Ухвала
від 21.05.2019 по справі 1.380.2019.002473
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.002473

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 травня 2019 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П. одержала позовну заяву Страшевицької сільської ради Старосамбірського району Львівської області до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу, -

у с т а н о в и л а:

Страшевицька сільська рада Старосамбірського району Львівської області звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу № 13-2077/16-18-СГ Про надання згоди на відновлення меж земельної ділянки в частині надання дозволу на розроблення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки площею 0,5000га, кадастровий НОМЕР_1 , розташованої у межах населеного пункту с. Кобло Страшевицької сільської ради Старосамбірського району Львівської області.

Відповідно до ч. 8 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п`яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою - шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.

Відповідно до вимог ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи:

- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статями 160, 161, 172 цього Кодексу;

- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до приписів п. 2 ч. 1 ст. 160 КАС України у позовній заяві, в тому числі, зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Всупереч наведеному, позивачем не зазначено відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронна адреса або адреса електронної пошти відповідача, а також своєї офіційної електронна адреса або адреси електронної пошти.

Зі змісту оскаржуваного наказу з`ясовано, що згоду на відновлення меж земельної ділянки надано ОСОБА_1 відповідачем. З огляду на викладене, а також на виконання припису п. 9 ч. 1 ст. 160 КАС України, позивачу слід надати обґрунтування порушення оскаржуваним наказом прав, свобод, інтересів позивача.

Відповідно до ч. 6 ст. 160 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника. У цій позовній заяві відповідні відомості стосовно представника - відсутні.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті. Суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

До матеріалів справи на підтвердження скерування відповідачу копії позовної заяви з додатками долучено копію квитанції. Разом з тим, вказаний документ не містить відмітки про прийняття такого відділенням поштового зв`язку для пересилання рекомендованим листом з повідомленням про вручення, не видно адреси доставки (відповідача). З огляду на викладене суд пропонує надати інші належні докази надсилання позовної заяви з додатками відповідачу.

У разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску (ч. 6 ст. 161 КАС України).

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.

Оскаржуваний наказ видано 13.04.2018, а до суду позивач звернувся із цим позовом лише 16.05.2019, тобто очевидно, що з пропуском строку встановленого ст. 122 КАС України.

За приписами ч.ч. 1, 2 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Разом з тим заяви про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважності пропуску такого та підтверджуючих відповідні обставини доказів не надано.

Вказане свідчить про недотримання позивачем вимог процесуального законодавства при зверненні до суду із цим позовом.

Згідно з вимогами ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З врахуванням того, що позивачем не виконано вищевказаних вимог КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.

Керуючись ст.ст. 169, 243, 248 КАС України, суддя, -

у х в а л и л а:

1. Позовну заяву Страшевицької сільської ради Старосамбірського району Львівської області до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу залишити без руху, для усунення недоліків позовної заяви.

2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у строк, що не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до канцелярії суду чи надіслання на адресу суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) таких документів:

1) заяви у якій вказати: офіційну електронну адресу або електронну адресу позивача (якщо такі відомості не відомі чи відсутні, про це слід здійснити відмітку); офіційну електронну адресу або електронну адресу та відомі засоби зв`язку відповідача (якщо такі відомості не відомі чи відсутні, про це слід здійснити відмітку); відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника. У цій позовній заяві відповідні відомості стосовно представника позивача;

2) надати обґрунтування порушення оскаржуваним наказом прав, свобод, інтересів позивача

3) надати належні докази надсилання позовної заяви з додатками відповідачу;

4) заяву (клопотання) про поновлення строку звернення до суду із цим позовом, із зазначенням поважності причин його пропуску та наданням підтверджуючих відповіні обставини доказів.

3. Роз`яснити позивачу, що у випадку неусунення у встановлений строк недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на цю ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Качур Р.П.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.05.2019
Оприлюднено22.05.2019
Номер документу81853875
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1.380.2019.002473

Рішення від 31.10.2019

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Качур Роксолана Петрівна

Ухвала від 15.10.2019

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Качур Роксолана Петрівна

Ухвала від 10.06.2019

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Качур Роксолана Петрівна

Ухвала від 21.05.2019

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Качур Роксолана Петрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні