Ухвала
від 27.05.2019 по справі 522/6120/19
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/6120/19

Провадження № 1-кс/522/8593/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2019 року

слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання заступника директора з загальних питань ТОВ «Інвест-Курорт-1» ОСОБА_3 про арешт майна в рамках кримінального провадження № 12019160500001648від 04.04.2019року,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ст.190ч.4КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Заступник директора з загальних питань ТОВ «Інвест-Курорт-1» ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту майна, згідно якого просить накласти арешт, заборонивши відчуження та здійснення будь-яких реєстраційних дій щодо нерухомого майна за адресою м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 71 та заборонивши державним реєстраторам (нотаріусам) приймати рішення про державну реєстрацію змін, здійснювати державну реєстрацію змін та вносити до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань відповідні записи, що стосуються зміни розміру статутного капіталу, зміни складу Учасників (Засновників) ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196), зміни керівника (директора), заступника керівника ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196), підписантів ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196), змін до Статуту ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196), (зміну компетенції ЗЗУ Товариства та виконавчого органу Товариства, зміна порядку виходу Учасників із Товариства), заборонити Учасникам (Засновникам) ТОВ «Інвест-Курорт-1»(ЄДРПОУ36436196)проводити загальнізбори, віджувати у будь-який спосіб свої корпоративні права (частку у статутному капіталі ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196), передавати в заставу або іншим чином забезпечувати виконання своїх власних зобов`язань перед третіми особами за рахунок корпоративних прав в ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196).

В обґрунтуванняклопотання заявникзазначає,що у провадженні Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області перебуває кримінальне провадження №12019160500001648 за ч. 4 ст. 190 КК України, щодо заволодіння шахрайським шляхом нерухомим майном за адресою м. Одеса, вул. Каманіна, 2/2 що належить НУ «Одеська юридична Академія» та ТОВ «Інвест-Курорт-1».

На підставі свідоцтва про право власності НОМЕР_1 від 11.06.2009 видане виконавчим комітетом ОМР ТОВ «Інвест-Курорт-1» є влансиком будівель спального корпусу (літ «З») будинку відпочинку «Мирний» загальною площею 9337,5 кв.м. за адресою АДРЕСА_1 .

Рішеннями Господарського суду Одеської області від 30.11.2010 у справі №30/120-10-3251, яке залишено в силі рішенням Одеського апеляційного господарського суду від 27.01.2011, Вищого господарського суду України від 12.04.2011 право власності на вищезазначені приміщення визнано за товариством.

Колишня адреса приміщень Фонтанська дорога, 71-А, змінена рішенням Господарського суду Одеської області від 10.10.2008, справа №6/1369-08-4091 на адресу м. Одеса, вул. Каманіна, 2/2.

Як зазанчає заявник, у органів досудового розслідування наявні підстави вважати що невстановлені особи шахрайським шляхом, надавши до органів державної реєстрації завідомо підроблені документи, незаконно заволоділи правом на майно яке фактично належить НУ «Одеська юридична академія» та ТОВ «Інвест-Курорт-1», у звязку із чим, він просить накласти арешт на вищезазначене майно.

В судове засідання заявник не з`явився, надавши заяву, згідно якої просить розглянути клопотання у його відсутності.

Прокурор в судове засідання не з`явився, надавши заяву, згідно якої просить розглянути клопотання у його відсутності.

Вивчивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів, та органів місцевого самоврядування, фізичних та юридичних осіб.

Арешт майнадопускається зметою забезпечення: 1)збереження речовихдоказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Арешт може бути накладений і на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу.

У випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбаченихКримінальним кодексом України.

Арешт накладається на майно третьої особи, якщо вона набула його безоплатно або за вищу або нижчу ринкової вартості і знала чи повинна була знати, що таке майно відповідає будь-якій із ознак, зазначених упунктах 1-4частини першої статті 96-2Кримінального кодексу України.

У випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбаченихКримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

У разі задоволення цивільного позову або стягнення з юридичної особи розміру отриманої неправомірної вигоди суд за клопотанням прокурора, цивільного позивача може вирішити питання про арешт майна для забезпечення цивільного позову або стягнення з юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, доведеного розміру отриманої неправомірної вигоди до набрання судовим рішенням законної сили, якщо таких заходів не було вжито раніше.

Арешт може бути накладений на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу.

Вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.

У невідкладних випадках і виключно з метою збереження речових доказів або забезпечення можливої конфіскації чи спеціальної конфіскації майна у кримінальному провадженні щодо тяжкого чи особливо тяжкого злочину за рішенням Директора Національного антикорупційного бюро України (або його заступника), погодженим прокурором, може бути накладено попередній арешт на майно або кошти на рахунках фізичних або юридичних осіб у фінансових установах. Такі заходи застосовуються строком до 48 годин. Невідкладно після прийняття такого рішення, але не пізніше ніж протягом 24 годин, прокурор звертається до слідчого судді із клопотанням про арешт майна.

Якщо у визначений цією частиною строк прокурор не звернувся до слідчого судді із клопотанням про арешт майна або якщо в задоволенні такого клопотання було відмовлено, попередній арешт на майно або кошти вважається скасованим, а вилучене майно або кошти негайно повертаються особі.

Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Заборона використання житлового приміщення особам, які на законних підставах проживають у такому житловому приміщенні, не допускається.

Згідно ст. 98 ч. 1 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Так, як вбачається з матеріалів клопотання, СВПриморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування за кримінальним провадженням №12019160500001648 від 04.04.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 ч. 4 КК України.

До ЄРДР внесені відомості про те, що невстановлені особи шахрайським шляхом заволоділи будівлями корпусу розташованого за адресою м. Одеса, вул. Каманіна, 2/2, що спричинило шкоду в особливо великих розмірах.

23.05.2019 року, в рамках кримінального провадження № 12019160500001648 від 04.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 ч. 4 КК України, ТОВ «Інвест-Курорт-1» звернулось з цивільним позовом до ТОВ «Фірма «Троянда» про відшкодування матеріальних та моральних збитків, та відповідно до ч. 1 ст. 61 КПК України є цивільним позивачем у кримінальному провадженні.

Враховуючи викладене,приймаючи доуваги,що будівліза адресою:м.Одеса,вул.Фонтанська дорога,71,є об`єктомкримінального правопорушення,вважаю необхідним,з метоюзбереження майна,накласти арештзаборонивши відчуженнята здійсненнябудь-якихреєстраційних дійщодо нерухомогомайна заадресою м.Одеса,вул.Фонтанська дорога,71та заборонивши державним реєстраторам (нотаріусам) приймати рішення про державну реєстрацію змін, здійснювати державну реєстрацію змін та вносити до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань відповідні записи, що стосуються зміни розміру статутного капіталу, зміни складу Учасників (Засновників) ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196), зміни керівника (директора), заступника керівника ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196), підписантів ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196), змін до Статуту ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196), (зміну компетенції ЗЗУ Товариства та виконавчого органу Товариства, зміна порядку виходу Учасників із Товариства), заборонити Учасникам (Засновникам) ТОВ «Інвест-Курорт-1»(ЄДРПОУ36436196)проводити загальнізбори, віджувати у будь-який спосіб свої корпоративні права (частку у статутному капіталі ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196), передавати в заставу або іншим чином забезпечувати виконання своїх власних зобов`язань перед третіми особами .

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 170-173 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання заступника директора з загальних питань ТОВ «Інвест-Курорт-1» ОСОБА_3 про арешт майна в рамках кримінального провадження № 12019160500001648 від 04.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 ч. 4 КК України задовольнити.

Накласти арешт заборонивши відчуження та здійснення будь-яких реєстраційних дій щодо нерухомого майна за адресою м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 71.

Накласти арешт, заборонивши державним реєстраторам (нотаріусам) приймати рішення про державну реєстрацію змін, здійснювати державну реєстрацію змін та вносити до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань відповідні записи, що стосуються зміни розміру статутного капіталу, зміни складу Учасників (Засновників) ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196), зміни керівника (директора), заступника керівнкиа ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196), виконуючого обовязкикеревника (директора), підписантів ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196), змін до Статуту ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196), (зміну компетенції ЗЗУ Товариства та виконавчого органу Товариства, зміна порядку виходу Учасників із Товариства), заборонити Учасникам (Засновникам) ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196) проводити загальні збори, відчужувати у будь-який спосіб свої корпоративні права (частку у статутному капіталі ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196), передавати в заставу або іншим чином забезпечувати виконання своїх власних зобов`язань перед третіми особами за рахунок корпоративних прав в ТОВ «Інвест-Курорт-1» (ЄДРПОУ 36436196).

Виконання ухвали покласти на прокурора, який здійснює процесуальне керівництво за кримінальним провадженням № 12019160500001648 від 04.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 ч. 4 КК України.

Відповідно до ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Ухвалу допустити до негайного виконання.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

27.05.2019

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення27.05.2019
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу81993111
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —522/6120/19

Ухвала від 09.06.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 10.06.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 30.05.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 27.05.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 18.04.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 12.04.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 12.04.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 12.04.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 12.04.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні