Справа № 344/6163/19
Провадження № 2/344/2864/19
У Х В А Л А
09 квітня 2019 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Пастернак І.А., вивчивши матеріали цивільної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРИКАРПАТТЯ-АВТО» до державного реєстратора ДП «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 43995079 від 12.11.2018 року щодо реєстрації виникнення права власності на торгове приміщення №81, загальною площею245,3 кв.м. за адресою: Івано-Франківська область, м.Івано-Франківськ, вул. Тичини, 65 за ОСОБА_2; скасування реєстраційного запису про право власності за номером 28870991 від 07.11.2018 року у Єдиному Державному реєстрі речових прав та їх обтяження на торгове приміщення №81, загальною площею245,3 кв.м. за адресою: Івано-Франківська область, м.Івано-Франківськ, вул. Тичини, 65 за ОСОБА_2; стягнення судових витрат, -
В С Т А Н О В И В :
Директор Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРИКАРПАТТЯ-АВТО» ОСОБА_3 звернувся до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області з позовом до державного реєстратора ДП «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 43995079 від 12.11.2018 року щодо реєстрації виникнення права власності на торгове приміщення №81, загальною площею245,3 кв.м. за адресою: Івано-Франківська область, м.Івано-Франківськ, вул. Тичини, 65 за ОСОБА_2; скасування реєстраційного запису про право власності за номером 28870991 від 07.11.2018 року у Єдиному Державному реєстрі речових прав та їх обтяження на торгове приміщення №81, загальною площею245,3 кв.м. за адресою: Івано-Франківська область, м.Івано-Франківськ, вул. Тичини, 65 за ОСОБА_2; стягнення судових витрат.
Директор Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРИКАРПАТТЯ-АВТО» ОСОБА_3 разом із позовною заявою подав до суду заяву про забезпечення позову шляхом заборони органам державної реєстрації прав на нерухоме майно, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, в тому числі особам, які виконують функції державного реєстратора прав, вчиняти будь-які дії щодо внесення змін (вчинення реєстраційних дій) до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відносно об»єкта нерухомості - торгове приміщення №81, загальною площею245,3 кв.м. за адресою: Івано-Франківська область, м.Івано-Франківськ, вул. Тичини, 65. Вимоги заяви мотивував тим, що невжиття заходів забезпечення може унеможливити ефективне виконання рішення суду, оскільки, ОСОБА_2 будучи власником даного торгового приміщення в будь який момент може його продати, що призведе до не ефективності можливого рішення суду для відновлення порушеного права позивача. А тому є необхідність у вжитті заходів забезпечення позову.
Згідно ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову (ст. 151 ЦПК України).
Відповідно до ч.2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Заява мотивована тим, що не вжиття заходів забезпечення позову в подальшому може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду на випадок його прийняття, оскільки, торгове приміщення може бути відчужене на користь третіх осіб.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 150 ЦПК України передбачено, що позов забезпечується, в тому числі і забороною вчиняти певні дії.
Вимога про забезпечення позову шляхом заборони органам державної реєстрації прав на нерухоме майно, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, в тому числі особам, які виконують функції державного реєстратора прав, вчиняти будь-які дії щодо внесення змін (вчинення реєстраційних дій) до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відносно об»єкта нерухомості - торгове приміщення №81, загальною площею245,3 кв.м. за адресою: Івано-Франківська область, м.Івано-Франківськ, вул. Тичини, 65, є обґрунтованою, виходячи з наступного.
Забезпечення позову визначається як засіб запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів фізичних або юридичних осіб і застосовується судом як гарантія реального виконання рішення суду на випадок його прийняття.
За вимогами ч. 3 ст.150 ЦПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Пункт 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову вказує, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.
На підставі викладеного, суддя дійшов висновку, що заборона органам державної реєстрації прав на нерухоме майно, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, в тому числі особам, які виконують функції державного реєстратора прав, вчиняти будь-які дії щодо внесення змін (вчинення реєстраційних дій) до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відносно об»єкта нерухомості - торгове приміщення №81, загальною площею245,3 кв.м. за адресою: Івано-Франківська область, м.Івано-Франківськ, вул. Тичини, 65, не порушить прав учасників процесу, натомість забезпечить охоронювані законом права та інтереси позивача та виконання рішення суду у випадку задоволення позову.
А тому, заява про забезпечення позову є обґрунтованою та підлягає до задоволення.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись статтями 149-153 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Заяву директора Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРИКАРПАТТЯ-АВТО» ОСОБА_3 про забезпечення позову - задоволити.
Заборонити органам державної реєстрації прав на нерухоме майно, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, в тому числі особам, які виконують функції державного реєстратора прав, вчиняти будь-які дії щодо внесення змін (вчинення реєстраційних дій) до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відносно об»єкта нерухомості - торгове приміщення №81, загальною площею245,3 кв.м. за адресою: Івано-Франківська область, м.Івано-Франківськ, вул. Тичини, 65.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання та не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Строк пред'явлення до виконання до 10.04.2022 року.
Суддя Пастернак І.А.
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2019 |
Оприлюднено | 11.04.2019 |
Номер документу | 81076054 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Пастернак І. А.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Пастернак І. А.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Пастернак І. А.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Пастернак І. А.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Пастернак І. А.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Пастернак І. А.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Пастернак І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні