Справа №:755/3513/19
Провадження №: 1-кс/755/2440/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"03" квітня 2019 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого з ОВС четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42019100000000068 від 30.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.212 КК України, про проведення експертизи,
в с т а н о в и в:
До слідчого судді даного місцевого суду надійшло вищезазначене клопотання слідчого, вмотивоване тим, що у провадженні четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві перебуває вищезазначене кримінальне провадження.
Як вбачається з клопотання, що службові особи ТОВ «Туристична Фірма «Експрес-Авіа» порушили вимоги Податкового кодексу України в частині оподаткування операцій з продажу туристичних пакетів фізичним особам, тим самим ухилились від сплати податку на прибуток на загальну суму 3504255,26 грн. ТОВ «Туристична Фірма «Експрес-Авіа» перебуває на загальній системі оподаткування не являється платником ПДВ. Основний вид діяльності підприємства - діяльність туристичних операцій. Засновником директором та бухгалтером є ОСОБА_4 , юридична адреса підприємства: м. Київ, вул. Немирова-Данченка, 2, фактична адреса: м. Запоріжжя, вул. Олександрівська (колишня назва Дзержинського), б. 40.
Також вказано, що службові особи ТОВ «Туристична Фірма «Експрес-Авіа» в період 2015-2016 року з метою ухилення від сплати податків здійснили документальне оформлення туристичних пакетів в адресу підприємств з ознаками фіктивності таких як: ТОВ «ТК «Грейн» (код 38233167), ТОВ «Компанія Сьомий континент « (код 38910582), ТОВ «Укр-Консалтінг групп» (код 37526505), ТОВ «Січ Девелопмент» (код 35535963) фактично реалізувавши їх в адресу фізичних осіб на загальну суму 19468984,77 грн., чим порушили вимоги податкового законодавства України та ухилились від сплати податку на прибуток на суму 3504255,26 грн., що є особливо великим розміром. Також, слідством встановлено, службові особи ТОВ «Туристична Фірма «Експрес-Авіа» продовжують незаконну діяльність пов`язану з документальним відображенням туристичних пакетів в адресу суб`єктів фіктивного підприємництва та фактичною їх реалізацією фізичним особам по теперішній час.
Крім того, встановлено, що у ТОВ «ТК «Грейн» (код 38233167), ТОВ «Компанія Сьомий континент» (код 38910582), ТОВ «Укр-Консалтінг групп» (код 37526505), ТОВ «Січ Девелопмент» (код 35535963) відсутня матеріально-технічна база, керівник, головний бухгалтер та засновник в одній особі, вид діяльності не відповідає туристичній діяльності, господарська діяльність за юридичною адресою не здійснюється, податкова звітність з 2016 року взагалі не подається до податкових органів. При цьому на розрахункові рахунки перерахованих підприємств надходять грошові кошти від підприємств-контрагентів. Вказане свідчать про фіктивність ТОВ «ТК «Грейн» (код 38233167), ТОВ «Компанія Сьомий континент» (код 38910582), ТОВ «Укр-Консалтінг групп» (код 37526505), ТОВ «Січ Девелопмент» (код 35535963) та використання даних підприємств з метою прикриття незаконної діяльності.
13.03.2019 року на підставі ухвали слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва, у рамках даного кримінального провадження проведено обшук офісного приміщення ТОВ «Туристична Фірма «Експрес-Авіа», за адресою: м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 40, де вилучено: жорсткий диск до комп`ютеру model HD502HJ s\n:S20BJ90B331773 та жорсткий диск до комп`ютеру Kingston psip: 50026B778212BA1A04191234C45EB26.
З метою встановлення відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, отримання висновку з питань, які виникають під час кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Слідчий у судове засідання не з`явився, клопотав про задоволення клопотання у його відсутність.
Слідчий суддя, перевіривши клопотання заявника на дотримання вимог Кримінального процесуального Кодексу України (далі КПК), приходить до наступного.
Відповідно дост.84КПК України доказамив кримінальномупровадженні єфактичні дані,отримані упередбаченому цимКодексом порядку,на підставіяких слідчий,прокурор,слідчий суддяі судвстановлюють наявністьчи відсутністьфактів таобставин,що маютьзначення длякримінального провадженнята підлягаютьдоказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Згідно із п.1 ч.1 ст.91 КПК України у кримінальному провадженні підлягає доказуванню, зокрема, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення).
Відповідно до ч.1 ст.101 КПК України висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень та зроблені за їх результатами висновки, обґрунтовані відповіді на запитання, поставлені особою, яка залучила експерта, або слідчим суддею чи судом, що доручив проведення експертизи.
Згідно ст.1 Закону України «Про судову експертизу», судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства.
Положеннями ч.1 ст.242 КПК України встановлено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження, або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.242 КПК України, слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді, зокрема, для встановлення причин смерті.
Згідно ізст.243КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Відповідно до ч.7 ст.244 КПК України, до ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.
Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду.
Крім того, слідчий суддя враховує, що згідно ч.5 ст.9 КПК України, кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Зокрема, у рішенні по справі «Любов Єфименко проти України» від 25 листопада 2010 року (заява № 75726/01). ЄСПЛ вказав на прямий зв`язок між порушенням принципу поваги до людської гідності з процесуальними гарантіями, що мають бути забезпечені на досудовій стадії розслідування, недотримання яких спричинило визнання порушення права на життя і права, яке забороняє нелюдське і таке, що принижує гідність, поводження відповідно до статей 2 і 3 Конвенції саме в зв`язку з затримкою в призначенні судово-медичних експертиз.
Тож, слідчий суддя, вивчивши клопотання заявника та долучені до нього матеріали, вважає, що у ньому наявні в цілому відомості визначені ст.244 КПК України, обставин, регламентованих частиною 4 вказаної статті, які б слугували підставою для повернення клопотання особі, яка його подала, слідчим суддею не встановлено.
Порушень вимог ст.244 КПК України, Глави 20 КПК України слідчі (розшукові) дії, та Глави 2 КПК України засади кримінального провадження, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.
Враховуючи викладене, слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, долучені до нього документи за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4 КПК України (показання, речові докази і документи, висновок експерта) свідчать про те, що клопотання є обґрунтованим, проведення експертизи в даному випадку необхідне для встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні, при цьому, для з`ясування всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. В зв`язку з чим, клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Тож, слідчий суддя вважає за необхідне призначити експертизу в рамках даного кримінального провадження, проведення якої доручити експертам, поставивши на вирішення експерта питання, поставлені експертові особою, яка звернулася з даним клопотанням.
Керуючись ст.ст. 1-2, 7-29, 84, 91, 101, 223, 243-245, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в:
Клопотання слідчого з ОВС четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , про проведення експертизи задовольнити.
Доручити експертам ТОВ «ІТ Консалтинг» (код 30050223), адреса: 04136, м. Київ, вул. Північно-Сирецька, 1, провести комп`ютерно-технічної експертизу у кримінальному провадженні №42019100000000068 від 30.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.212 КК України. року,
На вирішення експерта поставити таке питання:
2.1 Встановити чи міститься на нижче перелічених технічних пристроях інформація, в тому числі видалена та яка саме, визначити модель технічних пристроїв їх параметри, зокрема: жорсткий диск до комп`ютеру model HD502HJ s\n:S20BJ90B331773; жорсткий диск до комп`ютеру Kingston psip: 50026B778212BA1A04191234C45EB26;
При дослідженні технічних пристроїв вказаних в п.2.1. клопотання встановити:
2.2 Чи міститься інформація щодо роботи в системі «Клієнт-банк», ключі до системи «Клієнт-банк», по яких банківських установах?
2.3 Чи наявні адреси системи «ICQ», «Інтернет-адреси», логін? Якщо так, то які саме адреси, чи є переписка в системі «ICQ» (при наявності відобразити на паперовому носії переписку по системі «ICQ», з посиланням на дати створення, місця розміщення, автора, тощо, дані про зареєстрованих користувачів)?
2.4 Коли були створені документи, виявлені на жорстких дисках технічних пристроїв із розширенням *.doc, *.xls, *.rtf, *.jpg (при наявності відобразити їх на паперовому носії з посиланням на дати створення, роздрукування, місця розміщення, автора, тощо)?
2.5 Чи містяться бази даних та програми для відправлення електронної звітності «Бест-Звіт», «Медок»?
2.6 Чи містяться бази даних систем автоматизованого бухгалтерського обліку, яких версій?
2.7 Чи збережені в базах даних цих програм договірні та первинні бухгалтерські документи? (при їх наявності відобразити на паперовому носії з посиланням на дати створення, роздрукування, місця розміщення, автора)?
2.8 Чи збережені в базах даних цих програм видаткові та податкові накладні, рахунки-фактури, акти приймання-здачі виконаних робіт, довіреності?
2.9 Чи збережені в базах даних цих програм накази про призначення та звільнення, перевід на іншу роботу, табеля виходу на роботу, відомості виплати зарплати?
2.10 Чи є файли, які містять в своєму змісті ключові слова: ТОВ «Туристична Фірма «Експрес-Авіа» (код 37814563), ТОВ «ТК «Грейн» (код 38233167), ТОВ «Компанія Сьомий континент» (код 38910582), ТОВ «Укр-Консалтінг групп» (код 37526505), ТОВ «Січ Девелопмент» (код 35535963), прізвища: ОСОБА_4 , серед наявних та знищених, роздрукувати їх.
2.11 Встановити стан технічних носіїв інформації, вказаний в п.2.1 клопотання, чи придатні для користування.
2.12 Чи міститься на вказаних технічних пристроях, наданих для експертизи, адреси системи ICQ, Інтернет адреси, Skype, Viber, WhatsApp, Telegram, Messenger, Facebook, VK,? Якщо так, то які їх адреси? Контакти (у випадку наявності відобразити на паперових носіях)? У разі наявності відобразити на паперових носіях переписку через Skype, Viber, WhatsApp, Telegram, Messenger, VK, пов`язану з діяльністю підприємств та осіб перерахованих в п.2.10.
Для проведення дослідження експертам надати в опечатаному вигляді вилучені згідно протоколу обшуку від 13.03.2019 по кримінальному провадженню №42019100000000068 від 30.01.2019, носії інформації вказані в п.2.1 даного клопотання.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді, та є обов`язковою до виконання на всій території України.
Слідчий суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 81099152 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення експертизи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні