Ухвала
від 19.04.2019 по справі 643/5574/16-ц
МОСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа №№643/5574/16-ц, 2-р/643/9/19

У Х В А Л А

Іменем України

19 квітня 2019 року м.Харків

Московський районний суд м.Харкова у складі головуючого судді Короткого І.П., розглянувши в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення,

В С Т А Н О В И В:

Ухвалою Московського районного суду м.Харкова від 11.04.2019 року постановлено: заборонити будь-яким суб'єктам державної реєстратрації, державним реєстраторам прав на нерухоме майно та органам державної реєстрації прав, визначеним Законом України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень в тому числі, але не виключно, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, що перебувають у трудових відносинах з виконавчими органами сільських, селищних та міських рад, Київській, Севастопольській міській, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям, акредитованим суб'єктам та будь-яким державним реєстраторам - державним та приватним нотаріусам, державним та приватним виконавцям вчиняти будь-які реєстраційні дії, в тому числі, але не виключно, державну реєстрацію виникнення, переходу, припинення та скасування права власності, інших речових прав, обтяжень, внесення будь-яких змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відносно об'єкта нерухомого майна: квартири, загальною площею 168,4 кв.м., за адресою АДРЕСА_1.

Відповідно до ч.1 ст.158 ЦПК України, суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.

Таким чином, у забезпеченні позову відпала потреба, оскільки спір розглянуто, а вказане судове рішення набрали законної сили, а тому суд скасовує заходи забезпечення позову з власної ініціативи.

Крім того, згідно з частиною третьою статті 13 ЦК України не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах.

Однією із основоположних засад цивільного законодавства є добросовісність (пункт 6 частини першої статті 3 ЦК України ) і дії учасників цивільних правовідносин мають бути добросовісними. Тобто відповідати певному стандарту поведінки, що характеризується чесністю, відкритістю і повагою інтересів іншої сторони договору або відповідного правовідношення.

Як вбачається з матеріалів справи, судом неодноразово раніше вживались заходи забезпечення позову, а тому заяву позивача про забезпечення позову шляхом заборони вчиняти будь-які дії щодо вказаної квартири певним особам суд вважає намаганням позивача зловживати своїми правами.

Тому правопорядок не може залишати поза реакцією такі дії, які хоч і не порушують конкретних імперативних норм, але є очевидно недобросовісними та зводяться до зловживання правом.

Такий правовий висновок зроблено Верховним Судом у постанові від 03.04.2019 року у справі №726/831/15-ц і суд не може не реагувати на вказані факти.

На підставі викладеного, керуючись ст.158 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Скасувати заборону будь-яким суб'єктам державної реєстратрації, державним реєстраторам прав на нерухоме майно та органам державної реєстрації прав, визначеним Законом України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень в тому числі, але не виключно, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, що перебувають у трудових відносинах з виконавчими органами сільських, селищних та міських рад, Київській, Севастопольській міській, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям, акредитованим суб'єктам та будь-яким державним реєстраторам - державним та приватним нотаріусам, державним та приватним виконавцям вчиняти будь-які реєстраційні дії, в тому числі, але не виключно, державну реєстрацію виникнення, переходу, припинення та скасування права власності, інших речових прав, обтяжень, внесення будь-яких змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відносно об'єкта нерухомого майна: квартири, загальною площею 168,4 кв.м., за адресою АДРЕСА_1. , накладену ухвалою Московського районного суду м.Харкова від 11.04.2019 року.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями). Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя

19.04.2019

СудМосковський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення19.04.2019
Оприлюднено21.04.2019
Номер документу81293882
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —643/5574/16-ц

Ухвала від 06.07.2020

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Короткий І. П.

Ухвала від 22.04.2019

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Короткий І. П.

Ухвала від 19.04.2019

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Короткий І. П.

Ухвала від 11.04.2019

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Короткий І. П.

Ухвала від 03.04.2019

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Короткий І. П.

Ухвала від 22.02.2019

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Короткий І. П.

Ухвала від 05.02.2019

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Короткий І. П.

Ухвала від 01.02.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Білоконь Олена Валеріївна

Ухвала від 15.01.2019

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Букреєва І. А.

Постанова від 21.12.2018

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Сащенко І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні