Ухвала
від 13.05.2019 по справі 355/1800/17
БАРИШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 355/1800/17

Провадження № 1-кп/355/6/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про заміну запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт

13 травня 2019 року Баришівський районний суд Київської області в складі головуючого судді ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4

потерпілої ОСОБА_5

обвинувачених ОСОБА_6 , ОСОБА_7

розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду с. Баришівка кримінальне провадження за обвинуваченням:

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця села Жуківка, Згурівського району Київської області, проживаючого по АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, освіта повна загальна середня, не одруженого, на утриманні дітей не має, не працюючого, не військовозобов`язаного, пільг та державних нагород не має, раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України,

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця села Жуківка, Згурівського району Київської області, проживаючого по АДРЕСА_2 , українця, громадянина України, освіта повна загальна середня, не одруженого, на утриманні дітей не має, не працюючого, не військовозобов`язаного, пільг та державних нагород не має, раніше чотири рази судимого, останній раз 08.09.2014 року Згурівським районним судом Київської області за ч.2 ст.178 КК України до 3 років позбавлення волі

у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Баришівського районного суду Київської області з 26.12.2017 року перебуває кримінальне провадження відносно ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які обвинувачуються у вчиненні злочину передбаченого ч. 3 ст.185 КК України.

09.02.2019 року в судовому засіданні відносно ОСОБА_7 було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 22.03.2019 року строк дії запобіжного заходу відносно ОСОБА_7 було продовжено до 21.05.2019 року.

На даний час суд не закінчив розгляд справи. Крім того виникла необхідність проведення судово-психіатричної експертизи по справі, через що розгляд справи не буде закінчено до 21.05.2019 року.

13.05.2019 року прокурор ОСОБА_3 подав до суду клопотання про продовження відносно обвинуваченого ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Клопотання мотивує тим, що ОСОБА_7 на виклики суду не являється, причини своєї неявки та їх поважність не повідомляє, неодноразові приводи до обвинуваченого ОСОБА_7 , які застосовувалися судом відповідно до ст. 323 КПК України залишились невиконаними так, як останній за місцем свого проживання був відсутній. Вищевказані обставини вказують на ухилення обвинуваченого ОСОБА_7 від явки до суду та затягування розгляду кримінального провадження в суді з метою ухилення від покарання.

Ознайомившись з клопотанням та доказами, якими воно обґрунтовується, заслухавши думку прокурора, пояснення підозрюваного вважаю, що клопотання слід задовольнити.

Судом встановлено, що в провадженні Баришівського районного суду Київської області з 26.12.2017 року перебуває кримінальне провадження відносно ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які обвинувачуються у вчиненні злочину передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, тобто вчиненні тяжкого злочину за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

Відповідно до ч.2 ст. 177 КПК України, підставою застосування запобіжних заходів є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті, зокрема: переховуватись від органів досудового розслідування та суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку з речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

Згідно ст.183 ч.1 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден з більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України.

При судовому розгляді клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, суд враховує вимоги п.п. 3,4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження прав особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.

Крім цього, враховуючи практику Європейського суду та положення ч. 1 ст. 178 КПК України, при розгляді питання про доцільність тримання особи під вартою, суд бере до уваги характер (обставини) і тяжкість передбачуваного злочину; обґрунтованість доказів того, що саме ця особа вчинила злочин; покарання, яке можливо, буде призначено в результаті засудження; характер, минуле, особисті та соціальні обставини життя особи, його зв`язки з суспільством.

Вважаю, що прокурором в судовому засіданні доведено наявність обґрунтованої підозри у вчиненні обвинуваченим ОСОБА_7 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

Разом з тим, при вирішенні клопотання, суд приймає до уваги думку потерпілої, як зазначила, що на даний час ОСОБА_7 в повній мірі відшкодував заподіяну шкоду та вона не має до нього будь-яких претензій.Також суд враховує те, що ОСОБА_7 раніше не судимий, та до кримінальної відповідальності притягується вперше. Крім того обвинувачений має постійне місце проживання, тому на думку суду прокурором не доведено недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Відповідно до ч.4 ст.194 КПК України якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м`який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.

Таким чином суд вважає, за можливе відмовити в задоволенні клопотання про продовження строку тримання під вартою, та обрати відносно ОСОБА_7 більш м`який запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 323 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора ОСОБА_3 про продовження відносно обвинуваченого ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою залишити без задоволення.

Замінити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на нічний домашній арешт в період з 22 до 6 години відносно ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця села Жуківка, Згурівського району, Київської області, проживаючого по АДРЕСА_1 терміном на 60 діб з 13.05.2019 року до 12.07 2019 року.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця села Жуківка, Згурівського району, Київської області, проживаючого по АДРЕСА_1 наступні обов`язки, передбачені ст. 194 ч. 5 КПК України , а саме:

- здати на зберігання органу досудового розслідування паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в`їзду в Україну.

- прибувати за кожним викликом суду, прокурора та слідчого;

- утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною слідчим, прокурором чи судом.

- повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та роботи.

- носити електронний засіб контролю.

Роз`яснити підозрюваному, що в разі невиконання покладеного на нього обов`язку, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів мінімальної заробітної плати.

Зобов`язати прокурора у кримінальному провадженні передати ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту стосовно ОСОБА_7 для виконання органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваної.

Ухвала підлягає негайному виконанню з моменту її оголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Баришівського районного суду ОСОБА_1

СудБаришівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення13.05.2019
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу81664915
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —355/1800/17

Ухвала від 10.02.2020

Кримінальне

Згурівський районний суд Київської області

Хижний Р. В.

Вирок від 31.07.2019

Кримінальне

Баришівський районний суд Київської області

Коваленко К. В.

Ухвала від 12.07.2019

Кримінальне

Баришівський районний суд Київської області

Коваленко К. В.

Ухвала від 13.05.2019

Кримінальне

Баришівський районний суд Київської області

Коваленко К. В.

Ухвала від 13.05.2019

Кримінальне

Баришівський районний суд Київської області

Коваленко К. В.

Ухвала від 13.05.2019

Кримінальне

Баришівський районний суд Київської області

Коваленко К. В.

Ухвала від 09.04.2019

Кримінальне

Баришівський районний суд Київської області

Коваленко К. В.

Ухвала від 21.03.2019

Кримінальне

Баришівський районний суд Київської області

Коваленко К. В.

Ухвала від 09.02.2019

Кримінальне

Баришівський районний суд Київської області

Коваленко К. В.

Ухвала від 02.02.2019

Кримінальне

Баришівський районний суд Київської області

Коваленко К. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні