Ухвала
від 13.05.2019 по справі 922/1376/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"13" травня 2019 р.м. ХарківСправа № 922/1376/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Погорелової О.В

розглянув матеріали

позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Світлодіодні технології Україна", м. Харків до Відкритого акціонерного товариства "Планар-СО", м. Мінськ (перший відповідач) , Товариства з обмеженою відповідальністю "Аутсорсинг Сервіс Груп", м. Харків (другий відповідач) про стягнення 13008,23 доларів США ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Світлодіодні технології Україна", звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до відповідачів - Відкритого акціонерного товариства "Планар-СО" (перший відповідач) та Товариства з обмеженою відповідальністю "Аутсорсинг Сервіс Груп" (другий відповідач), в якому просить суд стягнути з відповідачів солідарно 13008,23 доларів С(ША, у тому числі, основний борг у сумі 7350,00 доларів США, пеню у сумі 2522,35 доларів США, інфляційні нарахування в сумі 1113,49 доларів США, три відсотки річних у сумі 253,30 доларів США, збитки у сумі 1769,09 доларів США. В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на неналежне виконання першим відповідачем умов договору купівлі-продажу №180612-1 від 12.06.2018 щодо повної та своєчасної оплати поставленого товару та не виконання другим відповідачем умов договору поруки №б/н від 18.06.2018.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, перший відповідач у справі - Відкрите акціонерне товариство "Планар-СО" є нерезидентом України та зареєстроване за адресою: 220033, Республіка Білорусь, м. Мінськ, Партизанський проспект, 2-1, кімната 206-А.

Згідно ст. 365 ГПК України, іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідно до ст. 366 ГПК України, підсудність справ за участю іноземних осіб визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно з ч. 1 ст. 76 Закону України "Про міжнародне приватне право", суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема, у таких випадках: 3) у справах про відшкодування шкоди, якщо її було завдано на території України; 7) дія або подія, що стала підставою для подання позову, мала місце на території України; 12) в інших випадках, визначених законом України та міжнародним договором України.

Україна і Республіка Білорусь є учасниками Співдружності Незалежних Держав, які підписали Угоду про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності (підписана Україною 20.03.1992 і набула чинності для України з 19.12.1992).

Згідно ст. 1 Угоди країн - членів СНД "Про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності" від 20.03.1992 ця Угода регулює питання вирішення справ, що випливають з договірних та інших цивільно-правових відносин між господарюючими суб`єктами, з їх відносин з державними та іншими органами, а також виконання рішень за ними.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 вказаної Угоди, Компетентний суд держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав має право розглядати зазначені в статті 1 цієї Угоди спори, якщо на території цієї держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав:

а) відповідач мав постійне місце проживання або місце знаходження на день висування позову. Якщо у справі беруть участь декілька відповідачів, що знаходяться на території різних держав - учасниць Співдружності, спір розглядається за місцем знаходження будь-якого відповідача за вибором позивача;

б) здійснюється торгова, промислова або інша господарська діяльність підприємства (філіалу) відповідача;

в) виконано або має бути повністю або частково виконано зобов`язання з договору, що є предметом спору;

г) мала місце дія або інша обставина, що стала основою для вимог щодо відшкодування шкоди;

д) має постійне місце проживання або місце знаходження позивач за позовом про захист ділової репутації;

є) знаходиться контрагент-постачальник, підрядник або той, хто надає послуги (виконує роботи), і спір стосується укладення, зміни і розірвання договорів.

Таким чином, в даному випадку одночасно наявні 4 підстави для розгляду справи за цим позовом господарським судом в Україні, а саме:

1) цей позов включає в себе вимоги про відшкодування шкоди, яку було завдано на території України;

2) дія, яка стала підставою позову, мала місце на території України;

3) один із відповідачів за цим позовом є резидентом України;

4) міжнародним договором України прямо передбачено розгляд спору за місцезнаходженням будь-якого з відповідачів за вибором позивача.

Отже, дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд встановив, що позовну заяву подано з додержанням вимог статей 20, 27-30, 162, 164, 172 ГПК України, а тому визнає їх достатніми для прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі.

Відповідно до частин першої - п`ятої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо. Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд, з урахуванням складності справи та обсягу наданих сторонами матеріалів, з огляду на категорію справи та характер спірних правовідносин, дійшов висновку про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до частини другої статті 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.

Згідно зі статтею 5 зазначеної Угоди, компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зобов`язуються надавати взаємну правову допомогу. Взаємне надання правової допомоги включає вручення і пересилання документів і виконання процесуальних дій, зокрема проведення експертизи, заслуховування Сторін, свідків, експертів та інших осіб. При наданні правової допомоги компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зносяться одна з одною безпосередньо. При виконанні доручень про надання правової допомоги компетентні суди та інші органи, в яких просять допомоги, застосовують законодавство своєї держави. При зверненні про надання правової допомоги і виконання рішень документи, що додаються, викладаються мовою держави, яка запитує, або російською мовою.

Згідно ст. 367 ГПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Таким чином, про розгляд справи відповідача необхідно повідомити в порядку, передбаченому міжнародним договором.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для направлення судового доручення про надання правової допомоги (вручення документів) в порядку, передбаченому ст. 5 Угоди про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності від 1992 року, до Економічного суду м. Мінська.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд зупиняє провадження у справі в разі звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі №922/1376/19 у зв`язку із зверненням із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду для вручення судових документів на території Республіки Білорусь - Економічного суду міста Мінськ, Республіка Білорусь (220072, м. Мінськ, вул. Академічна, 15, корп. 1.).

Керуючись статтями 12, 176, 177, 228, 234, 365, 366 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження з повідомленням сторін.

3. Підготовче засідання призначити на "11" червня 2019 р. об 11:00 .

4. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 110.

5. Роз`яснити відповідачам, що відповідно до ст. 178 ГПК України, вони мають право надати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 165 ГПК України, а також всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, в строк протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

У випадку подання відзиву на позов, відповідач направляє його копію на адресу позивача, докази чого надає суду (розрахунковий чек, опис вкладення до цінного листа).

6. Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч. 1 ст. 184 ГПК України він має право надати відповідь на відзив, яка має відповідати вимогам ст. 166 ГПК України, в строк протягом 10 днів з дня одержання відзиву.

У випадку подання відповіді на відзив, позивач направляє його копію на адресу відповідача, докази чого надає суду (розрахунковий чек, опис вкладення до цінного листа).

7. Роз`яснити відповідачам, що відповідно до ч. 1 ст. 184 ГПК України вони мають право надати заперечення на відповідь на відзив, які мають відповідати вимогам ст. 167 ГПК України, в строк протягом 10 днів з дня одержання відповіді на відзив.

У випадку подання заперечень на відповідь на відзив, відповідач направляє його копію на адресу позивача, докази чого надає суду (розрахунковий чек, опис вкладення до цінного листа).

8. Роз`яснити учасникам, що відповідні заяви по суті справи повинні відповідати вимогам ст.ст. 161-168 ГПК України та мають бути подані в строк, визначений в ухвалі.

Звернути увагу учасників справи, що подання доказів у справі здійснюється учасниками справи на стадії підготовчого провадження.

9. Звернутися з судовим дорученням до Економічного суду м. Мінська (220072, Республіка Білорусь, м. Мінськ, вул. Академічна, буд. 15, корп. 1) про вручення Відкритому акціонерному товариству "Планар-СО" (220033, Республіка Білорусь, м. Мінськ, Партизанський проспект, 2-1, кімната 206-А) ухвали суду від 13.05.2019 в порядку, визначеному Угодою про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності від 20.03.1992.

10. Зупинити провадження у справі №922/1376/19 на період виконання доручення.

11. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.

12. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена у частині зупинення провадження у справі в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 ГПК України.

Ухвала підписана 13 травня 2019 року.

Суддя О.В. Погорелова

Примітка: У зв`язку з початком тестової експлуатації підсистеми Електронний суд з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI Положення про автоматизовану систему документообігу суду приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в Електронному суді за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення13.05.2019
Оприлюднено15.05.2019
Номер документу81691044
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1376/19

Ухвала від 13.09.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Рішення від 03.09.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 05.08.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 11.07.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 11.06.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 13.05.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні