Справа № 638/6147/19
Провадження № 2/638/3242/19
09.09.2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.09.2019 року Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді - Шестака О.І.,
при секретарі - Цуваревій Р. Ю.
за участю представника позивача Казарінової А.А.
за участю представника відповідача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування збитків ,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Дзержинського районного суду м.Харкова знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування збитків.
Представник відповідача ОСОБА_3 - ОСОБА_1 звернулася до суду із клопотанням пропризначення по справі судово-технічної експертизи документа, оскільки відповідач виявила невідповідність доказу - Акту приймання передачі грошових коштів від 29.04.2016 року первинному змісту документа. Експертиза виявить ознаки підробка документа, визначить час і спосіб його виготовлення, встановить факти і способи внесення змін до документа.
Суд, вислухавши доводи осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що враховуючи, що клопотання про призначення судово-технічної експертизи документа законне, обґрунтоване та підлягає задоволенню, оскільки проведення експертизи необхідне для повного і об`єктивного розгляду цивільної справи.
Суд наголошує, що судове доказування - це діяльність учасників процесу при визначальній ролі суду по наданню, збиранню, дослідженню і оцінці доказів з метою встановлення з їх допомогою обставин цивільної справи. При цьому, збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених ЦПК України.
Доказування є єдиним шляхом судового встановлення фактичних обставин справи і передує акту застосування в судовому рішенні норм матеріального права, висновку суду про наявність прав і обов`язків у сторін.
У відповідності до частини 1 статті 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюютьсятакими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2)висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених ЦПК України .
Згідно до ч. 1, 2 ст. 103 ЦПК України , суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що маютьзначення длясправи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. У разі необхідності суд може призначити декілька експертиз, додаткову чи повторну експертизу.
Відповідно до п.5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України , суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справіслід зупинити.
Керуючисьст.ст. 103, 252, 259 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача ОСОБА_3 - ОСОБА_1 пропризначення по справі судово-технічної експертизи документа- задовольнити.
Призначити по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування збитків судово-технічну експертизу документа.
На вирішення експертів поставити наступні запитання:
1)Чи виготовлено наданий документ шляхом монтажу за допомогою комп`ютерної або копіювально-розмножувальної техніки?
2)Чи одночасно були виконані - печатний текст Таблиці та печатний текст Акт приема передачи денежних средств от 29.04.2016 р. г. Харьков ?
3)Чи одночасно були виконані - печатний текст Таблиці та печатний текст зазначений після таблиці Итого стоимость 200 000 долл. (Двести тисяч) ?
4)Чи відповідає час виконання рукописних записів та підписів у документі часу надрукованому тексту Заемщик 200 000 (двести тисяч) долл. США от ОСОБА_4 получила, обязуюсь вернуть до 01.04.2017 , Кредитор 200 000 (двести тисяч) долл. США Бондар ОСОБА_5 . М. передала , Свидетель получение денежных средств ОСОБА_6 подтверждаю .
Проведення експертизи доручити експертам Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. засл. проф. Н.С. Бокаріуса, попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.384, 385 Кримінального кодексуУкраїни.
Оплату за проведення експертизи покласти на відповідача ОСОБА_3 , роз`яснивши їй положення статті109 ЦПК України, про наслідки ухилення від участі в експертизі.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до або через Дзержинський районний суд м. Харкова в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали .
Головуючий:
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2019 |
Оприлюднено | 18.09.2019 |
Номер документу | 84299595 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Шестак О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні