Ухвала
від 11.04.2019 по справі 757/16565/18-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/16565/18-ц

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" квітня 2019 р. Печерський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Бортницька В.В.,

при секретарі судових засідань Бондаренко О.В.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько-німецьке спільне підприємство Шенк-Україна-ЛТД про визнання трудових відносин припиненими, -

ВСТАНОВИВ:

27 квітня 2018 року ухвалою судді Печерського районного суду м. Києва Васильєвої Н.П. відкрито провадження за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько-німецьке спільне підприємство Шенк-Україна-ЛТД про визнання трудових відносин припиненими. Розгляд справи ухвалено проводити в загальному позовному порядку, призначено підготовче судове засідання.

Відповідно до Розпорядження від 12.07.2018 № 476, у зв'язку із перебування судді Васильєвої Н.П. на довготривалому лікарняному призначено повторний автоматичний розподіл вказаної справи.

Відповідно до ст. 33 ЦПК України для розгляду зазначеної справи визначено суддю Бортницьку В.В.

В підготовчому судовому засідання позивач підтримав позовні вимоги та просив призначити справу до судового розгляду по суті.

Відповідач про день, час та місце підготовчого судового засідання повідомлявся належним чином, однак до судового засідання не прибув. Також відповідач не прибув в підготовче судове засідання призначене на 15.11.2018 будучи повідомленим про день, час та місце підготовчого засідання. Відтак, зважаючи, що це повторно неявка відповідача, суд ухвалив проводити підготовче судове засідання за відсутності відповідача.

Суд заслухавши доводи позивача щодо підстав подачі позовної заяви, проаналізувавши позовну заяву та долучені до неї документи, приходить до висновку, що справа не може бути призначена до судового розгляду по суті, а провадження підлягаю закриттю з наступних підстав.

Управління товариством здійснюють його органи - загальні збори його учасників і виконавчий орган, якщо інше не встановлено законом (частини перша, друга статті 97 ЦК України). У товариствах, в яких законом передбачено утворення виконавчого органу, здійснення управлінської діяльності покладено на нього.

Нормами Цивільного кодексу України (статті 99, 145, 147, 159, 161), Господарського кодексу України (стаття 89), Закону України Про господарські товариства (статті 47, 62, 63), Закону України Про акціонерні товариства (статті 52, 58, 59, 60, 61) визначено, що виконавчий орган товариства вирішує всі питання, пов'язані з управлінням поточною діяльністю товариства, крім питань, що є компетенцією загальних зборів учасників товариства або іншого його органу. Здійснюючи управлінську діяльність, виконавчий орган реалізує колективну волю учасників товариства, які є носіями корпоративних прав. Керівник та інші члени виконавчого органу, здійснюючи управління товариством у межах правил, встановлених статутними документами, зобов'язані діяти виключно в інтересах товариства та його учасників.

За приписом частини четвертої статті 13 Конституції України держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання. Корпоративні права учасників товариства є об'єктом такого захисту, зокрема у спосіб, передбачений частиною третьою 3 статті 99 ЦК України, згідно з якою повновадження члена виконавчого органу можуть бути в будь-який час припинені або він може бути тимчасово відсторонений від виконання своїх повноважень.

Підставою набуття виконавчим органом товариства повноважень є факт його обрання (призначення) загальними зборами учасників (акціонерів) як вищого органу управління товариством або, як зазначено у частині п'ятій статті 58 Закону України Про акціонерні товариства , укладення з членом виконавчого органу товариства трудового договору, який від імені товариства може підписувати голова наглядової ради чи особа, уповноважена на те наглядовою радою.

Усунення членів виконавчого органу товариства від виконання обов'язків або відсторонення голови виконавчого органу товариства від виконання повноважень за своєю правовою природою, предметом регулювання правовідносин і правовими наслідками відрізняється від відсторонення працівника від роботи на підставі статті 46 Кодексу законів про працю України. Саме тому можливість уповноваженого органу товариства відсторонити члена виконавчого органу від виконання ним обов'язків міститься не в приписах Кодексу законів про працю України, а у статті 99 ЦК України, тобто не є предметом регулювання нормами трудового права.

Відповідно до частини першої статті 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Конституційний Суд України у Pішенні від 12 січня 2010 року № 1-рп/2010 у справі за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю Міжнародний фінансово-правовий консалтинг про офіційне тлумачення частини третьої статті 99 ЦК України (у попередній редакції, яка діяла до набрання чинності Законом України від 13 травня 2014 року № 1255-VII Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів ) зазначив, що реалізація учасниками товариства корпоративних прав на участь у його управлінні шляхом прийняття компетентним органом рішень про обрання (призначення), усунення, відсторонення, відкликання членів виконавчого органу цього об'єднання стосується також наділення або позбавлення їх повноважень на управління товариством. Такі рішення уповноваженого на це органу мають розглядатися не в межах трудових, а саме корпоративних правовідносин, що виникають між товариством та особами, яким довірено повноваження з управління ним.

ТОВ Українсько-німецьке спільне підприємство ШЕНК-УКРАЇНА ЛТД було утворене відповідно до установчого договору від 22.02.1994, Товариство здійснює свою діяльність відповідно до статуту ТОВ Українсько-німецьке спільне підприємство ШЕНК-УКРАЇНА ЛТД .

Як вбачається із пункту 4.1 Статуту вищим органом Товариства є збори учасників. Пунктом 4.2. Статуту передбачено, що до компетенції Зборів учасників належить призначення та звільнення керівних посадових осіб Товариства.

Звертаючись до суду із даним позовом, позивач просить визнати трудові відносини між ОСОБА_2 та Товариством з обмеженою відповідальністю Українсько-німецьке спільне підприємство ШЕНК-УКРАЇНА-ЛТД припиненими з 31 січня 2018 року, у зв'язку із звільненням ОСОБА_2 за власним бажанням на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України.

При вирішенні спорів, пов'язаних з порядком скликання і роботи Зборів учасників товариства, визначенням правомочності її засідання, необхідно застосовувати положення установчих документів товариства.

У випадку їх неврегульованості в установчих документах застосовується аналогія закону в частині норм, що регулюють відповідні питання скликання та проведення загальних зборів товариства (обов'язковість повідомлення усіх членів наглядової ради про проведення засідання, надання інформації з питань порядку денного, правомочність, порядок прийняття рішення).

За таких обставин спір не підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства, оскільки позовні вимоги ОСОБА_2 по суті є корпоративним спором, який підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі;

Оскільки позовні вимоги ОСОБА_2 не підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства, наявні обґрунтовані підстави для закриття провадження у справі.

Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст.ст. 206, 353, 354, 355 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько-німецьке спільне підприємство Шенк-Україна-ЛТД про визнання трудових відносин припиненими - закрити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва або безпосередньо до Київського апеляційного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: В. В. Бортницька

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.04.2019
Оприлюднено05.05.2019
Номер документу81527164
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —757/16565/18-ц

Рішення від 03.09.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Соколов О. М.

Рішення від 03.09.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Соколов О. М.

Ухвала від 25.05.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Соколов О. М.

Ухвала від 24.10.2019

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Соколов О. М.

Постанова від 10.10.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Стрижеус Анатолій Миколайович

Ухвала від 25.07.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Стрижеус Анатолій Миколайович

Ухвала від 21.06.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Стрижеус Анатолій Миколайович

Ухвала від 27.05.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Стрижеус Анатолій Миколайович

Ухвала від 11.04.2019

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Бортницька В. В.

Ухвала від 27.04.2018

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Васильєва Н. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні