Справа № 347/1579/15
Провадження № 2-зз/347/4/19
У Х В А Л А
Іменем України
22.05.2019 м.Косів
Суддя Косівського районного суду Івано-Франківської області: Крилюк М.І.
ознайомившись із заявою ОСОБА_1 скасування заходів забезпечення позову, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про скасування заходів забезпечення позову, в якій просить: зняти арешт з рухомого майна, а саме, з автомобіля VOLKSWAGEN PASSAT VARIANT, 2008 року випуску державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , оскільки в ході розгляду справи по суті судом було встановлено, що вказаний автомобіль ОСОБА_2 відчужив на користь третіх осіб.
Рішенням Косівського районного суду від 24.10.2018 року в частині проведення розподілу вказаного автомобіля вирішено стягнути із ОСОБА_2 в користь ОСОБА_3 168 391 грн., як 1/2 частини вартості автомобіля "Volkswagen Passat Variant" 2.0 TDI, державний номер НОМЕР_1 . В цій частині рішення суду залишено без змін при перегляді апеляційною інстанцією. В зв`язку із чим просить скасувати заходи забезпечення позову.
Розглядаючи подану заявником заяву, яка фактично за своєю суттю є клопотанням про скасування заходів забезпечення позову, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст.158 ЦПК України, суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
За положеннями ч. 1 ст.182 ЦПК України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення, встановленні положеннями ст.183 ЦПК України.
Так, згідно положень ч. 1ст.183 ЦПК України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
При цьому, відповідно до ч. 4 вказаної статті, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Проаналізувавши вищевикладені положення чинного процесуального законодавства, суд приходить до висновку, що подання клопотання про скасування заходів забезпечення позову без додержання загальних вимог до його форми та змісту є підставою для повернення його заявнику без розгляду.
Так, заявником в порушення приписів ст.183 ЦПК України, як не зазначено у змісті заяви, так і не додано до неї жодного документу чи іншого доказу, якими б підтверджувалися висловлені підстави для скасування заходів забезпечення позову.
Окрім того суд звертає увагу, що матеріали цивільної справи 347/1579/15 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя 14.05.2019 року направлені в касаційну інстанцію Верховний Суд для розгляду по суті, що унеможливлює на даний час дослідження та перевірку доказів на які посилається заявник.
За таких обставин, беручи до уваги те, що заявником при зверненні до суду з клопотанням не було дотримано вимог, встановлених ст.183 ЦПК України, суд приходить до висновку про необхідність повернення заявнику заяви про скасування заходів забезпечення позову без розгляду.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 158, 183, 260, 261, 353 ЦПК України, -
ухвалив :
Заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову - повернути заявнику без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом 15 днів з дня її проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду через Косівський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя: М.І.Крилюк
Суд | Косівський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2019 |
Оприлюднено | 23.05.2019 |
Номер документу | 81903223 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Погрібний Сергій Олексійович
Цивільне
Косівський районний суд Івано-Франківської області
Крилюк М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні