну процедуру.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання громадянина-підприємця банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: строки виконання зобов'язань громадянина-підприємця вважаються такими, що настали, припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших фінансових (економічних) санкцій за всіма зобов'язаннями громадянина-підприємця; припиняється стягнення з громадянина-підприємця за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, а також за вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
З дня прийняття даної постанови скасовуються арешти, що накладені на майно боржника, і інші обмеження щодо розпорядження майном боржника, в тому числі податкова застава. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Наумову Ольгу Василівну ( ліцензія АБ № НОМЕР_3 від 27.04.05р.).
Зобов'язати ліквідатора у вказаний строк виконати ліквідаційну процедуру, надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі, докази розшуку майна, що належить банкруту та яке знаходиться у спільній власності, акти інвентаризації майна, акти оцінки майна, звіт про виплачені кредиторам кошти, договори купівлі-продажу майна банкрута, довідки установ банку про закриття рахунків банкрута, докази повідомлення органів державної податкової служби, пенсійного фонду і центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури, довідку органів внутрішніх справ про прийняття печаток і штампів банкрута, оригінал свідоцтва про державну реєстрацію, ліквідаційний баланс, реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів, докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість стягнення дебіторської заборгованості, довідку банку про рух грошових коштів по поточному рахунку за весь час роботи ліквідаційної процедури, баланси за весь час роботи ліквідатора та ліквідаційний баланс, відшкодування витрат ліквідатора, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу по ліквідації банкрута.
Реалізація майна боржника повинна проводитеся відповідно статті 29,30 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Кредитори мають право подати свої вимоги до боржника не пізніше двох місяців з моменту відкриття ліквідаційної процедуру ( дані боржника: Фізична особа – підприємець ОСОБА_2 (41600, АДРЕСА_1) свідоцтво про державну реєстрацію ФО –ПП серія ВОО № НОМЕР_4 від 27.09.2002р. виданого виконавчим комітетом Конотопської міської ради Сумської області, номер запису 26280170000002554).
Копію даної постанови направити кредиторам , ліквідатору, боржнику, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, органу ДВС.
СУДДЯ М.І. ГОРДІЄНКО
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2010 |
Оприлюднено | 20.12.2010 |
Номер документу | 8100194 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Гордієнко Михайло Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні