Справа № 739/622/19
Провадження № 1-кп/745/44/2019
УХВАЛА
17.04.2019 рокусмт. Сосниця
Сосницький районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника адвоката ОСОБА_5 , особи відносно якої вирішується питання про застосування заходів виховного характеру ОСОБА_6 , його законного представника ОСОБА_7 , захисника ОСОБА_6 - адвоката ОСОБА_8 , представника служби у справах дітей Н.-Сіверського міської ради ОСОБА_9 ,представника уповноваженого підрозділу Новгород-Сіверського ВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_10 , розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в смт.Сосниця матеріали кримінального провадження №12019270190000058 від 18.02.2019 року відносно ОСОБА_4 обвинуваченому у вчиненні злочину за ч.2 ст.289 КК України, клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру відносно малолітнього ОСОБА_6 за ознаками скоєння суспільно-небезпечного діяння передбаченого ч.1 ст. 289 КК України,
В СТ АН ОВ ИВ:
В підготовчому судовому засіданні прокурор просила призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акту та клопотання про застосування пимусових заходів виховного характеру, вважаючи, що під час досудового розслідування були дотримані всі вимоги КПК України, підстав для закриття провадження чи повернення обвинувального акту та клопотання не вбачає. На думку прокурора, судовий розгляд слід проводити у закритому судовому засіданні з викликом в судове засідання обвинуваченого, його законного представника, захисника, особи відносно якої вирішується питання про застосування заходів виховного характеру, його законного представника та захисника, предстаника потерпілого, свідка ОСОБА_11 .
Крім того, подала клопотання про продовження відносно обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, мотивуючи тим, що 19.02.2019 року відносно обвинуваченого обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком до 18.04.2019. Наявний ризик вчинення неповнолітнім інших кримінальних правопорушень, це підтверджується тим, що в період з липня 2018 року по теперішній час, неповнолітній ОСОБА_4 вчинив ряд тяжких злочинів, передбачених ч.3 ст. 185, ч.2 ст. 186, ч.2 ст.289 КК України. При цьому злочин, передбачений ч.2 ст.289 КК України він вчинив під час дії запобіжного заходу у виді домашнього арешту, що свідчить про його небажання ставати на шлях виправлення, виконувати встановлені судом обмеження. За таких обставин, з метою забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам вчинити інше кримінальне правопорушення вважає за необхідне продовжити дію обраного обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді тримання під вартою, так як інший більш м`який запобіжний захід не зможе запобігти зазначеним ризикам, про що свідчать вищевказані факти.
Обвинувачений ОСОБА_4 просив не обирати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою,оскільки під час перебування під вартою усвідомив ,що він скоїв злочини,він хоче навчатися,буде дотримуватися всіх обмежень.
Захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_5 не заперечував щодо призначення судового розгляду та просить врахувати молодий вік обвинуваченого та обрати більш м"який запобіжний захід.
Представник служби у справах дітей Н.-Сіверського міської ради ОСОБА_9 ,представник уповноваженого підрозділу Новгород-Сіверського ВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_10 не заперечували щодо призначення судового розгляду та розгляду справи.При вирішення питання про продовження запобіжного заходу покладалися на розсуд суду.
Особа відносно якої вирішується питання про застосування заходів виховного характеру ОСОБА_6 , його законний представник ОСОБА_7 , захисник ОСОБА_6 - адвокат ОСОБА_8 не заперечували щодо призначення судового розгляду. Крім того,заявили клопотання про здійснення судового провадження у режимі відеоконференції з трансляцією з приміщення Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області за їх участю.
Захисник ОСОБА_6 - адвокат ОСОБА_8 висловив також свою думку,щодо обрання відносно обвинуваченого ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.,оскільки під час перебування під вартою обвинувачений усвідомив свою вину ,буде дотримуватися обмежень ,які встановить суд.
Від представника потерпілого ДП "Чернігівський облавтодор" філія "Коропський райавтодор" ОСОБА_12 надійшла заява про проведення підготовчого судового засідання у його відсутності.
Вислухавши думку учасників кримінального провадження щодо можливості призначення судового розгляду, дослідивши обвинувальний акт та додані до нього документи ,клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру , суд приходить до висновку про можливість призначення судового розгляду з наступних підстав.
Угод про визнання винуватості чи про примирення у порядку ст.ст. 468 475 КПК України до суду не надійшло. Підстав для закриття кримінального провадження не вбачається.
Обвинувальний акт складено у відповідності до вимог ст. 291 КПК України, при його затвердженні прокурором дотримані вимоги закону, тому провадження може бути призначене до судового розгляду.
Клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру складене у відповідності до вимог ст. 291,292 КПК України, при його затвердженні прокурором дотримані вимоги закону, тому провадження може бути призначене до судового розгляду.
Відповідно до положень ст.314-1 КПК України відносно неповнолітнього ОСОБА_4 складання досудової доповіді є обов"язковою, стосовно ОСОБА_6 досудова доповідь не складається.
Відповідно до ч.1 ст.331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.
Відносно обвинуваченого під час досудового розслідування ухвалою слідчого судді Новгород-Сіверського районного суду від 19.02.2019 року обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Відповідно до ч.1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу суддя зобов`язаний встановити, чи доводяться надані сторонами кримінального правопорушення докази, обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 цього кодексу; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначених у клопотанні.
Відповідно до приписів ч.1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не може запобігти ризикам, передбачених ст. 177 цього кодексу.
Вирішуючи питання щодо доцільності продовження тримання під вартою обвинуваченого, суд враховує що ризики, передбачені ст. 177 КПК України, що були підставою для обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, а саме ризики, що обвинувачений може переховуватися від суду та може вчиняти інші кримінальні правопорушення продовжують існувати, однак суд враховує те,що обвинувачений є неповнолітнім , має постійне місце проживання та навчання приходить до висновку про можливість застосування більш м"якого запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
Оскільки ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п"яти років позбавлення волі, з метою отримання інформації, яка характеризує особу обвинуваченого, а також для прийняття судового рішення щодо міри покарання, судом було ініційовано питання про доручення органу пробації скласти досудову доповідь.
Відповідно до ст.334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об`єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими статтею 217 цього Кодексу. У разі якщо на розгляд місцевого суду надійшли матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої цим судом вже здійснюється судове провадження, воно передається складу суду, що його здійснює, для вирішення питання про їх об`єднання.
В провадженні суду під головуванням судді ОСОБА_1 перебуває кримінальне провадження за №12018270190000235 від 14.07.2018 року відносно неповнолітнього ОСОБА_4 обвинуваченому у вчиненні злочину за ч. 3 ст. 185, ч.2 ст.186 КК України, клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру відносно неповнолітнього ОСОБА_13 за фактом вчинення суспільно-небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння,передбаченого ч.3 ст. 185 КК України.
Учасники процесу висловили думку щодо недоцільності об"єднання даного провадження в одне провадження з кримінальним провадженням за №12018270190000235,оскільки те провадження знаходиться на завершальній стадії судового розгляду.
При вирішенні питання об"єднання матеріалів кримінального провадження, суд приходить до висновку про недоцільність такого об"єднання, оскільки кримінальне провадження за №12018270190000235 від 14.07.2018 року знаходиться на завершальній стадії свого розгляду.
Згідно зі ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження).
Зважаючи на доводи захисника неповнолітнього ОСОБА_6 та заслухавши думку учасників процесу, суд приходить до висновку про можливість проведення судового провадження в режимі відеоконференції з трансляцією з приміщення Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області за участі особи відносно якої вирішується питання про застосування заходів виховного характеру ОСОБА_6 , його законного представника ОСОБА_7 , захисника ОСОБА_6 - адвоката ОСОБА_8 .
Відповідно до положень п.1 ч.2 ст.27 КПК України судовий розгляд слід проводити в закритому судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177, 181, 183, 184, 197, 314-317, 334,336 КПК України, суд-
УХВАЛИВ:
Кримінальне провадження внесене в Єдиний реєстр досудового розслідування за №12019270190000058 від 18.02.2019 року за обвинуваченням ОСОБА_4 обвинуваченому у вчиненні злочину за ч.2 ст.289 КК України, клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру відносно малолітнього ОСОБА_6 за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст. 289 КК України призначити до розгляду у закритому судовому засіданні на 08.05.2019 року о 10 год. у приміщенні залу суду.
В задоволенні клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченого ОСОБА_4 відмовити.
Застосувати до обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з застосуванням електронних засобів контролю, заборонивши йому залишати місце проживання за адресою АДРЕСА_1 з 17 год до 07 год без дозволу прокурора або суду строком на два місяці.
Роз`яснити обвинуваченому, що відповідно до ч. 5ст. 181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань, використовувати електронні засоби контролю.
Покласти на обвинуваченого ОСОБА_4 додаткові обов"язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України,а саме 1) не залишати житло з 17 год до 07 год , за винятком випадків прибуття до суду, прокурора, органів досудового розслідування, за викликом.
2)не відлучатися за межі населеного пункту без дозволу прокурора або суду;
3)повідомляти прокурора або суд про зміну місця свого проживання.
Строк дії ухвали в частині застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до 15.06.2019 року.
Копію ухвали після її оголошення негайно вручити обвинуваченому ОСОБА_4 .
Ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту передати для виконання Новгород Сіверському ВП МВП ГУНП в Чернігівській області.
Судове засідання призначене на 08.05.2019 року на 10 год. 00 хв. провести в режимі відеоконференції з Новгород-Сіверським районним судом Чернігівської області за участі особи відносно якої вирішується питання про застосування заходів виховного характеру ОСОБА_6 , його законного представника ОСОБА_7 , захисника ОСОБА_6 - адвоката ОСОБА_8 .
Доручити Новгород-Сіверському районному суду Чернігівської області забезпечити проведення відеоконференції з Сосницьким районним судом 08.05.2019року о10год.00 хв. та виконати вимоги ч.4 ст.336 КПК України.
Копію ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції направити негайно Новгород-Сіверському районному суду Чернігівської області та особам, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
В судове засідання викликати прокурора, обвинуваченого ОСОБА_4 , його законного представника ОСОБА_14 та захисника адвоката ОСОБА_5 , особу відносно якої вирішується питання про застосування заходів виховного характеру ОСОБА_6 , його законного представника ОСОБА_7 , захисника ОСОБА_6 - адвоката ОСОБА_8 , представника потерпілого ОСОБА_12 , свідка ОСОБА_11 , представника служби у справах дітей Новгород-Сіверської міської ради, уповноваженого представника ювенальної превенції Новгород-Сіверського ВП ГУНП України в Чернігівській області, представника уповноваженого органу з питань пробації, юрисдикція якого поширюється на територію м.Н.Сіверський та Н.Сіверський район.
Доручити органу пробації, юрисдикція якого поширюється на територію м.Н.Сіверський та Н.Сіверський район, скласти та подати суду в строк до 08.05.2019 р досудову доповідь щодо обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Сосницький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 81232745 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом |
Кримінальне
Сосницький районний суд Чернігівської області
Смаль І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні