Справа№328/1350/19
27.05.2019
У Х В А Л А
Іменем України
27 травня 2019 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Гавілей М.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участю заінтересованої особи Новенської сільської ради Токмацького району Запорізької області про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача - адвокат Коноваленко О.Ю. звернувся до суду з вищевказаною позовною заявою.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Як вбачається з позовної заяви, представником позивача визначена ціна позову в розмірі 100000 грн., при цьому не надано суду жодного документа на підтвердження дійсної вартості земельної ділянки на час звернення до суду з позовом, не наводяться обставини неможливості встановити точну ціну позову на момент пред`явлення позову, маючи у своєму розпорядженні оригінал правовстановлюючого документа на земельну ділянку.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Частиною 5 статті 177 КПК України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В супереч вказаній правовій нормі представником позивача у позовній заяві не зазначено обставини, які мають значення для розгляду справи, та не надані відповідні докази, зокрема, щодо місця реєстрації спадкодавця ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , наявності чи відсутності заповіту спадкодавця, належності спірної земельної ділянки спадкодавцю, відсутності будь-яких обмежень на неї на момент звернення до суду з позовом.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.(ч. 1 ст. 81 ЦПК України)
Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. (ч. 2 ст. 83 ЦПК України)
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. (ч. 8 ст. 83 ЦПК України)
У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору. (ч. 6 ст. 175 ЦПК України)
Також представником позивача невірно визначено процесуальний статус Новенської сільської ради Токмацького району Запорізької області як заінтересованої особи, при тому, що у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи, у справах окремого провадження - заявники, інші заінтересовані особи згідно ст. 42 ЦПК України.
Крім того,відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України Про Державний бюджет на 2019 рік з 01 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1 921,00 гр.
Згідно з ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно п.12 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду кримінальних та цивільних справ від 17.10.2014 № 10 у випадках об`єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з частиною третьою статті 6 Закону № 3674-VI підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для позовних заяв зі спорів немайнового характеру, наприклад, зняття арешту з майна та визнання права власності на це майно. При цьому судовий збір може бути сплачений окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.
З позовних вимог вбачається, що представник позивача просить встановити факт відкриття спадщини та визнати право власності на земельну ділянку в порядку спадкування, які є відповідно вимогами немайнового та майнового характеру.
Відповідно до п. п. 1 п. 1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, розмір судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п. п. 2 п. 1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, розмір судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Звертаючись до суду, представником позивача надано до позову документ про сплату судового збору у сумі 1000 грн.
Виходячи з викладеного, позивач має доплатити судовий збір за вимогу немайнового характеру та за вимогу майнового характеру визначившись з дійсною вартістю земельної ділянки у випадку, якщо вартість земельної ділянки перевищить визначену ціну позову на:
р/р № 31210206008014 , отримувач коштів Токмацьке УК/Токмак/22030101 , код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37942194 , банк отримувача- Казначейство України / ЕАП/, код банку отримувача - 899998.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175,177 цього Кодексу, протягом пяти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням наведеного позовна заява підлягає залишенню без руху, з наданням позивачу, представнику позивача строку протягом п`яти днів з дня вручення цієї ухвали, для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст. 175,177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 13, 95, 174,175,177,185 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участю заінтересованої особи Новенської сільської ради Токмацького району Запорізької області про визнання права власності в порядку спадкування за законом - залишити без руху.
Надати позивачу, представнику позивача для усунення зазначених недоліків п`ятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, представнику позивача, що у випадку не усунення зазначених недоліків у встановлений строк, заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Копію ухвали надіслати позивачу, представнику позивача.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Токмацький районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2019 |
Оприлюднено | 28.05.2019 |
Номер документу | 82003424 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Токмацький районний суд Запорізької області
Гавілей М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні