Ухвала
від 07.05.2019 по справі 638/6147/19
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/6147/19

Провадження № 2-з/638/265/19

УХВАЛА

07 травня 2019 року Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді Шестака О.І.,

за участю секретаря Цуваревої Р.Ю.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Харкові заяву представника ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування збитків, -

в с т а н о в и в:

В провадженні Дзержинського районного суду м. Харкова знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування збитків.

25.04.2019 представник позивача звернувся до суду з заявою про забезпечення позову, в якій просить: накласти заборону відчуження до вирішення справи по суті на нерухоме майно, що належить на праві власності ОСОБА_2, а саме: 20/100 частки квартири загальною площею 66,00 кв.м, розташованої за адресою: АДРЕСА_1; накласти заборону відчуження до вирішення справи по суті на частку в розмірі 100% в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю СЕЛЕНІТ І КО (код в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 40845209, адреса 61013, м. Харків, вул. Шевченко, 28Б), яка належить ОСОБА_2; заборонити органам державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань (в т.ч. Міністерству юстиції України та його територіальним органам, суб'єктам державної реєстрації прав: виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київської, Севастопольської міської, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям; акредитованим суб'єктам; державним реєстраторам юридичних осіб, громадських формувань, а також іншим особам та органам в разі виконання ними повноважень державного реєстратора, іншим уповноваженим суб'єктам державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань) здійснювати будь-які реєстраційні дії стосовно частки в розмірі 100% в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю СЕЛЕНІТ І КО (код в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 40845209, адреса 61013, м. Харків, вул. Шевченко, 28Б), яка належить ОСОБА_2

В обґрунтування зазначених вимог представник позивача посилається на те, що ОСОБА_1 до суду подана позовна заява про стягнення заборгованості з ОСОБА_2 в зв'язку з невиконанням відповідачем своїх зобов'язань стосовно повернення грошової позики; на даний час загальна сума заборгованості складає 212230,14 доларів США. Зобов'язання не виконуються відповідачем вже три роки.

Заявник зазначає, що ОСОБА_2 на праві спільної часткової власності (частка власності 20/100) належить трикімнатна квартира, загальною площею 66 кв.м, розташована за адресою: АДРЕСА_2, і вона має можливість здійснити відчуження зазначеного майна, що призведе до неможливості фактичного виконання рішення суду про стягнення грошових коштів.

Крім цього, ОСОБА_2 є єдиним засновником ТОВ Селеніт і Ко , володіє часткою в розмірі 100% в Статутному капіталі товариства, тобто може приймати одноосібне рішення про управління, відчуження майна цього товариства.

Заявник вказує, що відповідна частка статутного капіталу юридичної особи визначає, в тому числі, обсяг майна товариства, в зв'язку з чим вважає, що відчуження ОСОБА_2 частки в статутному капіталі Селеніт і Ко матиме наслідком зменшення вартості і кількості майна та статутного капіталу товариства, в зв'язку з чим вартість і кількість майна, на яке може бути звернено стягнення в рахунок погашення заборгованості відповідача перед позивачем, буде зменшено істотним чином або повністю.

Представник позивача зазначає, що накладення арешту на частку в статутному капіталі товариства не є наслідком обмеження товариства в здійсненні ним господарської діяльності, а будь-яких осіб - від управління, натомість накладається виключно обмеження в праві розпорядження такою часткою в статутному капіталі.

Заявник вважає обсяг позовних вимог співмірним виду забезпечення позову в вигляді заборони відчуження квартири та корпоративних прав в ТОВ Селеніт і Ко , оскільки сума заборгованості, яка виникла у відповідача перед позивачем за договором позики значно перевищує середню ринкову вартість належних їй 20/100 частин трикімнатної квартири в Шевченківському районі м. Харкова та вартість 100% частки в Статутному капіталі ТОВ Селеніт і Ко , яка згідно відомостей з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань складає 2000 грн.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України , заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України , суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Згідно з п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії.

Згідно роз'яснень п. 4 постанови Пленуму Верховного суду України від 22.12.2006 №9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулась з такою заявою, позовним вимогам.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені в зв'язку з застосуванням відповідних заходів.

Предметом позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 є стягнення заборгованості в розмірі 212230,14 доларів США.

Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна №164947815 від 25.04.2019 підтверджується, що ОСОБА_2 на праві приватної спільної часткової власності належить 20/100 частин 3-кімнатної квартири, загальною площею 66 кв. м, за адресою: АДРЕСА_3.

Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Міністерства юстиції України щодо ТОВ Селеніт і Ко (ідентифікаційний код юридичної особи 40845209), засновником товариства є ОСОБА_2, розмір внеску до статутного фонду - 2000 грн.; розмір статутного капіталу товариства - 2000 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 150 ЦПК України , заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Суд враховує, що забезпечення позову шляхом заборони відчуження належної відповідачу частки зазначеної вище квартири, а також частки в статутному капіталі ТОВ Селеніт і Ко не вплине на реалізацію прав відповідача стосовно користування нерухомістю, проживання в ній тощо, а також не обмежить товариство в здійсненні ним господарської діяльності, а відповідача в управлінні ним.

Виходячи з викладеного, враховуючи, що між сторонами існує спір і в разі задоволення позову існує загроза невиконання рішення суду, якщо належне відповідачу майно буде ним відчужене, суд вважає за необхідне задовольнити заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову.

На пiдставi викладеного, керуючись ст.ст. 149-153 ЦПК України , суд, -

у х в а л и в:

Заяву представника ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування збитків - задовольнити.

Заборонити відчуження до вирішення справи по суті нерухомого майно, що належить на праві власності ОСОБА_2, а саме 20/100 частки квартири загальною площею 66 кв. м, розташованої за адресою: АДРЕСА_4.

Заборонити відчуження до вирішення справи по суті на частку в розмірі 100% в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю СЕЛЕНІТ І КО (код в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 40845209, адреса: 61013, м. Харків, вулиця Шевченко 28Б), яка належить ОСОБА_2.

Заборонити органам державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань (в т.ч. Міністерству юстиції України та його територіальним органам, суб'єктам державної реєстрації прав: виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київської, Севастопольської міської, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям; акредитованим суб'єктам; державним реєстраторам юридичних осіб, громадських формувань, а також іншим особам та органам у разі виконання ними повноважень державного реєстратора, іншим уповноваженим суб'єктам державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань) здійснювати будь-які реєстраційні дії стосовно частки в розмірі 100% в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю СЕЛЕНІТ І КО (код в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 40845209, адреса: 61013, м. Харків, вулиця Шевченко 28Б), яка належить ОСОБА_2.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Строк пред'явлення до виконання 3 роки.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Головуючий:

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення07.05.2019
Оприлюднено08.05.2019
Номер документу81568255
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —638/6147/19

Ухвала від 16.11.2021

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвіра Д. М.

Ухвала від 06.04.2021

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвіра Д. М.

Ухвала від 29.07.2020

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шестак О. І.

Ухвала від 09.01.2020

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шестак О. І.

Ухвала від 09.09.2019

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шестак О. І.

Ухвала від 09.09.2019

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шестак О. І.

Ухвала від 09.09.2019

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шестак О. І.

Ухвала від 09.09.2019

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шестак О. І.

Ухвала від 07.05.2019

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шестак О. І.

Ухвала від 07.05.2019

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шестак О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні