Дата документу 29.05.2019 Справа № 554/1207/19
Провадження № 1кс/554/7781/2019
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2019 року cлідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Полтаві клопотання заступника начальника СВ Полтавського РВП Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Полтавської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №12019170300000136 від 08.02.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Заступник начальникаСВ ПолтавськогоРВП ПолтавськогоВП ГУНП вПолтавській областікапітан поліції ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням, погодженим прокурором Полтавської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №12019170300000136 від 08.02.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
У клопотанні порушується питання про необхідність надання тимчасового доступу з можливістю вилучення оригіналу рішення №1 першої сесії сьомого скликання від 15 травня 2018 року ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , розташованої за адресою: Полтавська область, Полтавський район, с. Терешки.
Клопотання обґрунтоване тим, що 08.02.2019 року до Полтавського РВП надійшла заява про те, що 15 травня 2018 року відбулася перша сесія сьомого скликання ІНФОРМАЦІЯ_2 . На сесії було прийнято рішення «Про організацію ІНФОРМАЦІЯ_3 шляхом приєднання до ІНФОРМАЦІЯ_2 ». В п.1 цього рішення вказано « ІНФОРМАЦІЯ_4 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом приєднання до ІНФОРМАЦІЯ_2 розташованої за адресою: АДРЕСА_2 .
Після цього, до Державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_5 було направлено рішення к сільської ради від 15 травня 2018 року, в якому першим пунктом є « Припинити ІНФОРМАЦІЯ_6 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розташованої за адресою: АДРЕСА_1 шляхом приєднання до ІНФОРМАЦІЯ_2 , розташованої за адресою: с. Терешки, Полтавського району, Полтавської області.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 07.08.2018р. по справі №1640/2518/18 скасовано державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті реорганізації від 18.05.2018р. №15771120005003462 ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Враховуючи вищевикладене на даний час є підстави вважати, що службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 внесені неправдиві відомості до рішення першої сесії сьомого скликання від 15.05.2018р., а саме вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 366 КК України.
На даний час виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до першого оригіналу рішення сесії №1 ОТГ першої сесії сьомого скликання від 15 травня 2018 року, яке перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , розташованої за адресою: Полтавська область, Полтавський район, с. Терешки, так як оригінал рішення сесії є доказом у кримінальному провадженні, та в інший спосіб довести обставини, які передбачається довести за допомогою цього документу не можливо. Крім того, по вказаному оригіналу рішення сесії необхідно провести судово-почеркознавчу експертизу та експертизу документів, а також проводити слідчі дії, у зв`язку з чим слідчий звернулося до слідчого судді з даним клопотанням
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, зазначених у клопотанні, слідчий суддя вважає можливим розгляд даного клопотання проводити відповідно до ч. 2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчий ОСОБА_5 у судове засідання не з`явилася, надіслала до суду заяву про розгляд клопотання за її відсутності, у зв`язку із зайнятістю на роботі, прохала розглядати клопотання за наявними матеріалами та задовольнити клопотання .
Відповідно до ч.4 ст. 107 ЦПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши надані докази, приходить до наступного висновку.
Згідно п. 5 ч. 2ст.131КПК України заходом забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 6 цієї норми визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ч.7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Судом установлено, що у провадженні СВ Полтавського РВП Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області знаходиться кримінальне провадження внесене до ЄРДР за №12019170300000136 від 08.02.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України (а.с. 2).
Інформація, яка міститься в оригіналі рішення сесії №1 ОТГ першої сесії сьомого скликання від 15 травня 2018 року, яке перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 має суттєве значення для справи та в подальшому буде слугувати доказами в даному кримінальному провадженні підтвердження або спростування фактів, які на даний час відомо досудовому розслідуванню, необхідна для проведення експертиз.
З огляду на викладене, слідчий суддя дійшов до висновку про наявність в матеріалах кримінального провадження достатніх даних, що дають підстави вважати, що вищевказані документи містять дані, що мають значення для встановлення істини у справі, а також з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, а отримання цих відомостей в інший спосіб неможливо, тому клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 132,159-166 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого задовольнити .
Надати дозвіл заступнику начальнику СВ Полтавського РВП Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до рішення №1 першої сесії сьомого скликання від 15 травня 2018 року ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , розташованої за адресою: Полтавська область, Полтавський район, с. Терешки, з можливістю вилучення оригіналу рішення №1 першої сесії сьомого скликання від 15 травня 2018 року ІНФОРМАЦІЯ_2
Строк дії ухвали становить п`ятнадцять днів з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82044341 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Савченко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні