ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 травня 2019 р. м. ХерсонСправа № 540/462/19
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Варняка С.О.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Херсонській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність працівників Головного управління Держпраці у Херсонській області за результатами інспекційного відвідування щодо не складання відносно ФОП ОСОБА_1 припису про усунення виявлених порушень та протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого ч.3 ст.41 КУпАП;
- зобов'язати Головне управління Держпраці у Херсонській області вжити заходи щодо складення відносно ФОП ОСОБА_1 протоколу про скоєння ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.41 КУпАП та вручити ФОП ОСОБА_2 копію протоколу.
Ухвалою суду від 15.03.2019 року позовну заяву було залишено без руху та встановлено строк для усунення її недоліків.
Позивач вимоги ухвали виконав, недоліки позову усунув.
Ухвалою суду від 29.03.2019 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі. Призначено судове засідання на 22.04.2019 року.
22.04.2019 року розгляд справи відкладено на 03.05.2019 року у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю судді.
19.04.2019 року до суду від позивача надійшла заява про залишення позову без розгляду. Крім того, позивач просить повернути сплачений судовий збір.
У судове засідання, призначене на 03.05.2019 року, сторони не з'явилися, причини неявки невідомі.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до положень частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Згідно до п. 5 ч. 1 ст. 240 КАС України суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Щодо клопотання про повернення судового збору, суд зазначає таке.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
Враховуючи приписи Закону України "Про судовий збір", суд вважає, що клопотання позивача про повернення судового збору не підлягає задоволенню, оскільки позовну заяву залишено без розгляду за його заявою.
Керуючись ч. 1 ст. 240, 243, 248 КАС України,
ухвалив :
Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Херсонській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії залишити без розгляду.
Ухвалу надіслати особам, які беруть участь у справі.
Роз'яснити позивачу, що постановлення ухвали про залишення без розгляду не позбавляє його права звернутись до суду повторно в загальному порядку, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її проголошення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження апеляційна скарга подається протягом 15 днів з дня складання повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її проголошення.
У разі постановлення ухвали в порядку письмового провадження ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Варняк С.О.
кат. 112040100
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2019 |
Оприлюднено | 05.05.2019 |
Номер документу | 81512165 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Варняк С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні