Справа № 739/825/19
№ провадження 1-кп/738/90/2019
УХВАЛА
про призначення судового розгляду
20 травня 2019 року Менський районний суд
Чернігівської області
у складі :
головуючого - судді ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2
під час розгляду у відкритому підготовчому судовому засіданні кримінального провадження внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12019270190000062 стосовно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Єнакієво Донецької області, який зареєстрований по АДРЕСА_1 , фактично проживає по АДРЕСА_1 , українець, громадянин України, з середньо-спеціальною освітою, не працюючий, не одружений, раніше не судимий,
обвинуваченого ч. 1 ст. 121 КК України,
за участю :
прокурора ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_3
захисника ОСОБА_5
В С Т А Н О В И В:
17 травня 2019 року до Менського районного суду Чернігівської області надійшло кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
Під час підготовчого судового засідання прокурор висловив думку про можливість призначення до судового розгляду кримінального провадження на підставі даного обвинувального акту, посилаючись на те, що під час досудового розслідування були дотримані всі вимоги КПК України, підстав для закриття провадження чи повернення обвинувального акту прокурору не вбачає.
Також прокурор заявив клопотання про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою стосовно обвинуваченого до 60 днів.
Обвинувачений та захисник обвинуваченого не заперечували проти призначення кримінального провадження до судового розгляду. Стосовно клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою обвинувачений та захисник заперечували. Просили обрати менш обтяжливий запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
Заслухавши думку учасників підготовчого судового засідання щодо можливості призначення кримінального провадження до судового розгляду, а також щодо доцільності тримання під вартою обвинуваченого, перевіривши обвинувальний акт з додатками на відповідність вимогам КПК України, суд дійшов наступних висновків.
Дане кримінальне провадження згідно ухвали Чернігівського апеляційного суду від 16 травня 2019 року підсудне Менському районному суду Чернігівської області.
Обвинувальний акт складено у відповідності до вимог кримінального процесуального законодавства.
Підстав для зупинення або закриття кримінального провадження під час підготовчого провадження не встановлено.
Вирішуючи питання щодо доцільності продовження тримання під вартою обвинуваченого, суд виходить з наступного.
Ухвалою Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області від 24 лютого 2019 року, підозрюваному ОСОБА_3 обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою, що у подальшому продовжений до 23.05.2019.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 331 КПК України, за наслідками розгляду питання щодо доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акту, суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.
Суд враховує те, що тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не може запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.
В п. 1 ст.5Європейської конвенціїз правлюдини визначено, що кожен має право на свободу та особисту недоторканність. Нікого не може бути позбавлено свободи, крім таких випадків і відповідно до процедури, встановленої законом.
Судом враховується особа обвинуваченого, який має постійне місце проживання, характеризується формально позитивно, раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, а також те, що сама лише тяжкість вчиненого злочину, хоча і є визначаючим елементом при оцінці ризику - незаконного впливу на свідків, потерпілу не може бути достатньою підставою для законності тримання особи під вартою. Прокурором в судовому засіданні не доведено, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів до обвинуваченого не може запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України. За таких обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для застосування більш м`якого запобіжного заходу, а саме домашнього арешту, оскільки за змістом ст.181КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
При цьому, суд приходить до висновку про покладення на обвинуваченого декількох обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 202 КПК України у разі застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту обвинувачений, який був затриманий негайно звільняється з-під варти та зобов`язується невідкладно прибути до місця свого проживання.
Згідно ч. 5 ст. 202 КПК України у разі постановлення слідчим суддею, судом ухвали про відмову у продовженні строку тримання під вартою, про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на інший запобіжний захід, про звільнення особи з-під варти у випадку, передбаченомучастиною третьою статті 206цього Кодексу, або у випадку закінчення строку дії ухвали слідчого судді, суду про тримання під вартою підозрюваний, обвинувачений повинен бути негайно звільнений, якщо в уповноваженої службової особи місця ув`язнення, під вартою в якому він перебуває, відсутнє інше судове рішення, що набрало законної сили і прямо передбачає тримання цього підозрюваного, обвинуваченого під вартою.
Відповідно до положень ст.ст. 314, 3141 КПК України, судом встановлено необхідність доручити представнику персоналу органу пробації скласти досудову доповідь щодо обвинуваченого ОСОБА_3 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 314-316, 372 КПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Призначити судовий розгляд кримінального провадження № 12019270190000062, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21 лютого 2019 року, стосовно ОСОБА_3 , обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України, у відкритому судовому засіданні на 28травня 2019року об10годині 00хвилин в приміщенні Менського районного суду Чернігівської області (м. Мена, вулиця Сіверський шлях, 146 Чернігівської області).
В судове засідання викликати прокурора, обвинуваченого ОСОБА_3 , захисника обвинуваченого ОСОБА_5 , потерпілу ОСОБА_6 , свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ..
Клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою стосовно обвинуваченого задовольнити частково.
Змінити запобіжний захід обвинуваченому ОСОБА_3 з тримання під вартою на домашній арешт.
Застосувати щодо обвинуваченого ОСОБА_3 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Роз`яснити обвинуваченому, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України, працівники органу внутрішніх справ з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань, використовувати електронні засоби контролю.
Покласти на обвинуваченого ОСОБА_3 такі обов`язки:
1) прибувати по першому виклику до прокурора і суду у визначений ними час;
2) не залишати місце постійного проживання по АДРЕСА_1 у період часу з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин без дозволу прокурора або суду;
3) повідомляти суд про зміну місця проживання;
Запобіжний захід - домашній арешт встановлюється до 18 липня 2019 року.
Обвинуваченого ОСОБА_3 негайно звільнити з-під варти в залі судових засідань Менського районного суду Чернігівської області та зобов`язати невідкладно прибути до місця свого проживання по АДРЕСА_1 .
Обов`язки по контролю за поведінкою Обвинуваченого ОСОБА_3 покласти на працівників Новгород-Сіверського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.
Доручити органу пробації в Новгород-Сіверському районі Чернігівської області скласти досудову доповідь про ОСОБА_3 , яку надати суду до початку розгляду справи по суті.
Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_3 про можливість брати участь у підготовці досудової доповіді, шляхом надання персоналу органу пробації інформації, необхідної для підготовки такої доповіді.
Копію ухвали вручити обвинуваченому, прокурору, захиснику обвинуваченого та направити уповноваженій службовій особі місця ув`язнення.
Копію ухвали направити органу пробації у Новгород-Сіверському районі Чернігівської областідля виконання в частині підготовки досудової доповіді.
Роз`яснити учасникам судового провадження про можливість ознайомитися з матеріалами кримінального провадження до судового розгляду, шляхом заявлення відповідного клопотання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Менського районного суду
Чернігівської області ОСОБА_1
Суд | Менський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 81868585 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне тяжке тілесне ушкодження |
Кримінальне
Менський районний суд Чернігівської області
Савченко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні