Рішення
від 16.05.2019 по справі 576/578/19
ГЛУХІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 576/578/19

Провадження № 2/576/245/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16.05.19 м. Глухів

Глухівський міськрайонний суд Сумської області у складі:

головуючого судді Сапона О.В.,

розглянувши справу за позовом ОСОБА_1 до Баницької сільської ради Глухівського району Сумської області, третя особа - Глухівська районна державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, мотивуючи його тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 ОСОБА_3 Після його смерті відкрилася спадщина на належне йому майно, в тому числі і на земельні ділянки, розташовані на території Баницької сільської ради Глухівського району Сумської області. Позивач є його спадкоємцем за законом. Однак, коли він звернувся до нотаріальної контори з приводу оформлення своїх прав на спадкове майно, то йому було відмовлено в цьому з тих підстав, що він пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини. Вважає, що строк для прийняття спадщини він пропустив з поважної причини, оскільки в цей час він виїздив на заробітки до іншої країни, і не міг у передбачений законом строк приїхати, а також в силу своєї необізнаності вважав, що для спадкоємців першої черги за законом немає обмежень в часі для прийняття спадщини. За таких обставин просить суд визначити йому додатковий строк тривалістю в два місяці для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті батька ОСОБА_3

Позивач в судове засідання не з`явився, а представив заяву, в якій підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просить розглядати справу без його участі.

Представник відповідача в судове засідання також не з`явився, а представив заяву, в якій повністю визнає позовні вимоги і просить справу розглядати за його відсутності.

Третя особа - представник Глухівської районної державної нотаріальної контори Сіманенко Т.П. в судове засідання також не з`явилася, а представила заяву в якій просить справу розглядати без її участі. Заперечень, щодо позовних вимог не має.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Так, судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача - ОСОБА_3 Після його смерті відкрилася спадщина на належне йому спадкове майно. Позивач є його спадкоємцем за законом. Однак, коли він звернувся до нотаріальної контори з приводу оформлення своїх прав на спадкове майно, то йому було відмовлено в цьому з тих підстав, що він пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи.

Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається із часу відкриття спадщини.

У відповідності до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини за умови, що строк на прийняття спадщини було пропущено з поважної причини.

Також згідно роз`яснень, які містяться в Постанові Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування №7 від 30.05.2008 р., вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

В своїй позовній заяві позивач посилається на те, що не зміг вчасно прийняти спадщину, оскільки на той час перебував на заробітках в іншій країни, і не міг у передбачений законом строк приїхати, а також в силу своєї необізнаності вважав, що для спадкоємців першої черги за законом немає обмежень в часі для прийняття спадщини. Однак, жодних доказів того, що він не зміг подати заяву про прийняття спадщини в установлений законом строк саме через перебування на заробітках в іншій країні, позивач суду не надав, а правова необізнаність не є поважною причиною пропуску ним строку для прийняття спадщини.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позивач ОСОБА_1 пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини без поважних причин, оскільки звернувся до суду з відповідною заявою більш, ніж через 9 років після її відкриття та на обґрунтування своїх вимог не надав жодного доказу, який би свідчив про те, що він пропустив строк для прийняття спадщини у зв`язку з об`єктивними, непереборними та істотними труднощами. Тому, незважаючи на визнання позову відповідачем, в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про визначення йому додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщину після смерті батька слід відмовити за їх необґрунтованістю.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 247, 263-265 ЦПК України, ст. ст. 1220, 1270, 1272 ЦК України, суд -

У Х В А Л И В:

Відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , до Баницької сільської ради Глухівського району Сумської області, розташованої по вул. Мурашка, 51а в с. Баничі Глухівського району Сумської області, п.і. 41462, код ЄДРПОУ 04390601 , третя особа - Глухівська районна державна нотаріальна контора, розташована по вул. Терещенків,28 в м. Глухів Сумської області, п.і. 41400, код ЄДРПОУ 02900280, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті його батька ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Будища Глухівського району Сумської області, за їх необґрунтованістю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Сумського апеляційного суду через Глухівський міськрайонний суд Сумської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України.

Суддя

СудГлухівський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення16.05.2019
Оприлюднено17.05.2019
Номер документу81778383
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —576/578/19

Постанова від 18.07.2019

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Орлов І. В.

Постанова від 18.07.2019

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Орлов І. В.

Ухвала від 26.06.2019

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Орлов І. В.

Ухвала від 26.06.2019

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Орлов І. В.

Рішення від 16.05.2019

Цивільне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Сапон О. В.

Ухвала від 16.04.2019

Цивільне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Сапон О. В.

Ухвала від 21.03.2019

Цивільне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Сапон О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні