Ухвала
від 22.05.2019 по справі 766/8787/17
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/8787/17

н/п 1-кс/766/8170/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей і документів

22.05.2019 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря: ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого начальника 2 відділення (з дислокацією в м. Києві) слідчого відділу ГУ СБУ в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) ОСОБА_3 , погоджене з прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням в якому просив: надати дозвіл на тимчасовий доступ та дозволити вилучення (виїмку) речей і документів, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 , МФО банку НОМЕР_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме: вилучення (виїмки) завіреної копії позову та рішення Постійної палати третейського суду в Гаазі від 04.02.2019.

Зазначений в п. 1 тимчасовий доступ надати: начальнику 2 відділення (з дислокацією в м. Києві) слідчого відділу Головного управління СБ України в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) підполковнику ОСОБА_3 та слідчим слідчої групи: слідчому 2 відділення (з дислокацією в м. Києві) слідчого відділу Головного управління СБ України в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) лейтенанту ОСОБА_5 , старшому слідчому 1 відділення СВ Головного управління ОСОБА_6 , старшому слідчому в ОВС ОСОБА_7 , старшому слідчому ОСОБА_8 , старшому слідчому - криміналісту ОСОБА_9 та старшому слідчому ОСОБА_10 .

Клопотання вмотивоване тим, що слідчим відділом ГУ СБУ в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42014000000000080 від 12.03.2014, за фактами незаконного заволодіння майном на тимчасово окупованій території України Автономній Республіці Крим та м. Севастополя, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110-2; ч.ч. 1,2.5 ст. 191; ч.ч. 1,2,3 ст. 262; ч. 1 ст. 343; ч. 1 ст. 345, ч. 1 ст. 357; ч. 1 ст. 438 КК України.

В ході досудового слідства встановлено, що представники незаконно створених на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя органів так званих «Державної Ради Республіки Крим» та «Ради міністрів Республіки Крим», шляхом прийняття рішень про так звану «націоналізацію» майна, незаконно захоплено та привласнено будівлі, споруди, земельні ділянки, автотранспортні засоби, інше рухоме та нерухоме майно, товарно-матеріальні цінності тощо, які перебувають у власності держави Україна та приватних осіб, а також вчинені інші дії щодо жорстокого поводження з цивільним населенням на тимчасово окупованій території в АР Крим та інші порушення законів і звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, а також Женевською Конвенцією про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 р.

Під час проведення досудового розслідування, досліджуються обставини незаконного заволодіння невстановленими особами самопроголошеної «влади» Криму, під час анексії Російською Федерацією півострова Крим 20.02.2014, майном, яке у тому числі належало АТ КБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » та залишилось на тимчасово окупованій території АР Крим та м.Севастополя.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.

Так, згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ІНФОРМАЦІЯ_2 в Гаазі офіційно оприлюднила часткове рішення від 04.02.2019 на користь АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » проти Російської Федерації. Суд визнав, що ІНФОРМАЦІЯ_3 порушила свої зобов`язання за двосторонньою угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій, незаконно експропріювавши активи зазначеного Банку в Криму та його право на відшкодування в повному обсязі.

В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність в отриманні завіреної копії позову та рішення Постійної палати третейського суду в Гаазі від 04.02.2019, у зв`язку з чим прокуратурою АР Крим до АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було направлений відповідний запит в порядку ст. 93 КПК України.

Згідно відповіді АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » №20.1.0.0.0/7-20190311/5193 від 12.03.2019 конкретний порядок отримання документів в особи, в тому числі на підприємстві, установі чи організації, закріплений в главі 15 КПК України «Тимчасовий доступ до речей і документів». Тимчасовий доступ полягає у наданні слідству документів і речей особою, у володінні якої вони знаходяться, з метою ознайомлення й1 можливості зробити копії. При цьому, стаття 159 КПК України встановлено, що такий тимчасовий доступ можливий виключно на підставі ухвали слідчого судді. Таким чином, банк готовий надати запитані документи, але в порядку, передбаченому главою 15 КПК України.

Викладені обставини свідчать про те, що у володінні банку АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 , МФО банку НОМЕР_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) наявні речі та документи, які мають значення для розслідування скоєних кримінальних правопорушень (злочинів).

Враховуючи, що отримати дані документи в інший спосіб не виявляється за можливе, оскільки вони зберігаються виключно у вищевказаному Банку, у органа досудового розслідування виникає необхідність звернутися з клопотанням до слідчого судді з метою отримання тимчасового доступу до вищезазначених документів, можливістю ознайомитись із ними та зробити їх копії.

В результаті надання доступу до вказаних документів та можливості зробити з них копії можуть бути отримані докази, які як самостійно, так і в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування всіх обставин вчинення злочинів, що досліджується в рамках кримінального провадження.

Враховуючи викладене слідчий вважає необхідним отримати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів із можливістю ознайомитись з ними, зробити їх копії та вилучити (здійснити виїмку).

Слідчий в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку. При цьому, подав письмову заяву, в який просив розглянути клопотання за його відсутності.

Представник АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не пояснив, про час і місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку. Згідно положень ч.4 ст. 107 КПК України фіксування розгляду за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з огляду на таке.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з п. 2,3 ч. 3 та ч. 4 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:

потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;

може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом ГУ СБУ в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42014000000000080 від 12.03.2014, за фактами незаконного заволодіння майном на тимчасово окупованій території України Автономній Республіці Крим та м. Севастополя, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110-2; ч.ч. 1,2.5 ст. 191; ч.ч. 1,2,3 ст. 262; ч. 1 ст. 343; ч. 1 ст. 345, ч. 1 ст. 357; ч. 1 ст. 438 КК України.

В ході досудового слідства встановлено, що представники незаконно створених на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя органів так званих «Державної Ради Республіки Крим» та «Ради міністрів Республіки Крим», шляхом прийняття рішень про так звану «націоналізацію» майна, незаконно захоплено та привласнено будівлі, споруди, земельні ділянки, автотранспортні засоби, інше рухоме та нерухоме майно, товарно-матеріальні цінності тощо, які перебувають у власності держави Україна та приватних осіб, а також вчинені інші дії щодо жорстокого поводження з цивільним населенням на тимчасово окупованій території в АР Крим та інші порушення законів і звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, а також Женевською Конвенцією про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 р.

Під час проведення досудового розслідування, досліджуються обставини незаконного заволодіння невстановленими особами самопроголошеної «влади» Криму, під час анексії Російською Федерацією півострова Крим 20.02.2014, майном, яке у тому числі належало АТ КБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » та залишилось на тимчасово окупованій території АР Крим та м.Севастополя.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.

Так, згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ІНФОРМАЦІЯ_2 в Гаазі офіційно оприлюднила часткове рішення від 04.02.2019 на користь АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » проти Російської Федерації. Суд визнав, що ІНФОРМАЦІЯ_3 порушила свої зобов`язання за двосторонньою угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій, незаконно експропріювавши активи зазначеного Банку в Криму та його право на відшкодування в повному обсязі.

В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність в отриманні завіреної копії позову та рішення Постійної палати третейського суду в Гаазі від 04.02.2019, у зв`язку з чим прокуратурою АР Крим до АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було направлений відповідний запит в порядку ст. 93 КПК України.

Згідно відповіді АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » №20.1.0.0.0/7-20190311/5193 від 12.03.2019 конкретний порядок отримання документів в особи, в тому числі на підприємстві, установі чи організації, закріплений в главі 15 КПК України «Тимчасовий доступ до речей і документів». Тимчасовий доступ полягає у наданні слідству документів і речей особою, у володінні якої вони знаходяться, з метою ознайомлення й можливості зробити копії. При цьому, стаття 159 КПК України встановлено, що такий тимчасовий доступ можливий виключно на підставі ухвали слідчого судді. Таким чином, банк готовий надати запитані документи, але в порядку, передбаченому главою 15 КПК України.

Викладені обставини свідчать про те, що у володінні банку АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 , МФО банку НОМЕР_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) наявні речі та документи, які мають значення для розслідування скоєних кримінальних правопорушень (злочинів).

Враховуючи, що отримати дані документи в інший спосіб не виявляється за можливе, оскільки вони зберігаються виключно у вищевказаному Банку, у органа досудового розслідування виникає необхідність звернутися з клопотанням до слідчого судді з метою отримання тимчасового доступу до вищезазначених документів, можливістю ознайомитись із ними та зробити їх копії.

В результаті надання доступу до вказаних документів та можливості зробити з них копії можуть бути отримані докази, які як самостійно, так і в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування всіх обставин вчинення злочинів, що досліджується в рамках кримінального провадження.

Враховуючи викладене слідчий суддя вважає необхідним надати тимчасовий доступ до речей і документів із можливістю ознайомитись з ними, зробити їх копії та вилучити (здійснити виїмку).

На підставі викладеного, керуючись ст. 159, ч.1 ст. 160, ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надатидозвіл начальнику 2відділення (здислокацією вм.Києві)слідчого відділуГоловного управлінняСБ Українив АРКрим (здислокацією вм.Херсон)підполковнику ОСОБА_3 та слідчимслідчої групи:слідчому 2відділення (здислокацією вм.Києві)слідчого відділуГоловного управлінняСБ Українив АРКрим (здислокацією вм.Херсон)лейтенанту ОСОБА_5 ,старшому слідчому1відділення СВГоловного управління ОСОБА_6 ,старшому слідчомув ОВС ОСОБА_7 ,старшому слідчому ОСОБА_8 ,старшому слідчому-криміналісту ОСОБА_9 та старшомуслідчому ОСОБА_10 на тимчасовийдоступ до речейі документів, які знаходяться у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 , МФО банку НОМЕР_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ізможливістю ознайомитисяз ними,зробити їх копіїта вилучити (здійснитивиїмку) дані копії, а саме: позову та рішення Постійної палати третейського суду в Гаазі від 04.02.2019.

Встановити строк дії ухвали до 22.06.2019 року.

Попередити відповідальну особу про наслідки невиконання ухвали слідчого судді передбачені ст. 166 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення22.05.2019
Оприлюднено09.06.2023
Номер документу81922983
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —766/8787/17

Ухвала від 10.12.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 09.10.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 06.10.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 15.09.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 15.09.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 15.09.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 15.09.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 02.01.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 27.05.2019

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 22.05.2019

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні