Справа № 240/281/19
Номер провадження № 2-з/240/2/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2019 року смт. Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Донецької області Щербак Ю.В., розглянувши заяву ОСОБА_1, в особі представника позивача - ОСОБА_2, про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ПП Олександрівські землі про визнання договору оренди землі недійсним та витребування земельної ділянки,
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до Олександрівського районного суду Донецької області з позовомдо ПП Олександрівські землі , про визнання договору оренди землі недійсним та витребування земельної ділянки. Разом із позовом, представник позивача подав заяву про забезпечення позову, в якій просив вжити заходи забезпечення позову, шляхом заборони ПП Олександрівські землі вчиняти будь-які дії, в тому числі із залученням третіх осіб, по проведенню робіт на земельній ділянці з кадастровим номером 1420388000:01:000:0317, площею 8,399 га.
Мотивуючи заяву, заявник посилався на те, що ОСОБА_1 є власником спірної земельної ділянки, якою протиправно користується ПП Олександрівськи землі , для вирощування сільгоспкультур. Проведення цих робіт істотно ускладнить виконання судового рішення про витребування земельної ділянки, та повернення її власникові у натурі.
Розглядаючи заяву, суд виходить з такого .
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч.1 ст.153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
Згідно ст.149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.150 ЦПК України позов може бути забезпечений щляхом накладення заборони вчиняти певні дії.
Із заявивбачається, що представник позивача просить суд вжити заходи забезпечення позову, передбачені п.2 ч.1 ст.150 ЦПК України, а саме: заборонити ПП Олександрівські землі , та будь-яким третім особам, до ухвалення остаточного рішення суду по даній справі, здійснювати будь-які роботи на спірній земельної ділянки .
Відповідно до абз. 2,3 п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального
законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , судам рекомендовано враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону, як підприємець.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси всіх осіб, права яких можуть бути порушені, у зв'язку із застосуванням відповідних заходів
При цьому, із заяви вбачається, що представник позивача просить заборонити юридичній особі, суб`єкту господарювання - ПП Олександрівські землі , вчиняти дії, які по своїй суті, є господарською діяльністю, яку зазначене підприємство здійснює на підставі договору оренди.
З викладеного вбачається, що застосування судом запропонованих заходів забезпечення позову буде прямим втручанням в господарську діяльність, яке може призвести до негативних наслідків для відповідача і інших осіб
За таких обставин, суд вважає, що не підлягають застосуванню заходи забезпечення позову у вигляді заборони позивачу, вчиняти дії по проведенню робіт на земельній ділянці, а відтак, заява не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 149-153, 157, 258-261 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1, в особі представника позивача - ОСОБА_2, про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ПП Олександрівські землі про визнання договору оренди землі недійсним та витребування земельної ділянки, повністю
Копії ухвали направити до відома сторонам по справі.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Донецького апеляційного суду або через Олександрівський районний суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручене у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому віддповідної ухвали суду.
.Суддя Щербак Ю.В.
Суд | Олександрівський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2019 |
Оприлюднено | 17.04.2019 |
Номер документу | 81191964 |
Судочинство | Цивільне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Лавренчук Ольга Володимирівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Лавренчук Ольга Володимирівна
Цивільне
Олександрівський районний суд Донецької області
Щербак Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні