ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
17 травня 2019 року Справа № 913/276/19
Провадження №1/913/276/19
Господарський суд Луганської області у складі судді Зюбанової Н.М., розглянувши матеріали за позовом
до 1-го відповідача - Сєвєродонецької міської ради, м. Сєвєродонецьк Луганської області
2-го відповідача - Носачової Раїси ОСОБА_1 , с.Смолянинове Новоайдарського району Луганської області
про визнання протиправними дій державного реєстратора та скасування реєстраційного запису
в с т а н о в и в:
Так, Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма «Соснове» звернулось до Господарського суду Луганської області з позовом до Сєвєродонецької міської ради та ОСОБА_2 про визнання протиправними дій державного реєстратора та скасування реєстраційного запису № 13711070017000234 від 01.04.2019.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 01.04.2019 державним реєстратором Сєвєродонецької міської ради вчинено реєстраційну дію по внесенню змін до відомостей про юридичну особу, що не пов`язані зі змінами в установчих документах, зміні складу засновників Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма «Соснове» (код ЄДРПОУ 30846714). В результаті вказаних дій державного реєстратора до складу учасників Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Соснове» включено ОСОБА_3 Миколаївну, розмір внеску до статутного фонду - 10033,37 грн.
Позивач вважає дії державного реєстратора протиправними у зв`язку з тим, що відповідно до вимог пункту 4.3 Статуту Сільськогосподарського ТОВ Агрофірми «Соснове» у разі смерті або припинення учасника товариства його частка переходить до його спадкоємця чи правонаступника лише за згодою інших учасників товариства.
Також позивач стверджує, що в порушення вимог абз. 3 ч. 5 ст. 17 та ч. 4 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» державний реєстратор провів реєстраційну дію за відсутності згоди інших учасників на вступ ОСОБА_2 до товариства, справжність підписів на якій засвідчується нотаріально, та у день проведення державної реєстрації змін до відомостей Єдиного державного реєстру, пов`язаних із зміною складу учасників товариства, не видав (не надіслав поштовим відправленням з описом вкладення) виписку з Єдиного державного реєстру заявнику, товариству, особам, які були зазначені у цьому реєстрі, як учасники товариства, до проведення реєстраційної дії, та особам, які зазначені у цьому реєстрі як учасники товариства після проведення реєстраційної дії.
Так, згідно ст. 20 ГПК України до юрисдикції господарських судів відносяться справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, визнання недійсними актів, що порушують права на майно (майнові права), якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав чи спору, що виник з корпоративних відносин, якщо цей спір підлягає розгляду в господарському суді і переданий на його розгляд разом з такими вимогами.
При вирішенні питання про те, чи є цей спір господарсько-правовим, суд враховує правову позицію Великої Палати Верховного Суду, висловлену у постанові від 04.09.2018 у справі № 904/5857/17, де зазначено:
- особа, яка вважає своє право чи інтерес порушеними через подання та внесення до ЄДР недостовірних відомостей може вимагати їх захисту через корегування відомостей ЄДР та відображенні в ЄДР відповідних дійсних відомостей у спосіб, що забезпечить ефективне відновлення та захист її порушених прав та інтересів, зокрема, шляхом скасування запису в ЄДР (пункт 2 частини першої статті 25 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань );
- спір між учасниками юридичної особи або спір учасників юридичної особи з цією юридичною особою щодо скасування запису в ЄДР є корпоративним спором і підлягає вирішенню за правилами господарського судочинства.
Згідно з частинами першою та п`ятою статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Зокрема, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 ГПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Так, вимоги немайнового характеру свідчать про складність справи, що виключає її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження.
Розглянувши позовні матеріали, господарський суд дійшов висновку, що позовну заяву оформлено з дотриманням вимог ст. 162 ГПК України, до неї додано усі документи, передбачені ст. 164 ГПК України, а тому немає підстав для її повернення чи відмови у відкритті провадження.
З урахуванням викладеного та приписів ст. 176 ГПК України позовні матеріали є достатніми для прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі за правилами загального позовного провадження у відповідності до ч. 2 п. 3 ст. 12 ГПК України.
У зв`язку з тим, що відповідачем у позові є фізична особа, що не є підприємцем, слід надіслати запит до Управління Державної міграційної служби у Луганській області, м. Сєвєродонецьк Луганської області, що передбачено ч. 6 ст. 176 ГПК України.
Керуючись ст. 12, п. 13 ч. 1 ст. 20, ст. ст. 120, 176, 234, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в :
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 913/276/19.
2.Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 6 червня 2019 року, 11 год. 00 хв. , судове засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, пр-т Науки, 5, 1-й поверх, зала № 109.
4. Позивачу - подати обґрунтування позовних вимог до відповідачів з огляду на те, що у прохальній частині позову ці вимоги визначені до окремого суб`єкта державної реєстрації, подати відповіді на відзиви відповідачів.
5. Запропонувати відповідачам подати відзиви на позовну заяву із урахуванням вимог ст. 165 ГПК України в строк до 06.06.2019.
6 . У відповідності до ч. 6 ст. 176 ГПК України надіслати запит до Управління Державної міграційної служби у Луганській області, м. Сєвєродонецьк Луганської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 17.05.2018 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформація про дату та час судового засідання додатково розміщена на сторінці суду (у розділі "Новини та події суду") офіційного веб-порталу "Судова влада в України" в мережі Інтернет ( http://lg.arbitr.gov.ua).
Суддя Н.М. Зюбанова
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2019 |
Оприлюднено | 17.05.2019 |
Номер документу | 81784744 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Зюбанова Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні