Справа № 544/340/19
провадження №2/544/205/2019
У Х В А Л А
02 травня 2019 року м. Пирятин
Пирятинський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Сайко О.О.,
розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Донецької міської ради, Калінінської районної в м.Донецьку ради про продовження строку для прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
Позивач звернулась до суду із позовною заявою, у якій просить визначити причини пропуску нею строку для прийняття спадщини поважними та визначити їй додатковий тримісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті 26.12.2016 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України , позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов'язані між собою позовні вимоги пред'явлені одночасно щодо декількох об'єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об'єкта, вартість якого є найвищою.
Згідно з п. 42 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 3 від 01.03.2013 року Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ , виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (частина перша статті 114 ЦПК ). Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а такожоб'єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК ); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364 , 367 ЦК ); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370 , 372 ЦК ); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Як убачається зі змісту позовної заяви позов ОСОБА_1 виник із приводу нерухомого спадкового майна, яке знаходиться на окупованій території.
Спадкове майно - однокімнатна квартира №58 в будинку по вул. Шевченка,89 м.Донецька, Ѕ частини якої належала померлому ОСОБА_2, територіально знаходиться у Калінінському районі м. Донецька. Таким чином, спадкове майно не знаходиться в Пирятинському районі Полтавської області, тобто позивачем не дотримано правил, визначених ст. 30 ЦПК України . а тому дана справа не підсудна Пирятинському районному суду Полтавської області.
При цьому суд враховує, що Законом України Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у звязку з проведенням антитерористичної операції від 12 серпня 2014 року № 1632-VII та Розпорядженням голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 року №27/0/38-14 змінена територіальна підсудність судових справ, підсудних розташованим у районі проведення антитерористичної операції, а саме: справи, які підсудні Калінінському районному суду м.Донецька з 02.09.2014 року підсудні Павлоградському міськрайонному суд у Дніпропетровської області.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Згідно ч. 3 ст. 31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше пяти днів після закінчення строку на її оскарження.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку про направлення справи за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Відповідно до ст.32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 30, 31 , 260 , 261 , 353 ЦПК України , ст. 12 Закону України Законом України Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у звязку з проведенням антитерористичної операції , суд,
у х в а л и в :
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Донецької міської ради, Калінінської районної в м.Донецьку ради про продовження строку для прийняття спадщини, передати на розгляд до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області ( 51400, м. Павлоград Дніпропетровської області, вул. Дніпровська, 135).
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.О. Сайко
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2019 |
Оприлюднено | 03.05.2019 |
Номер документу | 81490718 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Сайко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні