Постанова
від 14.05.2019 по справі 492/95/17
АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 492/95/17

Провадження № 2-а/492/1/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2019 року м. Арциз

Арцизький районний суд Одеської області в складі:

Головуючого - судді Череватої В.І.

за участю секретаря судового засідання - Каширної О.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Арциз Одеської області адміністративну справу за адміністративним позовом Арцизького міського споживчого товариства до Виконавчого комітету Арцизької міської ради Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення Виконавчого комітету Арцизької міської ради, треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ФОП ОСОБА_3 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - підприємство споживчої кооперації Арцизької райспоживспілки госпрозрахункове об`єднання громадського харчування, -

Представники позивача - Мельник О.Г., Веселов А.В .,

Представник відповідача - ОСОБА_17.,

ВСТАНОВИВ:

30.01.2017 року позивач Арцизьке міське споживче товариство (далі - Арцизьке МСТ) звернулося до суду із адміністративним позовом до відповідача Виконавчого комітету Арцизької міської ради Одеської області (а.с. 2 - 6 т. 1), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Арцизької міської ради Одеської області від 21 грудня 2016 року № 470 Про розгляд заяви ОСОБА_2 . , стягнути з відповідача сплачений судовий збір по справі.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії НОМЕР_1 від 15.12.2008 року Арцизькому міському споживчому товариству на праві приватної власності належить нежитлова будівля, розташована за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 197,50 кв.м. Згідно Державного акту на право постійного користування землею серії НОМЕР_2 від 28.06.1996 року, виданого на підставі рішення Арцизької міської ради народних депутатів від 26.06.1996 року № 250, Арцизькому міському споживчому товариству Арцизької райспоживспілки, належить право постійного користування земельною ділянкою площею 1,348 га, для торгового обслуговування. На підставі вказаного Державного акту на право постійного користування Арцизьке міське споживче товариство, у тому числі, користується земельною ділянкою, площею 0,037 га, на якій розташована нежитлова будівля за адресою: АДРЕСА_1 магазин ІНФОРМАЦІЯ_1 . Земельна ділянка, яка прилягає до вказаної будівлі використовується Арцизьким міським споживчим товариством для здійснення господарської діяльності. Вказаний державний акт є чинним та підтверджує право позивача на правомірне користування вказаною вище земельною ділянкою. Відповідна територія земельної ділянки облагороджена (вистелена тротуарною плиткою) за рахунок Арцизького МСТ, а також на даній ділянці проходить водопостачання та каналізаційна вигрібна яма, якою користується Арцизьке МСТ та Госпрозрахункове об`єднання громадського харчування. Як правову підставу прийняття оскаржуваного рішення органу місцевого самоврядування, виконавчим комітетом Арцизької міської ради Одеської області, було вказано ст. ст. 30, 33 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні та ст. 103 ЗК України, які не передбачають повноважень виконавчого комітету міської ради зобов`язати керівника іншої організації, яка не знаходиться у власності та підпорядкуванні відповідної територіальної громади, не чинити перешкоди вільного проїзду до будинку за заявами мешканців та іншої фізичної особи підприємця, яким також здійснюється господарська діяльність. Крім того, ОСОБА_2 та ФОП ОСОБА_3 не являються власниками чи користувачами сусідньої земельної ділянки. ФОП ОСОБА_3 самовільно, незаконно та без будь-яких правових підстав загородив проїзд між будинком № НОМЕР_20 - магазин ІНФОРМАЦІЯ_1 бетонними плитами, який фактично має залишатися вільним та саме слугувати проїздом до вказаного житлового будинку, внаслідок чого у мешканців житлового будинку АДРЕСА_2 виникли незручності, пов`язані з проїздом до будинку. Також, між нежитловою будівлею НОМЕР_21 - магазин ІНФОРМАЦІЯ_1 та розташованим поряд з нею комунальним будинком, в наявності є проїзд, який може вільно використовуватися саме мешканцями будинку АДРЕСА_2 для вільного проїзду до будинку, тим самим не порушуючи право постійного користування земельною ділянкою Арцизького МСТ, у зв`язку з чим позивач змушений звернутися з зазначеним позовом до суду.

Згідно Протоколу автоматичного розподілу справу було передано судді ОСОБА_18.

12.11.2018 р. у зв`язку з припиненням повноважень судді ОСОБА_18., вказану адміністративну справу повторно розподілено та передано судді Череватій В.І. (а.с. 17 т. 2).

Ухвалою суду від 13.11.2018 року справа прийнята в провадження судді Череватої В.І. (а.с. 18 т. 2).

Ухвалою Арцизького районного суду Одеської області від 19.02.2019 року, клопотання представника відповідача ОСОБА_19 про залучення в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 - задоволено, залучено до участі в справі якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 , залучено до участі в справі в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 та ФОП ОСОБА_3 (а.с. 72 т. 2).

Ухвалою суду від 26.02.2019 року, клопотання представника позивача - адвоката Веселова А.В. про залучення в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача підприємства споживчої кооперації Арцизької райспоживспілки госпрозрахункове об`єднання громадського харчування - задоволено, залучено до участі в справі якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача підприємство споживчої кооперації Арцизької райспоживспілки госпрозрахункове об`єднання громадського харчування (а.с. 122 т. 2).

Ухвалою суду від 04.04.2019 року, закрито підготовче провадження у адміністративній справі (а.с. 170 т. 2).

В судовому засіданні представники позивача - ОСОБА_9 , адвокат Веселов А.В., який також є представником третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача підприємства споживчої кооперації Арцизької райспоживспілки госпрозрахункове об`єднання громадського харчування, позов підтримали повністю та просили суд позов задовольнити у повному обсязі з підстав, зазначених у позові та у відповіді на відзив (а.с. 2 - 6 т. 1, а.с. 49 - 63 т. 2), та пояснили суду, що з моменту закріплення земельної ділянки на праві постійного користування, тобто з червня 1996 року, земельна ділянка використовувалась для обслуговування власне магазину ІНФОРМАЦІЯ_1 . Прохід та проїзд між будівлями НОМЕР_21 та НОМЕР_22 завжди було закрито для вільного проходу та проїзду тим чи іншим чином, так як ця частина земельної ділянки використовувалась для проїзду транспорту, яким здійснювалось підвезення хлібу до магазину. Тобто вільного проходу та проїзду між вказаними будинками ніколи не існувало та ця земельна ділянка не відносилася до земель загального користування, що також підтверджується рішенням виконавчого комітету Арцизької міської ради народних депутатів № 250 від 26.06.1996 року. Навпаки, до 2000 року, до моменту встановлення ФОП ОСОБА_3 бетонних плит, прохід до будинку НОМЕР_23 існував між будівлями НОМЕР_21 та НОМЕР_24. Це підтверджується також тим, що протягом всього часу використання Арцизьким міським споживчим товариством земельної ділянки площею 0,037 га, жодних скарг від мешканців житлового будинку АДРЕСА_2 , щодо перешкоджання у вільному проході та проїзді між будинками НОМЕР_21 та НОМЕР_24, не надходило. Разом з тим, на підставі інформації Відділу Держгеокадастру в Арцизькому районі Одеської області, яка зазначена у листі № 19-1507-0.1-218/2-17 від 22.03.2017 року, саме земельна ділянка, яка розташована між будівлею НОМЕР_21 та будинком АДРЕСА_1 відноситься до земель загального користування та в оренду ФОП ОСОБА_3 не передавалася, державна реєстрація земельної ділянки не проводилася. Таким чином, вважають, що твердження представника відповідача, що між будівлями за номерами АДРЕСА_14, розташований проїзд загального користування, є хибними та безпідставними. Фактично, такі твердження, на їх думку, можуть бути розцінені як скасування виконавчим комітетом Арцизької міської ради рішення № 205 від 26.06.1996 року Про видачу Державного акту на право постійного користування землею Арцизькому міському споживчому товариству .

В судовому засіданні представник відповідача - ОСОБА_17., позов не визнав, просив у задоволенні позову відмовити, з підстав, зазначених у запереченнях проти позову та у відзиві на позов (а.с. 91 т. 1, а.с. 28 - 29 т. 2).

В судовому засіданні третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_1 , залишила вирішення спору на розсуд суду.

В судовому засіданні третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2 , просила суд вирішити питання щодо надання їй можливості без перешкод здійснювати заїзд до її будинку та повідомила, що її також влаштовує, щоб заїзд був зі сторони ФОП ОСОБА_16, оскільки між її будинком та будівлею позивача знаходиться недобудований будинок ОСОБА_1 , яка може огородити свою територію парканом, і в такому випадку заїзд до її будинку з боку позивача буде неможливий.

Третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ФОП ОСОБА_3 , просила суд у задоволенні позову відмовити та надала копії правовстановлюючих документів на будинок, за адресою: АДРЕСА_3 (а.с. 93 - 95 т. 2).

Суд, вислухавши пояснення учасників справи, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що згідно Статуту Арцизького міського споживчого товариства, Арцизьке міське споживче товариство здійснює господарську та іншу діяльність, не заборонену законодавством. Споживча кооперація незалежна у своїй діяльності від органів державного управління. Забороняється будь-яке втручання, що може обмежувати права споживчої кооперації або перешкоджати їх здійсненню, якщо це не передбачено законом. Місцезнаходження споживчого товариства: АДРЕСА_13. Майно Споживчого товариства формується з джерел, не заборонених законодавством. Споживче товариство є власником будівель, споруд, корпоративних прав на юридичні особи Споживчого товариства, грошових та майнових внесків його членів, виготовленої продукції, доходів, одержаних від її реалізації та провадження іншої, передбаченої цим Статутом, діяльності, а також іншого майна, придбаного на підставах, не заборонених законодавством. Споживче товариство, як юридична особа має повну господарську самостійність (а.с. 7 - 20 т. 1).

Позивач Арцизьке міське споживче товариство зареєстроване як юридична особа, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії НОМЕР_25 від 29.01.2002 року та детальною інформацією про юридичну особу (а.с. 21, 155 - 161 т. 1).

Підприємство споживчої кооперації Арцизької райспоживспілки госпрозрахункове об`єднання громадського харчування зареєстроване як юридична особа, що підтверджується копією Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серії НОМЕР_26 від 24.12.1997 року та копією Статуту Арцизької райспоживспілки госпрозрахункове об`єднання громадського харчування (а.с. 100 - 111 т. 2).

Як вбачається з копії державного акту на право постійного користування землею серії НОМЕР_2 від 28 червня 1996 року (а.с. 22 - 24 т. 1), Державний акт на право постійного користування землею видано Арцизькому міському споживчому товариству Арцизької райспоживспілки. Зазначеному землекористувачу надається у постійне користування 1,348 гектарів для торгового обслуговування населення і господарських цілей, відповідно до рішення Арцизької міської Ради народних депутатів від 26 червня 1996 року № 250, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 054 (а.с. 114, 124 т. 1). Вказаним рішенням виконкомом Арцизької міської ради народних депутатів було вирішено видати Арцизькому міському споживчому товариству Арцизької РСС державний акт на право постійного користування землею в м. Арциз Одеської області на площі всього 1,348 га, в тому числі: ділянка № І /територія міського споживчого товариства, Універмаг/ 0,548 га; - ділянка в„– 2 /Ларьок "Прохлада"/ 0,007 га; - ділянка в„– 3 /магазин "Меблі"/ 0,035 га; - ділянка № 4 /магазин "Продтовари"/ 0,102 га; - ділянка № 5 /магазин Продтовари № 0,047 га, - ділянка в„– 6 /магазин "Спорттовари"/ 0,0111 га; - ділянка в„– 7 /магазин Комісійний / 0,013 га; - ділянка № 8 /магазин "Продмаг" ПКС/ 0,008 га; - ділянка № /магазин "Продмаг № 7/ 0,032 га; - ділянка в„– 10 /магазин "Пайщик"/ 0,047 га; - " ділянка в„– 11 /магазин "Риба", "молоко"/ 0,07 га; - ділянка в„– 12 /магазин "Продтовари № І/ 0,074 га; - ділянка в„– 13 /магазини "Будматеріали", "Комісійний"/ 0,091 га, - ділянка № 14 /лікеро - горілчаний магазин/ 0,007 га; - ділянка в„– 15 /магазин "Дитячий світ"/ 0,089 га; - ділянка в„– 16 /магазин "Продмаг " № 5/ 0,040 га; - ділянка в„– 17 /магазин "Продмаг" № 8/ 0,022 га ; - ділянка в„– 18 /"Продмаг" № 3/ 0,006 га; - ділянка в„– 19 "Продмаг" № 9/ 0,032 га; - ділянка в„– 20 /магазин "ІНФОРМАЦІЯ_1"/ 0.037 га; - ділянка в„– 21 /магазин "Продмаг" № 2/ 0,021 га; ділянка в„– 22 /Тарний ларьок/ 0,008 га, для торгового обслуговування населення з земель Арцизької міської ради народних депутатів. Вказаним рішенням не передбачалося встановлення будь - яких сервітутів або іншого права користування вказаними земельними ділянками для третіх осіб. На підставі вказаного державного акту на право постійного користування Арцизьке міське споживче товариство у тому числі користується земельною ділянкою площею 0,037 га, на якій розташована нежитлова будівля за адресою: АДРЕСА_1 магазин ІНФОРМАЦІЯ_1 та яка прилягає до нього. Літерами А визначено землі Арцизької міської ради, які знаходяться за межами площ земельних ділянок, відведених Арцизькому міському споживчому товариству у постійне користування.

Відповідно до зазначеного рішення виконавчого комітету, 28 червня 1996 р. Арцизькому міському споживчому товариству Арцизької райспоживспілки було видано відповідний Державний акт на право постійного користування землею серії НОМЕР_2 , про те що, міському споживчому товариству, як землекористувачу надається у постійне користування 1,348 гектарів землі в межах згідно з планом землекористування.

Крім того, додатком до акту встановлення в натурі меж земельної ділянки від 1 червня 1996 p., який міститься у вказаному державному акті на право постійного користування землею, є експлікація відведених земель. З вказаної експлікації вбачається, що по відповідній частині об`єктів нерухомості, зокрема де розташовано магазин "ІНФОРМАЦІЯ_1", загальна площа відведених земель складає 0,353 га (або 3530 кв. м.), в у числі: - під будівлями 0,205 га (або 2050 кв. м.) та - господарських дворів 0,148 (або 1480 кв. м.).

Таким чином, вказаним Державним актом на право постійного користування землею відводилися земельні ділянки не лише під об`єктами нерухомості, а також і земельні ділянки, які прилягають до відповідних об`єктів, та які необхідні для їх експлуатації.

Відповідно до копії акту Погодження меж земельних ділянок Арцизькому общепиту в м. Арциз від 19.12.1996 року (а.с. 113 т. 1), копії рішення виконкому Арцизької міської ради народних депутатів від 14.04.1997 року № 111, видано Арцизькому общепиту державний акт на право постійного користування землею в м. Арциз площею: ресторан Южний - 0,251 га, складські приміщення 0,091 га, буфет № 2 0,051 га, кафе Спутник 0,03 га, кафе № 1 0,072 га, Пельменна 0,031 га, буфет № 3 та кафе Дорожне 0,054 га, кафе № 2 0,023 га, пивбар Нептун 0,019 га, магазин та кондитерський цех 0,04 га, сокобар 0,01 га, кафе та коптильний цех 0,035 га для торгового обслуговування населення та господарських потреб (а.с. 112 т. 1).

Як вбачається з копії оскаржуваного рішення виконавчого комітету Арцизької міської ради Одеської області Про розгляд заяви ОСОБА_2 . від 21 грудня 2016 року № 470, зобов`язано голову правління Арцизького МСТ ОСОБА_9 не чинити перешкоди вільного проїзду до будинку по АДРЕСА_1 за заявами мешканців зазначеного будинку та ФОП ОСОБА_3 У разі невиконання Арцизьким МСТ вимог п. 1 цього рішення, КП Благоустрій буде надано право шляхом демонтажу воріт надати вільний доступ до будинку по АДРЕСА_1 без попередження (а.с. 26, 53 - 57 т. 1).

Відповідно до копії довідки АБ № 704706 з Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України керівником Арцизького міського споживчого товариства є ОСОБА_9 , постановою звітно-виборчих зборів, уповноважених підприємства споживчої кооперації Арцизької райспоживспілки госпрозрахункове об`єднання громадського харчування від 27 березня 2008 року, обрано головою правління Арцизької райспоживспілки госпрозрахункове об`єднання громадського харчування ОСОБА_9 (а.с. 27, 28 т. 1).

Як вбачається з копії зведеного акту (а.с. 29 - 32 т. 1), копії свідоцтва про право власності на нерухоме майно Серії НОМЕР_1 , виданого Арцизькою міською радою на підставі рішення виконкому Арцизької міської ради від 02.12.2008 р. № 563, нежитлова будівля, розташована за адресою: АДРЕСА_1 належить на праві приватної власності Арцизькому міському споживчому товариству. Опис об`єкта: загальна площа: 197,50 кв.м., нежитлова будівля, А, площею 197,50 кв.м. (а.с. 33 т. 1).

Слід зазначити, що земельна ділянка в„– 20, на якій розташовано магазин ІНФОРМАЦІЯ_1 , становить 0,0370 га (або 370 кв.м.). При цьому відповідно до свідоцтва про право власності на вказану нежитлову будівлю від 15.12.2008 року серії НОМЕР_1 , загальна площа забудови будівлі становить 197,50 кв.м. (а.с. 136 - 138 т. 1).

Тобто об`єкт нерухомості магазин ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташований по АДРЕСА_5 , загальною площею 197,50 кв.м., розташований на земельній ділянці, площею 370 кв.м., та інша частина земельної ділянки площею 172,50 кв.м., являється земельною ділянкою, яка прилягає для будівлі, є необхідною для обслуговування та експлуатації магазину.

Згідно копії Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно Серії НОМЕР_27 , виданого Арцизьким бюро технічної інвентаризації від 15.12.2008 року, нежитлова будівля, розташована за адресою: АДРЕСА_1, належить на праві приватної власності Арцизькому міському споживчому товариству, на підставі свідоцтва про право власності Серії НОМЕР_1 від 15.12.2008 року, виданого Арцизькою міською радою (а.с. 34 т. 1).

Ухвалою суду від 01 лютого 2017 року, заява Арцизького міського споживчого товариства про забезпечення позову - задоволено, зупинено дію рішення виконавчого комітету Арцизької міської ради Одеської області № 470 від 21.12.2016 року до набрання законної сили рішенням суду в адміністративній справі за позовом Арцизького міського споживчого товариства до виконавчого комітету Арцизької міської ради Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення (а.с. 51 т. 1).

Листом № 3 від 16.01.2017 року Арцизьке міське споживче товариство звернулось до голови Арцизької районної державної адміністрації з приводу оскаржуваного рішення виконавчого комітету Арцизької міської ради. Листом № 18/01-18/214 від 06.02.2017 року голова Арцизької районної державної адміністрації звернувся до голови Арцизької міської ради, в якому вказує про те, що проїзд біля будинку АДРЕСА_15, який огороджено плитами є вільним, та підстава використання земельної ділянки (яку огороджено плитами) не зрозуміла. У зв`язку з цим Арцизька районна державна адміністрація вказаним листом просила Арцизьку міську раду більш детально розібратися в ситуації, що склалась, та повторно винести питання про забезпечення проїзду до будинку АДРЕСА_1 на засіданні виконавчого комітету Арцизької міської ради, та про вжиті заходи проінформувати відділ містобудування, архітектури, ЖКГ, та розвитку інфраструктури райдержадміністрації до 01.03.2017 року (а.с. 68 т. 1). Крім того, вказаним листом Арцизька районна державна адміністрація також зазначає про наявність у Арцизького міського споживчого товариства державного акту на право постійного користування землею серії НОМЕР_2 та про відсутність законодавчо визначених підстав для його переоформлення. Земельна ділянка, яка прилягає до вказаної будівлі використовується Арцизьким міським споживчим товариством для здійснення господарської діяльності. Фізична особа - підприємець ОСОБА_3., про яку також зазначається в рішенні виконавчого комітету Арцизької міської ради № 470 від 21.12.2016 року, здійснює підприємницьку діяльність за адресою: АДРЕСА_3 , та має в користуванні, на підставі договору оренди, земельну ділянку, загальною площею 0,0071 га, для експлуатації та обслуговування нерухомого майна, яка (ділянка) розташована (знаходиться) під самим будинком. ФОП ОСОБА_3 без будь - яких правових підстав було загороджено проїзд між будинком № НОМЕР_20 - магазин ІНФОРМАЦІЯ_1 бетонними плитами, внаслідок чого у мешканців житлового будинку АДРЕСА_2 , виникли незручності, пов`язані з проїздом до будинку. Вказані обставини підтверджуються листом Арцизького ВП ГУНП в Одеській області № 40/1725 від 01.03.2017 року (а.с. 69 - 71 т. 1), з якого вбачається, що в ході проведених заходів була опитана ОСОБА_2 , яка пояснила, що у неї дійсно відсутня будь - яка документація на здійснення демонтажу в`їзних воріт. При цьому, як вбачається з вказаного листа Арцизького ВП, на даний час ОСОБА_2 не бажає, щоб проводили демонтаж в`їзних воріт. Разом з тим, ОСОБА_2 бажає, щоб провели демонтаж залізобетонної плити, через яку можливо в подальшому в`їзд та виїзд необхідного транспорту. Крім того, співробітниками Арцизького ВП ГУНП в Одеській області, був опитаний ОСОБА_10 , який в даному дворі за АДРЕСА_2 проводить будівництво житлового будинку, який також пояснив, що раніше звертався до ФОП ОСОБА_3 , щоб остання провела демонтаж бетонної плити, яку вона раніше встановила з невідомих підстав. Таким чином, ФОП ОСОБА_3 перешкоджає здійсненню в`їзду та виїзду у двір комунального домоволодіння за АДРЕСА_2 .

Листом № 19-1507-0.1-218/2-17 від 22.03.2017 року Відділом Держгеокадастру було підтверджено, що земельна ділянка, яка розташована між будівлею НОМЕР_21 та будинком АДРЕСА_15, відноситься до земель загального користування, в оренду ФОП ОСОБА_3 не передавалася, державна реєстрація вказаної земельної ділянки не проводилася (а.с. 72 т. 1).

Підстав правомірності для встановлення ФОП ОСОБА_3 огородження по периметру будівлі ІНФОРМАЦІЯ_2 у вигляді залізобетонних плит, не виявлено.

Виконавчим комітетом Арцизької міської ради Арцизького району Одеської області було прийнято оскаржуване рішення № 470 від 21.12.2016 року Про розгляд заяви ОСОБА_2 (а.с. 78 т. 1), щодо зобов`язання Арцизького міського споживчого товариства не чинити перешкоди у вільному доступі до вказаного вищу будинку його мешканцям, при наявності вільного проїзду.

Як вбачається з копії рішення виконавчого комітету Арцизької міської ради Про розгляд заяви ОСОБА_2 . , доручено спеціалісту - землевпоряднику ОСОБА_11 . на місті встановити наявність проблеми проходу та проїзду між будинками НОМЕР_28. У разі підтвердження наведених в заяві ОСОБА_2 обставин відсутності проходу та проїзду між зазначеними будинками винести це питання на розгляд Арцизької міської ради (а.с. 80 т. 1).

Відповідно до копії паспорту громадянина України серії НОМЕР_8 від 28.02.2000 року, ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_7 (а.с. 81 т. 1).

Як вбачається з копії свідоцтва про право власності на житловий будинок від 10.12.1999 року, виданого на підставі рішення виконкому Арцизької міської ради від 07.12.1999 року № 353, копії Витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданого Арцизьким бюро технічної інвентаризації Серії СВС № 318785 від 30.09.2004 року, копії технічного паспорту на житловий будинок приватного житлового фонду, 13/50 частин будинку АДРЕСА_2 , належать ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 на праві приватної спільної часткової власності. Арцизькій міській раді на праві комунальної власності належать 33/100 частин зазначеного будинку (а.с. 82 зворот, а.с. 83, а.с. 83 зворот, а.с. 84 - 87 т. 1). Таким чином, встановлено, що ОСОБА_2 не являється власником земельної ділянки за вказаною адресою.

Згідно копії свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії НОМЕР_9 від 15.04.2015 року, земельна ділянка, розташована за адресою: АДРЕСА_16 кадастровий номер: НОМЕР_10 , для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), площею 0,0454 га, належить на праві приватної власності ОСОБА_1 (а.с. 87 зворот т. 1, а.с. 33 т. 2).

Згідно копії свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії НОМЕР_11 від 15.04.2015 року, земельна ділянка, розташована за адресою: АДРЕСА_17 , кадастровий номер: НОМЕР_10 , для ведення особистого селянського господарства, площею 0,0717 га, належить на праві приватної власності ОСОБА_1 (а.с. 88 т. 1).

Відповідно до копії рішення виконавчого комітету міської ради від 03.10.2000 року Про дозвіл на встановлення окремого входу до майстерні з ремонту побутової техніки по АДРЕСА_1 ОСОБА_16. , дозволено ОСОБА_16 провести обладнання відокремленого входу в належну йому будівлю та благоустрій прилежної території по АДРЕСА_1, згідно затвердженого плану. Узгодити з райархітектором зовнішній вид паркану по АДРЕСА_1 (а.с. 89, 90 т. 1).

Згідно копії свідоцтва від 24.11.2000 року, ОСОБА_16 був зареєстрований як фізична особа - підприємець (а.с. 89 т. 1 зворот).

Як вбачається з копії державного акту на право постійного користування землею серії НОМЕР_13 від 19 квітня 1997 року, Державний акт видано Арцизькою міською Радою народних депутатів - Спільному підприємству Госпрозрахункове об`єднання громадського харчування Арцизької райспоживспілки, зазначеному землекористувачу надається у постійне користування 0,707 гектарів землі в межах згідно з планом землекористування. Землю надано у постійне користування для розміщення об`єктів, пов`язаних з торговим обслуговуванням населення, та їх обслуговування, відповідно до рішення Арцизької міської Ради народних депутатів від 14 квітня 1997 року № 111, акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 74 (а.с. 94 - 96 т. 1, 112 - 115 т. 2).

17 травня 1996 року комісією було складено Акт Узгодження меж земельних ділянок Арцизькому міському споживчому товариству Арцизької РСС в м. Арциз Одеської області (а.с. 123, 192 - 198 т. 1). З вказаного акту вбачається, що комісією проведена робота по польовому обстеженню та узгодженню меж земельних ділянок загальною площею 1,348 га/ 22 торгові точки в м. Арциз, відведених в установленому порядку Арцизькому міському споживчому товариству Арцизької РСС. Використовуючи матеріали земельного обліку, план землекористування, а також план горизонтальної зйомки, проведеної 17 травня 1996 року, комісія погодила існуючі окружні межі ділянок Арцизького міського споживчого товариства. Крім того, в цьому акті зазначено, що спорів при обстеженні окружних меж не заявлено. Місце розташування меж земельних ділянок показано на плані землекористування та на плані горизонтальної зйомки земельних ділянок Арцизького міського споживчого товариства (а.с. 186 - 190 т. 1).

В подальшому, виконавчим комітетом Арцизької міської ради народних депутатів за результатами розгляду матеріалів по встановленню меж земельних ділянок, які фактично займаються Арцизьким міським споживчим товариством в м. Арциз Одеської області, було прийнято рішення від 26.06.1996 року № 250 Про видачу Державного акту на право постійного користування землею Арцизькому міському споживчому товариству (а.с. 124, 198 т. 1).

Згідно свідоцтва про право власності від 15.12.2008 р. Серії ЯЯЯ в„– 090053 , Арцизькому міському споживчому товариству на праві приватної власності належить нежитлова будівля, загальною площею 74,50 кв.м. (магазин Продмаг в„– 2 ), по вул. Фоменка, 1 у м. Арциз, яка відповідно до державного акту на право постійного користування землею, розташована на земельній ділянці в„– 21 , площею 0,021 га (або 210 кв.м.) (а.с. 127 - 129 т. 1). Зі зведеногоакту на вказану будівлю вбачається, що на зазначеній земельній ділянці забудовано 96 кв.м., тобто інша частина земельної ділянки, площею 114 кв.м., є такою, що використовується для обслуговування будівлі (а.с. 125 т. 1 на звороті).

Відповідно до свідоцтва про право власності на ларьок від 30.09.1997 р., Арцизькому міському споживчому товариству належить приміщення загальною площею 67,70 кв.м. Тарний ларьок ), по вул. Орджонікідзе, б/н у м. Арциз, яке згідно державного акту на право постійного користування землею, розташоване на земельній ділянці в„– 22 , площею 0,008 га (або 80 кв.м.). Забудованою є земельна ділянка площею 67,70 кв.м., а інша частина земельної ділянки, площею 12,3 кв.м., являється такою, що використовується для обслуговування будівлі (а.с. 133 - 135 т. 1).

На підставі свідоцтва про право власності на магазин Будматеріалів від 28.01.2002 року (а.с. 139 т. 1), Арцизькому міському споживчому товариству належить вказаний об`єкт нерухомості в цілому, загальною площею 232,6 кв.м. (магазин Будматеріали , Комісійний ), по вул. 28 Червня, 105-а, який за вказаним державним актом на право постійного користування землею розташований на земельній ділянці в„– 13 , площею 0,091 га (або 910 кв.м.). З технічного паспорту на вказану будівлю вбачається, що фактично на земельній ділянці 900 кв.м. забудовано 412 кв.м., а інша частина земельної ділянки, площею 488 кв.м. слугує для експлуатації та обслуговування будівлі.

Відповідно до копії технічної документації та свідоцтва про право власності на будівлі та споруди кафе № 4 коптильного цеху від 07.07.1994 року, Арцизька міська рада посвідчує, що в цілому будівлі, розташовані за адресою: м. Арциз, по вул. 28 Червня, в„– 106 , дійсно належать Госпрозрахунковому об`єднанню громадського харчування на праві кооперативної власності на підставі рішення виконкому Арцизької міської ради від 07.07.1994 року № 272 (а.с. 117 - 121 т. 2).

Будівля магазину Лікеро - горілчаний , площею 43,8 кв.м., за адресою: вул. 28 Червня, 107 у м. Арциз , належить Арцизькому міському споживчому товариству в цілому на підставі свідоцтва про право власності від 08.08.2001 року (а.с. 130 т. 1) та розташована на земельній ділянці в„– 14 , площею 0,007 га (або 70 кв.м.). Забудованою є площа земельної ділянки 43,8 кв.м., а інша частина, площею 26,2 кв.м. використовується для обслуговування вказаної будівлі (а.с. 131 - 132 т. 1).

Згідно свідоцтва про право власності від 19.05.2009 року серії ЯЯЯ в„– 090241 (а.с. 140 - 144 т. 1), Арцизькому міському споживчому товариству на праві приватної власності належить нежитлова будівля, за адресою: вул. Карла Маркса, 58-А , площею 548,40 кв.м. (магазин Дитячий світ ), розташований на земельній ділянці в„– 15 , площею 0,0771 га (або 771 кв.м.). З технічного паспорту вказаної будівлі вбачається, що забудованою є площа 717 кв.м., а інша частина земельної ділянки, площею 54 кв.м. використовується для обслуговування будівлі.

Таким чином, вищезазначеними документами, повністю спростовуються твердження представника відповідача про те, що згідно Державного акту на право постійного користування землею від 28.06.1996 року серії ОД-02054, Арцизькому міському споживчому товариству відводилися земельні ділянки лише під об`єктами нерухомості.

ОСОБА_2 10.04.2017 року зверталась до голови Арцизької міської ради з заявою, в якій вона зазначає, що її заява від 14.02.2016 року була помилковою та прохід і проїзд між будинками АДРЕСА_1, являється невигідним та не раціональним, у зв`язку з чим вона відмовляється від раніше поданої заяви та просить винести на розгляд виконавчого комітету питання про організацію проїзду до будинку НОМЕР_23, який буде розташовано між будинками НОМЕР_24 та НОМЕР_23 по вказаній вулиці. Також з аналогічною заявою до міського голови звернулась ОСОБА_1 , яка здійснює будівництво будинку по АДРЕСА_1, 104. У вказаній заяві ОСОБА_1 також зазначає, що проїзд до будинку НОМЕР_23, між будинком НОМЕР_23 та будівлею магазину НОМЕР_22, являється не вигідним та не раціональним та просить винести на засідання виконавчого комітету міської ради питання про організацію проїзду до будинку НОМЕР_23, саме між будинками НОМЕР_24 та 104 по вказаній вулиці (а.с. 121 - 122 т. 1).

Як вбачається з повідомлення Арцизької районної державної адміністрації Одеської області від 19.04.2017 року № 194/01-18/603, в 2008 році відділом містобудування, архітектури, ЖКГ та розвитку інфраструктури райдержадміністрації було погоджено містобудівне обґрунтування на розміщення площадки для відпочинку при майстерні побутової техніки та закусочної в АДРЕСА_1, проте документами не передбачено встановлення залізобетонних плит (а.с. 151 - 153 т. 1).

Відповідно до копії повідомлення Відділу в Арцизькому районі Держгеокадастру в Одеській області, земельна ділянка в„– 20 , загальною площею 0,037 га, належить до земель за категорією житлової та громадської забудови , за угіддями: забудовані землі комерційного призначення, за цільовим призначенням Для обслуговування населення і господарських цілей і не відноситься до земель загального користування (а.с. 154 т. 1).

Як вбачається з копії рішення Арцизького районного суду Одеської області від 07 липня 2017 року у справі № 492/745/17, яке набрало чинності 18.07.2017 року, заява Арцизького міського споживчого товариства - задоволено, встановлено факт належності Державного акту на право постійного користування землею серії НОМЕР_2 , виданого 28.06.1996 р. Арцизькою міською радою народних депутатів, відповідно до рішення виконавчого комітету Арцизької міської ради народних депутатів Про видачу Державного акту на право користування землею Арцизькому міському споживчому товариству № 250 від 26.06.1996 р. - Арцизькому міському споживчому товариству , за місцезнаходженням юридичної особи: АДРЕСА_1, поштовий індекс 68400 (а.с. 209 - 210 т. 1). Одночасно, вказаний факт підтверджує законність та правомірність Арцизького міського споживчого товариства щодо користування земельними ділянками, які було відведено на праві постійного користування, зокрема земельною ділянкою, розташованою АДРЕСА_1 , площею 0,037 га.

Ухвалою Арцизького районного суду Одеської області від 30 січня 2018 року, клопотання представника відповідача про призначення експертизи - задоволено. Призначено земельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставлені такі питання:

1.Чи має земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_1 , що знаходиться на праві користування у Арцизького міського споживчого товариства на підставі державного акту на право постійного користування землею серії НОМЕР_2 від 28.06.1996 р., спільну межу з земельною ділянкою за адресою АДРЕСА_5 , що знаходиться на праві постійного користування у СП ГОСПРОЗРАХУНКОВЕ ОБ`ЄДНАННЯ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ Арцизької райспоживспілки на підставі державного акту на право постійного користування землею серії НОМЕР_29 від 19.04.1997 р.;

2.Чи є між будинками НОМЕР_30 та НОМЕР_22 по АДРЕСА_1, земельна ділянка, яка не входить до складу земель, які були надані на постійне користування АРЦИЗЬКОМУ МІСЬКОМУ СПОЖИВЧОМУ ТОВАРИСТВУ або СП ГОСПРОЗРАХУНКОВЕ ОБ`ЄДНАННЯ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ Арцизької райспоживспілки на підставі державних актів на право постійного користування землею серії 1 - ОД № 002428 від 19.04.1997 р., серії ОД-2-054 від 28.06.1996 р.;

3.У разі відсутності спільної межі у вище наведених земельних ділянок, скільки складає відстань між ними по лінії АДРЕСА_1. Проведення експертизи доручено експертам Одеського науково-дослідницького інституту судових експертиз. Для проведення експертизи надано експертам матеріали адміністративної справи № 492/95/17. Оплату за проведення експертизи покладено на відповідача (а.с. 243 - 244 т. 1).

Листом Арцизького районного суду Одеської області від 03.08.2018 р. за вих. № 8049/18, виконавчий комітет Арцизької міської ради судом повідомлено про те, що ухвалою Арцизького районного суду Одеської області від 30.01.2018 р. призначена судова земельно-технічна експертиза по справі, проведення якої доручено експертам Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз. 17.07.2018 р. від судового експерта зазначеної установи - Ігнатенко Н. С. надійшло клопотання про надання додаткових матеріалів, необхідних для проведення судової земельно-технічної експертизи за матеріалами справи №492/95/17. Враховуючи викладене, з метою своєчасного проведення судової земельно-технічної експертизи Вам необхідно у найкоротший строк надати суду: оригінали або завірені якісні копії відповідної правовстановлювальної та технічної документації із землеустрою на земельні ділянки (серія НОМЕР_13 від 19.04.1997 р. та серія НОМЕР_2 від 28.06.1996 р.). Також повідомлено про те, що виконавчому комітету Арцизької міської ради необхідно у найкоротші строки оплатити вартість судової земельно-технічної експертизи згідно розрахунку за проведення експертизи №18-2442/52 та докази оплати (платіжний документ) надати до суду (а.с. 3, 6 т. 2).

Вищевказане повідомлення суду, 09.08.2018 року отримано представником відповідача ОСОБА_17 , що підтверджується відповідною розпискою (а.с. 7 т. 2).

Однак, вартість експертизи представником відповідача не сплачена, та витребувані судовим експертом докази представником відповідача надані не були, у зв`язку з чим вищевказана адміністративна справа судовим експертом Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз, була повернута на адресу суду без проведення експертизи, призначеної ухвалою суду від 30.01.2018 року (а.с. 12 т. 2).

Ухвалою суду від 02.11.2018 року, провадження у справі поновлено (а.с. 13 т. 2).

Як вбачається з акту замірювання відстані між будинками АДРЕСА_18 від 10.10.2017 року та фотознімками до нього, складеного комісією при Арцизькій міській раді Одеської області, при замірюванні рулеткою по лінії АДРЕСА_19 відстані між нежитловими будівлями за адресою: м. Арциз, АДРЕСА_1, НОМЕР_21 та НОМЕР_22, було встановлено: ширина по лінії АДРЕСА_1 будівлі за адресою: АДРЕСА_1 становить 20,2 метра; відстань між нежитловими будівлями за адресою: АДРЕСА_20 складає 5,9 метра; відстань по лінії АДРЕСА_1 від дальнього кута будівлі за адресою: АДРЕСА_1 до будівлі за адресою: АДРЕСА_21 складає 26,1 метра; ширина по лінії АДРЕСА_1 будівлі за адресою: АДРЕСА_13 становить 9,2 метра; відстань по лінії АДРЕСА_1 між дальніми кутами будівель за адресами: АДРЕСА_1, 104-а та АДРЕСА_13, складає 35,3 метра (а.с. 35 - 36, 76 - 77 т. 2).

Ухвалою Арцизького районного суду Одеської області від 26.02.2019 року, клопотання представника відповідача щодо огляду речових доказів за місцем їх знаходження - задоволено та судом постановлено: здійснити огляд речових доказів за їх місцем знаходження, а саме проміряти відстань по лінії АДРЕСА_22 між дальніми кутами будівель за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_13. Залучити до участі в справі для здійснення замірів відстані по лінії АДРЕСА_22 між дальніми кутами будівель за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_13 представника Відділу Держгеокадастру в Арцизькому районі Одеської області. Призначити на 19 березня 2019 року на 13 год. 00 хв. огляд речових доказів за їх місцезнаходженням по АДРЕСА_1 та АДРЕСА_13. Про дату, час і місце огляду доказів повідомити учасників справи (а.с. 125 т. 2).

Однак, як вбачається з протоколу судового засідання від 19 березня 2019 року, представник відповідача для огляду речових доказів не з`явився (а.с. 129 т. 2).

Як вбачається з акту лінійних обмірів земельних ділянок від 28.02.2019 року та фотознімками до нього, комісією, відповідно до постанови правління Споживспілки від 13 лютого 2019 року, складено акт про наступне: згідно державного акту на право постійного користування землею серії НОМЕР_2 від 28.06.1996 року Арцизькому МСТ було надано право постійного користування земельною ділянкою площею 0,037 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 Згідно державного акту на право постійного користування землею серії НОМЕР_13 від 19.04.1997 року ПСК ГОГХ було надано право постійного користування земельною ділянкою площею 0,04 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_21. Для проведення лінійних обмірів використовуються розміри земельних ділянок, вказані в державних актах, та розміри об`єктів нерухомості за даними технічних паспортів. З державного акту Арцизького МСТ серії ОД № 02-054 від 28.06.1996 року вбачається, що довжина земельної ділянки в„– 20 площею 0,037 га становить 23 погонних метри. З державного акту ПСК ГОГХ серії 1-ОД в„– 002428 від 19.04.1997 року вбачається, що довжина земельної ділянки в„– 10 площею 0,04 га становить 9,5 погонних метри. Довжина нежитлової будівлі магазину Хлібний Арцизького МСТ зі сторони АДРЕСА_1 згідно технічного паспорту становить 18,36 погонних метри. Довжина нежитлової будівлі Кафе № 4 ПСК ГОГХ зі сторони АДРЕСА_1 згідно технічного паспорту становить 9,08 погонних метри. Комісія відмічає, що розміри об`єктів нежитлової нерухомості, зазначені у технічних паспортах, відповідають даним з Державних актів на право постійного користування землею. Згідно проведених обмірів, відстань між будівлями магазину Хлібний Арцизького МСТ та Кафе № 4 ПСК ГОГХ складає 6,9 метрів. Згідно проведених обмірів, відстань між земельними ділянками № 20 Арцизького МСТ та № 10 ПСК ГОГХ складає 1,82 метри. Згідно проведених обмірів, відстань між дальніми кутами будівель магазину Хлібний Арцизького МСТ та Кафе № 4 ПСК ГОГХ складає 34,32 метри. За результатами проведених обмірів комісія приходить до висновку, що відстань між земельними ділянками № 20 Арцизького МСТ та № 10 ПСК ГОГХ , розташованими за адресами: АДРЕСА_21 та АДРЕСА_1, складає 1,82 метри (а.с. 132 - 149 т. 2).

Як вбачається з фотознімків, доданих до акту лінійних обмірів земельних ділянок від 28.02.2019 року, та оглянутих судом в судовому засіданні, якщо оскаржуване рішення було прийнято відповідачем лише для можливості завезення мешканцями будинку НОМЕР_23 по вул. АДРЕСА_13 , наприклад, вугілля для опалення будинку, то здійснити його завезення в такому порядку буде неможливо, так як, по-перше, завезення відбувається з тильної сторони будинку, а по-друге, щоб здійснити завезення вугілля з фасаду будинку, необхідно буде проїхати через територію земельної ділянки, яка використовується ОСОБА_1 та відведена їй для будівництва житлового будинку.

Відповідно до Конституції України народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування (частина друга статті 5). Конституцією України встановлено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України (частина перша статті 140).

Виходячи з цих конституційних положень у системному зв`язку з положеннями статті 6 Конституції України про те, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову, Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 26.03.2002р. визначив політико-правову природу органів місцевого самоврядування, які не є органами державної влади, а є представницькими органами, через які здійснюється право територіальної громади самостійно вирішувати не будь-які питання суспільного життя, а питання саме місцевого значення, тобто такі, які пов`язані передусім з життєдіяльністю територіальних громад і перелік яких визначено у Конституції і законах України (пункти 4, 5 мотивувальної частини Рішення від 26.03.2002р. № 6-рп/2002).

Гарантоване державою місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи і передбачає правову, організаційну та матеріально-фінансову самостійність, яка має певні конституційно-правові межі, встановлені, зокрема, приписами статей 19, 140, 143, 144, 146 Конституції України. З аналізу вказаних конституційних положень випливає висновок про те, що ці органи місцевого самоврядування, здійснюючи владу і самостійно вирішуючи питання місцевого значення, віднесені законом до їх компетенції, та приймаючи рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території, зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Такі ж положення закріплені у статті 4 Європейської хартії місцевого самоврядування, яка встановлює, що головні повноваження і функції органів місцевого самоврядування визначаються Конституцією або законом; органи місцевого самоврядування в межах закону мають повне право вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене із сфери їхньої компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу; повноваження, якими наділяються органи місцевого самоврядування, як правило, мають бути повними і виключними.

Законом України Про місцеве самоврядування в Україні визначено систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Згідно з частиною першою статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Частиною другою статті 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селиш, міст.

Згідно із частиною 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

За приписами статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування є рішення відповідної ради, рішення виконавчого комітету відповідної ради та розпорядження відповідного голови.

Відповідно до частини 10 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

В рішенні Конституційного Суду України № 7-рп/2009 від 16.04.2009р. у справі за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частини чотирнадцятої статті 46, частин першої, десятої статті 59 Закону У країни "Про місцеве самоврядування в Україні" (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) суд, проаналізувавши функції і повноваження органів місцевого самоврядування, врегульовані Конституцією України та іншими законами України, дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування, вирішуючи питання місцевого значення, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, приймають нормативні та ненормативні акти. До нормативних належать акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово, а ненормативні акти передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб`єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію, не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити якщо відповідно до приписів цих рішень виникли пов`язані з реалізацією певних суб`єктивних прав та законом інтересів, і суб`єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення.

Крім того, ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.

Таким чином, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов`язані з реалізацією певних суб`єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб`єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення.

Право постійного користування земельною ділянкою є різновидом права користування землею. Це право полягає у володінні та користуванні земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

Конституційний Суд України у Рішенні від 22.09.2005 р. № 5-рп/2005 у справі про постійне користування земельними ділянками (№ 1-17/2005) виокремив характерні особливості цього правового титулу, а саме: право постійного землекористування є безстроковим (на відміну від права оренди) та може бути припинене лише з підстав, передбачених законодавством; права та обов`язки постійних землекористувачів визначені земельним законодавством і не підлягають договірному регулюванню (не можуть бути звужені); постійні землекористувачі сплачують податок на землю, розмір якого визначається відповідно до законодавства (на відміну від договірного характеру орендної плати); земельні ділянки передаються у постійне користування в порядку відведення безоплатно з наступним посвідченням цього права шляхом видачі державного акта; оплаті підлягає лише виготовлення технічної документації на земельну ділянку.

У вищевказаному Рішенні Конституційного Суду України від 22.09.2005 р. № 5- рп/2005, Конституційний Суд зробив низку важливих висновків, які забезпечують безперешкодне здійснення права постійного користування тими землекористувачами, які не увійшли до переліку осіб, визначених у ст. 92 ЗК України (в ред. 2001 р.). Зокрема, Конституційний Суд вказав, що ст. 92 ЗК України (в ред. 2001 р.), не обмежує і не скасовує чинне право постійного користування земельними ділянками, набуте громадянами та юридичними особами в установлених законодавством випадках. Раніше видані державні акти на право постійного користування землею залишаються чинними та підлягають заміні лише у разі добровільного звернення осіб (Постанова Кабінету Міністрів від 02.04.2002 р. № 449 (чинна до 23.07.2013 р.).

Речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 01.01.2013 p., визнаються дійсними, якщо реєстрація таких прав була проведена відповідно до раніше чинного законодавства (ч. 3 ст. 3 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень ).

Виконавчим комітетом Арцизької міської ради народних депутатів за результатами розгляду матеріалів по встановленню меж земельних ділянок, які фактично займаються Арцизьким міським споживчим товариством в м. Арциз Одеської області, керуючись ст. 23 Земельного кодексу України, від 26 червня 1996 року (в редакції від 17.12.1990 p., № 561-ХІІ) було прийнято рішення № 250 "Про видачу Державного акту на право постійного користування землею Арцизькому міському споживчому товариству".

Частиною 1 ст. 23 Земельного кодексу України в редакції чинній на момент прийняття вказаного рішення, передбачалося, що право власності або право постійного користування землею посвідчується державними актами, які видаються і реєструються сільськими, селищними, міськими, районними Радами народних депутатів.

Як правову підставу прийняття оскаржуваного рішення, виконавчим комітетом Арцизької міської ради було вказано ст. ст. 30, 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні'' та ст. 103 Земельного кодексу України.

Ст. ст. 30, 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" на які посилається виконавчий комітет в оскаржуваному рішенні, передбачають повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв`язку; будівництва; сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

Однак, вказані статті Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" не передбачають повноважень виконавчого комітету міської ради щодо зобов`язання керівника іншої організації, яка не знаходиться у власності та підпорядкуванні відповідної територіальної громади, не чинити перешкоди вільного проїзду до будинку за заявами мешканців та іншої фізичної особи - підприємця, якою також здійснюється господарська діяльність на іншій земельній і ділянці.

Статтею 103 Земельного кодексу України, на яку також посилається відповідач при прийнятті оскаржуваного рішення, передбачено, що власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).

Власники та землекористувачі земельних ділянок зобов`язані не використовувати земельні ділянки способами, які не дозволяють власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок використовувати їх за цільовим призначенням (неприпустимий вплив).

Власники та землекористувачі земельних ділянок зобов`язані співпрацювати при вчиненні дій, спрямованих на забезпечення прав на землю кожного з них та використання цих ділянок із запровадженням і додержанням прогресивних технологій вирощування сільськогосподарських культур та охорони земель (обмін земельних ділянок, раціональна організація територій, дотримання сівозмін, встановлення, зберігання межових знаків тощо).

За таких підстав посилання виконавчого комітету Арцизької міської ради у рішенні № 470 від 21.12.2016 р. на норми ст. 103 Земельного кодексу України є безпідставними, так як Арцизьке міське споживче товариство не порушує правил добросусідства та використовує відповідну земельну ділянку виключно за цільовим призначення та не завдає землекористувачам сусідніх земельних ділянок незручностей, про що зазначено в ч. 1 ст. 103 ЗК України та не використовує належну земельну ділянку таким чином, що не дозволяє землекористувачам сусідніх земельних ділянок використовувати їх за цільовим призначенням, про що було зазначено позивачем та не спростовано відповідачем.

Ч. 2 ст. 10 Закону України Про благоустрій населених пунктів передбачено, що до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить: забезпечення виконання місцевих програм та здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; організація забезпечення на території населеного пункту чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях; організація місць відпочинку для населення; затвердження схем санітарного очищення населених пунктів та впровадження систем роздільного збирання побутових відходів; здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об`єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів), озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об`єктів тощо; визначення місць стоянок транспортних засобів та майданчиків для паркування на об`єктах благоустрою; визначення графіків роботи зовнішнього освітлення території; визначення на об`єктах благоустрою місць розміщення громадських вбиралень; залучення на договірних засадах коштів і матеріально-технічних ресурсів юридичних та фізичних осіб для здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об`єктів благоустрою; визначення в установленому порядку розміру відшкодувань юридичними та фізичними особами за забруднення довкілля та інші екологічні збитки, спричинені порушенням законодавства у сфері благоустрою та охорони навколишнього природного середовища; інформування населення про здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; участь у проведенні щорічного всеукраїнського конкурсу "Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку"; видача дозволу на порушення об`єктів благоустрою у випадках та порядку, передбачених цим Законом.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про благоустрій населених пунктів , благоустрій населених пунктів - це комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля: територія - це сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об`єктів благоустрою населених пунктів: парків, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, шляхів, площ, майданів, набережних, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних об`єктів, об`єктів промисловості, комунально - складських та інших об`єктів у межах населеного пункту; заходи з благоустрою населених пунктів - роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об`єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.

Згідно положень ст. 2 Закону України Про благоустрій населених пунктів благоустрій населених пунктів передбачає: розроблення і здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об`єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об`єктів; організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та об`єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення; створення умов для реалізації прав та виконання обов`язків суб`єктами у сфері благоустрою населених пунктів.

Згідно ч. 1 ст. 20 вказаного Закону, організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов`язані діяти на підставі, в межах та у спосіб, о передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до положень ст. 3 Закону України Про споживчу кооперацію - споживча кооперація незалежна у своїй діяльності від органів державного управління, політичних та інших громадських організацій. Забороняється будь-яке втручання, що же обмежувати права споживчої кооперації або перешкоджати їх здійсненню, якщо це не передбачено законом.

Згідно положень ч. 6 ст. 37 Закону України "Про кооперацію" забороняється втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування у фінансово-господарську іншу діяльність кооперативних організацій, крім випадків, прямо передбачених законом.

Відповідно до ст. 14 Закону України Про благоустрій населених пунктів , об`єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини та засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог правил благоустрою території населених пунктів, інших вимог, передбачених законодавством.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Однак, відповідач по наявній справі, як суб`єкт владних повноважень не довів суду правомірність своїх дій та рішення.

Відповідно до частин другої та третьої статті 159 КАС України, законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а обґрунтованим - ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Відповідно до приписів статті 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Відповідно до положень ст. ст. 75, 76 КАС України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до вимог ч. 4 та 6 вказаної статті суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов`язку суд витребовує названі документи та матеріали. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Однак, доказів правомірності складання оскаржуваного рішення, відповідачем по наявній справі, суду не надано.

Згідно до положень частини 6 статті 55 Конституції України, кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Позивач в адміністративному позові вказує на те, що оскаржуване рішення органу місцевого самоврядування, є таким, що порушує права та законні інтереси позивача на правомірне та законне користування належною земельною ділянкою, тому вважає рішення незаконним та просить його скасувати.

Відповідно до ст. 8 Конституції України, ст. 6 КАС України та ч. 1 ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини від 23.02.2006 року, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. застосовує цей принцип з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Згідно ст. 3 КАС України порядок здійснення адміністративного судочинства встановлюється Конституцією України, цим Кодексом та міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, передбачено інші правила, ніж встановлені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору. Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. Закон, який встановлює нові обов`язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі.

Згідно ч. 3 ст. 6 КАС України, звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Згідно ст. 7 КАС України, суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.

Відповідно до приписів ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи , та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі письмових, речових та електронних доказів, висновків експертів, показаннями свідків.

Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. ч. 1 - 5 ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Європейська Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 року (далі - Конвенція), була ратифікована Законом України № 475/97-ВР від 17.07.1997р., та відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства.

Згідно ч. 1 ст. 6 Конвенції, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Як зазначалось вище, згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги.

Згідно до положень частини 6 статті 55 Конституції України кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Доказів правомірності прийнятого оскаржуваного рішення, відповідачем суду не надано.

Також, слід звернути увагу на те, що ухвалою Арцизького районного суду Одеської області від 30 січня 2018 року, клопотання представника відповідача про призначення експертизи - задоволено. Призначено земельно-технічну експертизу. Оплату за проведення експертизи покладено на відповідача (а.с. 243 - 244 т. 1). Однак, вартість експертизи представником відповідача не сплачена, та витребувані судовим експертом докази представником відповідача також надані не були, у зв`язку з чим вищевказана адміністративна справа судовим експертом Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз, була повернута на адресу суду без проведення експертизи, призначеної ухвалою суду від 30.01.2018 року (а.с. 12 т. 2).

Крім того, ухвалою Арцизького районного суду Одеської області від 26.02.2019 року, клопотання представника відповідача щодо огляду речових доказів за місцем їх знаходження - задоволено та судом постановлено: здійснити огляд речових доказів за їх місцем знаходження, а саме проміряти відстань по лінії АДРЕСА_22 між дальніми кутами будівель за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_13. Залучити до участі в справі для здійснення замірів відстані по лінії АДРЕСА_22 між дальніми кутами будівель за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_13 представника Відділу Держгеокадастру в Арцизькому районі Одеської області. Призначити на 19 березня 2019 року на 13 год. 00 хв. огляд речових доказів за їх місцезнаходженням по АДРЕСА_1 та АДРЕСА_13. Про дату, час і місце огляду доказів повідомити учасників справи (а.с. 125 т. 2).

Однак, як вбачається з протоколу судового засідання від 19 березня 2019 року, представник відповідача для огляду речових доказів не з`явився та не повідомив суд про причини своєї неявки, хоча огляд речових доказів за їх місцем знаходження, був призначений ухвалою суду саме за клопотанням представника відповідача, задля підтвердження ним правомірності прийнятого відповідачем оскаржуваного рішення (а.с. 129 т. 2).

Враховуючи вищевикладене, оскільки відповідачем жодним доказом не доведено правомірність винесеного оскаржуваного рішення, не доведено викладенні в рішенні обставини, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і доведеними, у зв`язку з чим, вимоги позивача підлягають задоволенню, рішення виконавчого комітету Арцизької міської ради Одеської області від 21 грудня 2016 року № 470 Про розгляд заяви ОСОБА_2 , підлягає визнанню протиправним та скасуванню.

Крім цього, на підставі ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст. 92 ЗК України, Законом України Про місцеве самоврядування , Законом України Про благоустрій населених пунктів , Законом України Про кооперацію , ст. ст. 2, 5, 9, 77, 90, 122, 244-246, 251, 293 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Арцизького міського споживчого товариства до Виконавчого комітету Арцизької міської ради Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення Виконавчого комітету Арцизької міської ради, треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ФОП ОСОБА_3 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - підприємство споживчої кооперації Арцизької райспоживспілки госпрозрахункове об`єднання громадського харчування - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Арцизької міської ради Арцизького району Одеської області (юридична адреса: 68400, м. Арциз Одеської області, вул. 28 Червня, буд. 95-а, код ЄДРПОУ: 04057037) від 21 грудня 2016 року № 470 Про розгляд заяви ОСОБА_2 .

Стягнути з виконавчого комітету Арцизької міської ради Одеської області (68400, м. Арциз Одеської області, вул. 28 Червня, буд. 95-а, код ЄДРПОУ: 04057037) на користь Арцизького міського споживчого товариства (юридична адреса: м. Арциз Одеської області, вул. 28 Червня, буд. 120, код ЄДРПОУ: 01706162, МФО 328845, р/р 2600230057051 в ВАТ Ощадбанк ) сплачений судовий збір по справі у розмірі 2080 (дві тисячі вісімдесят) гривень 00 копійок.

Рішення суду може бути оскаржена до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Арцизький районний суд Одеської області шляхом подання апеляційної скарги у тридцяти денний строк з дня його проголошення та набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

В разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або ухвалення рішення судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення суду складено 16 травня 2019 року.

Позивач: Арцизьке міське споживче товариство, юридична адреса: м. Арциз Одеської області, вул. 28 Червня, буд. 120, код ЄДРПОУ: 01706162, МФО 328845, р/р 2600230057051 в ВАТ Ощадбанк .

Відповідач: виконавчий комітет Арцизької міської ради Одеської області, 68400, м. Арциз Одеської області, вул. 28 Червня, буд. 95-а, код ЄДРПОУ: 04057037.

Третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ФОП ОСОБА_3 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_6 .

Третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - підприємство споживчої кооперації Арцизької райспоживспілки госпрозрахункове об`єднання громадського харчування, ЄДРПОУ: 01780046, що знаходиться за адресою: Одеська область, м. Арциз, вул. 28 Червня, буд. 94.

СУДДЯ

Арцизького районного суду В.І. Черевата

Одеської області

СудАрцизький районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення14.05.2019
Оприлюднено17.05.2019
Номер документу81773156
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —492/95/17

Ухвала від 09.10.2019

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Федусик А.Г.

Ухвала від 24.09.2019

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Федусик А.Г.

Постанова від 18.09.2019

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Федусик А.Г.

Ухвала від 09.09.2019

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Федусик А.Г.

Ухвала від 29.08.2019

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Федусик А.Г.

Ухвала від 17.07.2019

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Федусик А.Г.

Постанова від 14.05.2019

Адміністративне

Арцизький районний суд Одеської області

Черевата В. І.

Постанова від 14.05.2019

Адміністративне

Арцизький районний суд Одеської області

Черевата В. І.

Ухвала від 04.04.2019

Адміністративне

Арцизький районний суд Одеської області

Черевата В. І.

Ухвала від 04.04.2019

Адміністративне

Арцизький районний суд Одеської області

Черевата В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні