ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"06" травня 2019 р.м. Одеса Справа № 916/376/15-г
Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Д.О.,
секретар судового засідання Голоденко І.О.,
за участю пердставників учасників справи:
від позивача: не з'явився,
від відповідача: не з'явився,
інші особи: не з'явились,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державного підприємства «Ізмаїльський морський торговельний порт» (вх. №2-1985/19 від 26.04.2019) про заміну сторони виконавчого провадження
по справі № 916/376/15-г
Стягувач: Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт";
Боржник: Державна установа "Державна інспекція з карантину рослин по Одеській області";
про стягнення 42631,85 грн., визнання кредитором та зобов'язання включити кредиторські вимоги до проміжного ліквідаційного балансу, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Господарського суду Одеської області від 08.04.2015 у справі № 916/376/15-г позов Державного підприємства „Ізмаїльський морський торговельний порт” був задоволений повністю: стягнуто з Державної установи “Державна інспекція з карантину рослин по Одеській області” на користь Державного підприємства “Ізмаїльський морський торговельний порт” суму заборгованості у розмірі 42631 грн. 85 коп.; зобов'язано ліквідаційну комісію з припинення Державної установи “Державна інспекція з карантину рослин по Одеській області” включити до проміжного ліквідаційного балансу суму заборгованості перед Державним підприємством “Ізмаїльський морський торговельний порт” у розмірі 42631 грн. 85 коп.; стягнуто з Державної установи “Державна інспекція з карантину рослин по Одеській області” на користь Державного підприємства “Ізмаїльський морський торговельний порт” судовий збір у розмірі 3045 грн.
27.04.2015 на виконання вказаного рішення суди були видані відповідні накази.
26.04.2019 до Господарського суду Одеської області надійшла заява Державного підприємства “Ізмаїльський морський торговельний порт” (вх. №2-1985/19 від 26.04.2019) про заміну сторони виконавчого провадження.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 02.05.2019р. дана заява була прийнята до провадження, розгляд заяви призначений на 06 травня 2019 р. о 10:30.
Відповідно до ст. 334 ГПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
В обґрунтування доводів, викладених у заяві, Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт" зазначає, що згідно з Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2012 №125 «Про утворення територіальних органів Державної ветеринарної та фітосанітарної служби» Державна інспекція з карантину рослин по Одеській області шляхом злиття з Державною інспекцією захисту рослин Одеської області реорганізована у Державну фітосанітарну інспекцію Одеської області, яка є правонаступником Держінспекції з карантину росілин. Постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» приписано утворити Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, реорганізувавши шляхом перетворення Державну ветеринарну та фітосанітарну службу і приєднавши до Служби, що утворюється, Державну інспекцію з питань захисту прав споживачів і Державну санітарно-епідеміологічну службу та поклавши на Службу, що утворюється, функції з реалізації державної політики, які виконували органи, що припиняються (крім функцій з реалізації державної політики у сфері племінної справи у тваринництві, у сфері охорони прав на сорти рослин, у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження), у сфері гігієни праці та функцій із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників), а також функції із здійснення державного контролю (нагляду) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів. Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1092 утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано територіальні органи Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, Державної інспекції з питань, захисту прав споживачів та Державної санітарно-епідеміологічної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за переліком згідно з додатком 2. Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відповідно до розпорядження КМУ від 06.04.2016 № 260-р розпочала свою роботу зі здійснення функцій та повноважень Державної ветеринарної та фітосанітарної служби.
Таким чином, на думку заявника, існують підстави для заміни боржника у виконавчому провадженні з метою забезпечення виконання рішення суду.
Згідно з ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Статтею 107 Цивільного кодексу України встановлено порядок припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу та перетворення.
Так, згідно з ч. 1 статті 107 Цивільного кодексу України кредитор може вимагати від юридичної особи, що припиняється, виконання зобов'язань якої не забезпечено, припинення або дострокового виконання зобов'язання, або забезпечення виконання зобов'язання, крім випадків, передбачених законом. Також, відповідно до ч. 2 ст. 107 Цивільного кодексу України після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), який має містити положення про правонаступництво щодо майна, прав та обов'язків юридичної особи, що припиняється шляхом поділу, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами.
Таким чином, законодавством передбачено, що у разі злиття або приєднання юридичних осіб, положення про правонаступництво тих чи інших прав або обов'язків юридичної особи, стосовно її кредиторів, міститься у передавальному акті.
Згідно зі ст.76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Натомість, заявником до заяви про заміну сторони виконавчого провадження не додано будь-яких належних та допустимих доказів, що підтверджують перехід прав та обов'язків від боржника до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, зокрема постанов Кабінету Міністрів України, на якій позивач посилається у заяві, передавальних актів тощо.
Згідно з ч. 5 ст. 104 ЦК України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Відповідно актуальної інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Державна установа “Державна інспекція з карантину рослин по Одеській області” та Державна фітосанітарна інспекція Одеської області знаходяться у стані припинення та на даний час запису про припинення цих юридичних осіб до Реєстру не внесено.
За цих підстав, у задоволенні заяви Державного підприємства “Ізмаїльський морський торговельний порт” про заміну сторони виконавчого провадження слід відмовити.
Керуючись ст.ст.234, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ:
1..Відмовити Державному підприємству “Ізмаїльський морський торговельний порт” у задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження по справі №916/376/15-г (вх. №2-1985/19 від 26.04.2019).
Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення і може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня складання повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 08.05.2019р.
Суддя Д.О. Бездоля
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2019 |
Оприлюднено | 10.05.2019 |
Номер документу | 81615957 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Бездоля Д.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні