ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
08 квітня 2019 року Справа № 915/222/19
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ржепецького В.О., за участю секретаря судового засідання Матвєєвої А.В., розглянувши матеріали справи
за позовом : Товариство з обмеженою відповідальністю «ІВК-1» (вул. Богородична, 11, м. Миколаїв, 54002, код ЄДРПОУ 40987827)
до відповідача: Миколаївської міської ради (вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001),
третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача : Приватне підприємство «К.В.М.» (вул. Богородична, 11, м. Миколаїв, 54002)
про визнання права оренди земельної ділянки, визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди землі, -
за участі представників учасників справи :
від позивача: ОСОБА_1, довіреність №1 від 05.02.19
від відповідача: ОСОБА_2, довіреність №475/02.02.01-22/02.06/14/19 від 14.02.19,
від 3-ої особи: не з'явився, -
В С Т А Н О В И В:
08.02.2019 позивач звернувся до господарського суду з позовною заявою від 08.02.2019, якою просить суд:
- визнати за товариством з обмеженою відповідальністю «ІВК-1» право оренди земельної ділянки, визначеної умовами договору оренди землі від 21.10.2013, зареєстрованого в книзі записів договорів оренди землі Миколаївської міської ради за №9646 від 21.10.2013;
- вважати укладеною Додаткову угоду до Договору оренди землі від 21.10.2013, зареєстрованого в книзі записів договорів оренди землі Миколаївської міської ради за №9646 від 21.10.2013 між Миколаївською міською радою, приватним підприємством «К.В.М.» та товариство з обмеженою відповідальністю «ІВК-1» у редакції, викладеній у позовній заяві.
Ухвалою від 13.02.2019 відкрито провадження у справі, судом постановлено справу розглядати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання у справі призначено на 11.03.2019 о 10.30 год., встановлено сторонам процесуальний строк для надання суду заяв по суті справи, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача приватне підприємство «К.В.М.» , запропоновано третій особі в 5-денний строк від дня отримання цієї ухвали, надати суду письмові пояснення щодо позовних вимог з урахуванням вимог ст. 168 ГПК України.
20.02.2019 відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву з доказами надіслання копії відзиву іншим учасникам справи.
Відзивом відповідач позов не визнає, просить суд у задоволенні позовних вимог відмовити.
Ухвалою суду від 11.03.2019 задоволено клопотання представника позивача про оголошення перерви в підготовчому засіданні, у підготовчому засіданні оголошено перерву до 08 квітня 2019 року о 10:00.
Учасники справи належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання.
Третьою особою письмових пояснень щодо позовних вимог суду не надано, правом участі у підготовчому засіданні третя особа не скористалась.
Станом на момент проведення судового засідання будь-яких заяв як по суті справи, так і з процесуальних питань від учасників справи до суду не надходило.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримує в повному обсязі, зазначає, що позивачем додано до позовної заяви усі можливі докази на підтвердження позовних вимог.
Представник відповідача позовні вимоги заперечує з підстав, викладених у відзиві.
Сторони
На підставі ст. 233 ГПК України, в судовому засіданні судом проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши представника позивача, суд дійшов висновку про оголошення перерви в підготовчому засіданні з наступних підстав.
Згідно приписів ч. ч. 1, 2 ст.177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до змісту ч. 2 ст. 182 ГПК України, у підготовчому засіданні суд:
1) оголошує склад суду, а також прізвища секретаря судового засідання, перекладача, спеціаліста, з'ясовує наявність підстав для відводів; 2) з'ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; 3) у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви; 4) вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об'єднання справ і роз'єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше; 5) може роз'яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи; 6) з'ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; 7) з'ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; 8) вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста; 9) за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення; 10) вирішує заяви та клопотання учасників справи; 11) направляє судові доручення; 12) встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення; 13) встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення; 14) встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення; 15) встановлює порядок з'ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання; 16) з'ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат; 17) вирішує питання про колегіальний розгляд справи; 18) призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті; 19) здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Відповідно до змісту ст. 13 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, зокрема: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов'язків.
У судовому засіданні представником позивача позовні вимоги підтримано в повному обсязі.
Таким чином, судом остаточно визначено предмет спору, характер спірних правовідносин, позовних вимог та склад учасників судового процесу.
Під час підготовчого провадження сторони не повідомили суд про бажання укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді.
Представник позивача підтвердив, що повідомив суд про всі обставини справи, які йому відомі та надав всі докази в підтвердження пред'явлених позовних вимог.
Отже, за час підготовчого провадження у даній справі були вирішені питання, зазначені у частині другій статті 182 ГПК України, тому суд вважає за можливе закрити підготовче засідання.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 185 Господарського процесуального кодексу України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Керуючись ст. ст. 177-185, 196, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Закрити підготовче провадження у справі № 915/222/19.
2. Призначити справу №915/222/19 до судового розгляду по суті на 07 травня 2019 року о 10:00.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, 9 поверх.
3. Повідомити учасників справи про призначення судового засідання.
4. Участь учасників справи у судовому засіданні не є обов'язковою.
5. Дану ухвалу надіслати учасникам справи.
6.Ухвала набирає законної сили негайно після проголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Повний текст ухвали складено і підписано 10.04.2019.
Суддя В.О.Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2019 |
Оприлюднено | 10.04.2019 |
Номер документу | 81042476 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні