Номер провадження: 22-ц/813/5574/19
Номер справи місцевого суду: 504/2578/17
Головуючий у першій інстанції Вінська Н. В.
Доповідач Кравець Ю. І.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
16.05.2019 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд в особі судді-доповідача Кравця Ю.І, розглянувши питання про відкриття провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 на рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 14.02.2019 року, по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , за участю третьої особи - приватного нотаріуса Лиманського НО Орзіха Юрія Геннадійовича про поділ спадкового майна,
встановив:
08.08.2017 року ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 звернувся до суду з зазначеним позовом та просив визнати частково недійсним свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку та визнати право власності на 3/4 частини земельної ділянки.
Рішенням Комінтернівського районного суду Одеської області від 14.02.2019 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 відмовлено.
Вказані рішення оскаржує в апеляційному порядку ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 В скарзі ставиться питання про скасування рішення та ухвалення нового, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Однак, дана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху у зв`язку з тим, що в порушенні п.3 ч.4 ст. 356 ЦПК України апелянтом не додані документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Тодоровим Д ОСОБА_5 , який діє в інтересах ОСОБА_2 додано до апеляційної скарги квитанції від 15.04.2019 року про сплату судового збору на загальну суму 2005,5 грн.
Встановлено, що предметом позову були як вимоги майнового характеру (про визнання право власності на 3/4 частини земельної ділянки ) так і вимога немайнового характеру (про визнання частково недійсним свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку ).
Відповідно п.3 ч.6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до п.12 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах у випадках об`єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з частиною третьою статті 6 Закону № 3674-VI підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для позовних заяв зі спорів немайнового характеру.
Так як предметом позову була майнова вимога, а саме: про визнання право власності на 3/4 частини земельної ділянки, ціна позову відповідно до п.2 ч.1 ст. 80 ЦПК України (у редакції, яка діяла на час подання позову) та п.2 ч.1 ст.176 діючої редакції ЦПК України, визначається вартістю майна.
Відповідно до п.16 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування (у тому числі з урахуванням положень, передбачених частиною п`ятою статті 216, статтею 1212 ЦК тощо) визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами , оскільки за змістом статті 80, пункту 4 частини другої статті 119 ЦПК такий обов`язок покладається на позивача (у тому числі і в тих випадках, коли правові наслідки у виді повернення майна застосовуються за ініціативою суду, наприклад, при визнанні договору недійсним згідно з частиною п`ятою статті 216 ЦК).
Згідно ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір (у редакції, яка діяла на час подання позову) за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640,00 грн.)
Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви (тобто у даному випадку 640 грн.*150% = 960 грн.)
Крім того за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (від 640,00 грн. до 8000,00 грн.).
Таким чином, апелянту необхідно визначити вартість спірного майна, а саме: 3/4 частини земельної ділянки загальною площею 0,101 га для будівництва і обслуговування будинку та господарських будівель (присадибна ділянка), що розташована по АДРЕСА_1 , кадастровий НОМЕР_1 та доплатити несплачену суму судового збору відповідно до Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер , яка повинна бути внесена за наступними реквізитами: Отримувач: УК у м. Одесі/Малиновськ. р-н/ 22030101, Код ЄДРПОУ 38016923, р/р34315206080031, МФО 899998, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) , Призначення платежу: Судовий збір, пункт 6, КБК 22030101.
Оригінал квитанції про сплату судового збору необхідно надати на адресу Одеського апеляційного суду (м. Одеса вул. Івана та Юрія Лип, 24-а).
Крім того апеляційна скарга залишається без руху з наступних підстав.
Згідно ч.3 ст.356 ЦПК України, апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Відповідно до п.1 ч.4 ст.356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ,що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
Встановлено, що апеляційну скаргу від імені ОСОБА_2 подано ОСОБА_1 , на підтвердження повноважень якого матеріали справи містять копію довіреності від 24.07.2020 року (а.с.157).
Відповідно до ч.1 ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника, яким відповідно до ч.1 ст. 60 ЦПК України може бути адвокат.
Матеріали справи не містять належних доказів того, що ОСОБА_1 , який подав від імені ОСОБА_2 апеляційну скаргу, є адвокатом, також не зазначено це у доданій довіреності від 24.07.2020 року.
Враховуючи відсутність належних доказів повноважень ОСОБА_1 на подання апеляційної скарги від імені ОСОБА_2 , суд вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та ОСОБА_2 необхідно надати належні докази повноважень ОСОБА_1 , який подав від його імені апеляційну скаргу.
Відповідно до ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, згідно якої суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Таким чином, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати апелянту строк для усунення зазначених недоліків. В разі невиконання у передбачений законом строк вимог закону, апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України, апеляційний суд
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 на рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 14.02.2019 року, по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , за участю третьої особи - приватного нотаріуса Лиманського НО Орзіха Юрія Геннадійовича про поділ спадкового майна - залишити без руху.
Надати апелянту строк десять днів з дня вручення даної ухвали для усунення вказаних недоліків скарги.
Роз`яснити апелянту, що у разі не усунення недоліків апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя Одеського апеляційного суду Ю.І. Кравець
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2019 |
Оприлюднено | 19.05.2019 |
Номер документу | 81810187 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Кравець Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні