ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"17" травня 2019 р. Справа № 300/1030/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б. ознайомившись з позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю ФАЙН-ЕЛ до Загвіздянської об`єднаної територіальної громади про визнання недійсним рішення від 01.03.2019 про відмову у наданні дозволу на проведення експертно-грошової оцінки для продажу земельної ділянки, зобов`язання вчинення дій,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю ФАЙН-ЕЛ звернулося в суд із позовом до Загвіздянської об`єднаної територіальної громади про визнання недійсним рішення від 01.03.2019 про відмову у наданні дозволу на проведення експертно-грошової оцінки для продажу земельної ділянки, зобов`язання повторно розглянути заяву про надання дозволу на виготовлення експертної грошової оцінки.
Частиною 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 3 ст.161 Кодексу до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
В ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, відповідно до абзацу 6 підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Абзацом 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", який вступив в дію з 01.01.2019, встановлено, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2019 року складає 1921 грн., отже розмір судового збору за подання суб`єктом владних повноважень до адміністративного суду позову немайнового характеру становить 1921 грн.
Втім, до матеріалів позовної заяви документу на підтвердження сплати судового збору позивачем не представлено.
Згідно акту Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.05.2019 №з/п38 (№300/1030/19) квитанція про сплату судового збору відсутня.
Пунктом 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в позовній заяві зазначаються, з поміж іншого ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Встановлено, що позивач у позовній заяві не зазначив власного ідентифікаційного коду зареєстрованого в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України та коду відповідача. Відсутні також офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти сторін по справі.
Згідно пункту 11 частини 5 статті 160 Кодексу у позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як встановлено, у позовній заяві позивача відсутнє власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору в сумі 1921 грн., зазначення власного ідентифікаційного коду зареєстрованого в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України та коду відповідача, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти, а також власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У зв`язку з вищевикладеним, згідно з вимогами ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків шляхом надання квитанції про доплату судового збору.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ФАЙН-ЕЛ до Загвіздянської об`єднаної територіальної громади про визнання недійсним рішення від 01.03.2019 про відмову у наданні дозволу на проведення експертно-грошової оцінки для продажу земельної ділянки, зобов`язання вчинення дій - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом подання:
- документу про сплату судового збору в розмірі встановленому статтею 4 Закону
України "Про судовий збір" в сумі 1921 грн.;
зазначення:
- власного ідентифікаційного коду зареєстрованого в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України та коду відповідача, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти,
- власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Роз`яснити, що в разі неусунення недоліків у визначений строк позовна заява буде повернена.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2019 |
Оприлюднено | 20.05.2019 |
Номер документу | 81789659 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Гінда Оксана Миколаївна
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Могила А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні