УХВАЛА
15 квітня 2019 року
м. Київ
Справа № 924/327/17
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Мачульського Г.М. - головуючого, Кушніра І.В., Краснова Є.В.
розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_4 та ОСОБА_5
на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 05.03.2019
та на рішення Господарського суду Хмельницької області від 03.08.2018
за позовом заступника керівника Городоцької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області
до 1. Ярмолинецької районної державної адміністрації
2. Селянського фермерського господарства "Житниця"
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6
про визнання недійсним договору оренди землі,
ВСТАНОВИВ:
27.03.2019 ОСОБА_4 та ОСОБА_5 звернулись із касаційними скаргами на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 05.03.2019 та Господарського суду Хмельницької області від 03.08.2018 до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.
До касаційної скарги ОСОБА_4 додано копії описів вкладення до цінного листа про надіслання іншим учасникам справи копії скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні.
Положеннями статті 291 Господарського процесуального кодексу України на заявника касаційної скарги покладено обов'язок щодо надання до касаційної скарги доказів надіслання іншим учасникам справи копії цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Опис вкладення до цінного листа - це той документ, який видається безпосередньо відповідною організацією при прийманні листа з описом вкладення та перевіряється працівником вкладення листа з описом, а також відповідність зазначеної інформації, розписується на ньому з проставленням відбитку календарного штемпеля або печатки.
Отже, опис вкладення до цінного листа, як доказ надіслання іншим учасникам справи копії скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, надаються до суду в оригіналі, тому скаржником не виконано обов'язки, покладені на нього положеннями статті 291 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи наведені норми Господарського процесуального кодексу України, ОСОБА_4 необхідно подати до Касаційного господарського оригінали описів вкладення до цінного листа про надіслання іншим учасникам справи копії скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні.
При цьому, колегія суддів Касаційного господарського суду вважає за необхідне попередити, що враховуючи пункт 6 частини другої статті 42 Господарського процесуального кодексу України, у разі невиконання учасником справи процесуальної дії у встановлені законом або судом строки, Суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом (частина 3 статті 42 Кодексу).
За невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, Суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пункт 1 частини першої статті 135 зазначеного Кодексу).
Встановивши, що відповідно до положень статей 287-292 Господарського процесуального кодексу України правових підстав для залишення касаційної скарги без руху немає, колегія суддів дійшла висновку про відкриття касаційного провадження у справі №924/327/17 за касаційними скаргами ОСОБА_4 та ОСОБА_5.
Згідно із статтею 295 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право подати до суду касаційної інстанції відзив на касаційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом касаційної інстанції в ухвалі про відкриття касаційного провадження.
Оскільки подача до суду касаційної інстанції відзиву на касаційну скаргу в письмовій формі є правом учасників справи, у разі реалізації такого права суд касаційної інстанції встановлює у даній справі строк для його подачі до суду касаційної інстанції до 21.05.2019.
Керуючись статтями 234, 235, 291, 294, 295 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити касаційне провадження за касаційними скаргами ОСОБА_4 та ОСОБА_5.
2. Касаційні скарги призначити до розгляду на 30 травня 2019 року о 11 год. 30 хв. у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою м. Київ, вул. О.Копиленка, 6, в залі судових засідань №332.
3. ОСОБА_4 надати Касаційному господарському суду у складі Верховного Суду (01016, м. Київ, вул. О. Копиленка, 6) оригінали описів вкладення до цінного листа про надіслання іншим учасникам справи копії скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні у строк до 10.05.2019.
4. Витребувати матеріали справи №924/327/17 із Господарського суду Хмельницької області.
5. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи та Господарському суду Хмельницької області.
6. У разі, якщо учасник справи скористається наданим статтею 295 Господарського процесуального кодексу України правом подати до суду касаційної інстанції відзив на касаційну скаргу, такий відзив та докази надсилання його копій і доданих до нього документів іншим учасникам справи, має бути поданий до Касаційного господарського суду (01016, м. Київ, вул. О. Копиленка, 6) у строк до 21.05.2019.
7. Довести до відома учасників судового процесу, що неявка їх уповноважених представників у судове засідання не перешкоджає розгляду касаційної скарги.
8. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуючий Г.М. Мачульський
Судді І.В. Кушнір
Є.В. Краснов
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2019 |
Оприлюднено | 15.04.2019 |
Номер документу | 81143155 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Мачульський Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні