Номер провадження: 22-ц/813/3521/19
Номер справи місцевого суду: 521/16159/18
Головуючий у першій інстанції Дяченко В. Г.
Доповідач Сєвєрова Є. С.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
05.04.2019 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд в складі судді Сєвєрової Є.С., перевіривши в порядку вирішення питання про відкриття апеляційного провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Суворовського районного суду м. Одеси від 16 листопада 2018 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю Батько , про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,
встановив:
Ухвалою Суворовського районного суду м. Одеси від 16 листопада 2018 року відмовлено у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору; позовну заяву ОСОБА_2 залишено без руху; надано позивачу строк для усунення недоліків.
Не погодившись з цією ухвалою суду, ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу, в якій заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Разом з тим, до апеляційної скарги не додано доказів про звільнення від сплати судового збору, на підтвердження складного майнового стану ОСОБА_2
Відповідно до ст. 8 Закону України Про судовий збір суд, враховуючи майновий стан сторони, у порядку, передбаченому законом, може своєю ухвалою за її клопотанням зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати за умови, якщо такий розмір перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Таким чином, ОСОБА_2 необхідно надати суду належні докази, що підтверджують можливість звільнення від сплати судового збору, у зв'язку зі складним майновим станом ОСОБА_2, або сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги у встановленому законом розмірі.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України від 08 липня 2011 року зі змінами та доповненнями.
Як передбачено п.п.9 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 №3674-УІ (зі змінами та доповненнями), за подання фізичною особою апеляційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору на момент звернення зі скаргою становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 352,40 грн.
Враховуючи те, що скаржником при подачі апеляційної скарги до суду не сплачено судовий збір, останньому необхідно сплатити судовий збір у розмірі 352,40 грн. на наступний рахунок:
Отримувач коштів - УК у м.Одесі/Малиновськ. р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) - 899998
Рахунок отримувача - 34315206080031
Код класифікації доходів бюджету - 22030101
Призначення платежу - *;101;
При заповненні платіжного документа у графі Код платника платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Відповідні документи, які підтверджують сплату вказаних коштів, мають бути надані в оригіналі до Одеського апеляційного суду.
Крім того, звертається увага апелянта, що відповідно до ч.2 ст. 9 Закону України Про судовий збір суд перед відкриттям провадження у справі перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Окрім цього, апеляційна скарга подана після закінчення строків на апеляційне оскарження, оскільки оскаржувана ухвала суду винесена 16.11.2018, тобто апеляційна скарга повинна була бути подана до 30.11.2018 включно.
Апеляційна скарга подана до суду 28.12.2018, що вбачається зі штемпелю канцелярії суду на самій скарзі.
Однак, до апеляційної скарги додана копія поштового конверту, з якої вбачається, що Суворовський районний суд м. Одеси надіслав кореспонденцію на адресу ОСОБА_2 20.12.2018, що вбачається з поштового штемпелю на конверті.
Заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали скаржником подано не було.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених ст. 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
При цьому, протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому ст. 358 цього Кодексу.
За таких обставин, суддя, встановивши, що апеляційна скарга не відповідає вимогам Закону, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє скаржника та надає йому строк, у відповідності до ч.2 ст. 185 ЦПК України для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Виправивши зазначені недоліки, скаржнику необхідно надати апеляційному суду оригінал квитанції про сплату судового збору або докази, що підтверджують можливість звільнення від сплати судового збору, у зв'язку зі складним майновим станом ОСОБА_2, а також заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції з зазначенням належних підстав пропуску строку оскарження.
Якщо скаржник, відповідно до ухвали суду, у встановлений строк не виконає вимоги закону, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України,
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Суворовського районного суду м. Одеси від 16 листопада 2018 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю Батько , про відшкодування матеріальної та моральної шкоди- залишити без руху.
Надати ОСОБА_2, у відповідності до ч.2 ст. 185 ЦПК України, десятиденний строк для усунення недоліків апеляційної скарги з дня отримання ухвали.
Роз'яснити ОСОБА_2, що у разі невиконання даної ухвали апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Є.С. Сєвєрова
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2019 |
Оприлюднено | 09.04.2019 |
Номер документу | 81003896 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Сєвєрова Є. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні