761/28986/18
н\п 2/490/3771/2018
У Х В А Л А
29 березня 2019 року місто Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Чулуп О.С., розглянувши матеріали позовної заяви Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку до ОСОБА_1 , третя особа: служба у справах дітей Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даним позовом до відповідача про стягнення заборгованості.
Постановою Київського апеляційного суду від 20 лютого 2019 року залишено без змін ухвалу Шевченкіського районного суду міста Києва від 10 жовтня щодо направлення даної цивільної справи на розгляд до Центрального районного суду м. Миколаєва.
У своїх рішення суд першої та апеляційної інстанції виходили з того, що спір між сторонами виник з приводу користування та утримання відповідачами нерухомого майна, а тому за правилами виключної підсудності він має розглядатись за місцем знаходження такого майна.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна бо основної його частини.
Згідно роз`яснень, які містяться в п.п. 41,42 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 3 від 01.03.2013 року Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ , перелік позовів, для яких визначено виключену підсудність, є вичерпному і розширеному тлумаченню не підлягає. До таких позовів відносяться позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним тощо.
Відповідно до п. 2 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав № 5 від 07.02.2014 року до позовів, що виникають з приводу нерухомого майна, належать, зокрема, позови про визнання права власності на таке майно, про витребування майна із чужого незаконного володіння, про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження майном, не пов`язаних із позбавленням володіння тощо. Поняття позови, що виникають з приводу нерухомого майна є ширшим, ніж поняття позови, де предметом спору є нерухоме майно , а тому правило даної норми розповсюджується і на позови щодо будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно та речових прав на власне чи чуже нерухоме майно. Правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна та стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною умов договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_1 , що територіально відноситься до Заводського районного суду м. Миколаєва.
У відповідності до ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленомуст. 31 ЦПК України.
Згідно п.1 ч.1ст. 31 ЦПК України,суд передає справу на розгляд іншому суду,якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищевикладене, справу слід передати на розгляд до Заводського районного суду м. Миколаєва.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст.31, ч. 9 ст.187 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Справу з матеріалами позовної заяви Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку до ОСОБА_1 , третя особа: служба у справах дітей Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг передати на розгляд до Заводського районного суду м.Миколаєва.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки передбаченіст.273ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена у порядку та строки, передбачені ст.ст. 354-355 ЦПК України.
Суддя
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2019 |
Оприлюднено | 02.05.2019 |
Номер документу | 81472692 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Чулуп О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні