Рішення
від 23.05.2019 по справі 193/1391/17
СОФІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ 

ЄУН 193/1391/17

Провадження №2/193/10/19

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Р І Ш Е Н Н Я

23 травня 2019 року сел.Софіївка

Софіївський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого - судді Кащук Д.А.,

за участю: секретаря судового засідання Ратушній В.В.,

представника позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача 1 ОСОБА_2 ,

представника відповідача 2 ОСОБА_3 ,

представника третьої особи ОСОБА_4 М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт.Софіївка в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 , Софіївської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, треті особи: ФГ Врожайне-ОІ , Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, Вакулівська сільська рада про припинення права власності на земельну ділянку, -

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача ОСОБА_7 Д.В., який діє в інтересах позивача ОСОБА_8 ОСОБА_5 звернувся до суду з позовною заявою про визнання незаконним та скасування в повному обсязі розпорядження Софіївської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, визнання недійсним та скасування свідоцтва про право власності, скасування права власності та скасування державної реєстрації на земельну ділянку.

Позовні вимоги мотивує тим, що позивач є власником земельної ділянки площею 6,570 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за межами населених пунктів Жовтневої сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області. Звертає увагу суду на те, що право власності позивача на цю земельну ділянку підтверджується державним актом на право приватної власності на землю НОМЕР_1 047820 виданим Софіївською райдержадміністрацією 23.12.2002 року на підставі розпорядження голови Софїївської райдержадміністрації №424-р від 03.12.2002 року.

Зазначає, що з метою приведення прав власності на зазначену земельну ділянку до вимог чинного законодавства України, позивачем, на підставі договору з землевпорядною організацією - ТОВ «Юрістек Груп» було розроблено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка була надана відділу Держгеокадастру разом із відповідною заявою, для внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру. 11.10.2016 року Державним кадастровим реєстратором рішенням № НОМЕР_2 позивачу було надано відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру через те, що земельна ділянка, яка перебуває у власності позивача, має перетини з іншою земельною ділянкою - кадастровий номер НОМЕР_3 , що належить відповідачу 1 - ОСОБА_6 .. Площа перетинів співпадає на 100% (повне співпадіння).

Стверджує, що на земельну ділянку, яка належить позивачу на правах власності відповідно до державного акту серії НОМЕР_4 було зареєстровано право власності відповідача ОСОБА_6 17.12.2014р.. Також за даними Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно №101064240 від 21.10.2017 року на зазначену земельну ділянку 03.02.2015 року було зареєстровано право оренди зазначеної земельної ділянки між ОСОБА_6 та третьою особою-ФГ Врожайне-ОІ терміном на 7 років.

Таким чином, позивач вважає, що права позивача порушені відповідачами в результаті того, що Софіївська районна державна адміністрація Дніпропетровської області розпорядженням №546-р від 02.12.2005 року, в порушення вимог ст.17 Земельного кодексу України, незаконно передала у власність ОСОБА_6 земельну ділянку, яка вже знаходилась у приватній власності позивача. На думку позивача, Софіївська районна державна адміністрація Дніпропетровської області розпорядженням №546-р від 02.12.2005 року, не маючи повноважень по розпорядженню землями приватної власності, розпорядилася приватною власністю позивача, в результаті чого, відповідач ОСОБА_6 , незаконно отримала у власність відповідну земельну ділянку та провела незаконну реєстрацію такого права власності.

З врахуванням зазначених обставин, в зв`язку з порушенням відповідачами прав позивача, просить суд визнати незаконним та скасувати в повному обсязі розпорядження Софіївської районної державної адміністрації Дніпропетровської області №546-р від 02.12.2005 року про виділення громадянці ОСОБА_6 на території Жовтневої сільської ради земельної ділянки в натурі (на місцевості) в розмірі земельної частки (пай); визнати недійсним та скасувати свідоцтво про право власності серія та номер НОМЕР_5 від 29.12.2014 року ОСОБА_6 на земельну ділянку площею 6,5700 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер НОМЕР_3 ; скасувати право власності ОСОБА_6 на земельну ділянку площею 6,5700 га

для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території

Жовтневої сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області кадастровий номер НОМЕР_3 та скасувати державну реєстрацію зазначеної земельної ділянки як об`єкту земельних відносин.

Відповідач 1 - ОСОБА_6 належним чином повідомлена про час та місце проведення судового засідання, в судове засідання не з`явилась, направила в судове засідання повноважного представника ОСОБА_2 ., який проти позовних вимог позивача заперечує в повному обсязі. Згідно поданого відзиву на позов в обгрунтування поданих заперечень зазначила, що вимоги, викладені позивачем у позовній заяві ОСОБА_5 , протирічать вимогам ст. 140 Земельного кодексу України у якій чітко вказані підстави припинення права власності на земельну ділянку, а тому просить у задоволенні позовних вимог позивача відмовити в повному обсязі.

Відповідач 2 - Софіївська районна державна адміністрація належним чином повідомлена про час та місце проведення судового засідання, в судове засідання направила повноважного представника Єремєєва А.В., який проти позовних вимог позивача заперечує в повному обсязі. Згідно поданого відзиву на позов в обгрунтування поданих заперечень зазначив, що розпорядження голови Софіївської райдержадміністрації від 02 грудня 2005 року № 546-р було прийнято відповідно до погодження та викопіювання, виданих Вакулівською (на той час ОСОБА_9 ) сільською радою. Відповідно до штатного розпису Софіївська райдержадміністрація не має та не мала спеціаліста з питань землевпорядкування, який би здійснював моніторинг земель та перевіряв би інформацію щодо конкретних земельних ділянок, надану сільською радою. Зазначає, що права гр. ОСОБА_5 були порушені не ОСОБА_10 райдержадміністрацією, а ОСОБА_9 (на сьогодні Вакулівською) сільською радою, яка надала погодження на виділення земельної ділянки (паю) із розпайованих земель колишнього КСП Свердловське в кількості одного паю в контурі № 3, ділянка № НОМЕР_6 гр. ОСОБА_6 та викопіювання до нього. Викопіювання підписала і землевпорядник сільської ради ОСОБА_11 , яка як спеціаліст сільської ради із питань землевпорядкування, мала б знати, кому належить відповідна земельна ділянка відповідно до схеми поділу та технічної документації щодо розпаювання земель колективної власності колишнього КСП Свердловське . Стверджує, що в порушенні прав та інтересів гр. ОСОБА_5 немає вини посадових осіб Софіївської райдержадміністрації, які приймали рішення про виділення земельної ділянки відповідно до наданого заявницею пакету документів і не мали підстав для надання їй відмови. Також звертає увагу суду, що відповідно до листа відділу у Софіївському районі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області від 05 березня 2018 року № 14-4.034-334/116-18 в списках до державного акту на право колективної власності на землю КСП Свердловське та у книзі видачі сертифікатів на земельні частки (паї) по КСП Свердловське громадянин ОСОБА_5 не значиться. У даному випадку незрозуміло, як позивач отримав сертифікат на право на земельну частку (пай), якщо його не було у списках. Відповідно до заяви, написаної власноруч гр. ОСОБА_5 , він просив надати йому земельну ділянку на підставі сертифікату серії НОМЕР_7 . При цьому, відповідно до листа відділу у Софіївському районі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області від 05 березня 2018 року № 14-4.034-334/116-18 згідно із книгою видачі сертифікатів на земельні частки (паї) по КСП Свердловське інформація щодо вказаного позивачем сертифікату серія ДП НОМЕР_8 відсутня. З врахуванням зазначених обставин, просить у задоволенні позовних вимог позивача до Софіївської райдержадміністрації відмовити в повному обсязі.

Представник третьої особи - Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Остапенко М.В. в судове засідання з`явилась, згідно наданих пояснень проти позову заперечує, зазначаючи при цьому, що земельна ділянка позивача ОСОБА_5 , і земельна ділянка відповідача НОМЕР_9 ОСОБА_6 , що нині належать їм на праві приватної власності та розташовані на території Жовтневої сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області, раніше належали ОСОБА_12 сільськогосподарському підприємству ОСОБА_13 . Технічна документація по комплексу робіт по виготовленню і видачі державних актів на право приватної власності на земельну частку (пай) громадянам Жовтневої сільської ради за рахунок земель колишнього КСП Свердловське Софіївського району Дніпропетровської області, розроблена у 2002 році розробником документації із землеустрою Товариством з обмеженою відповідальністю Земля . У складі зазначеної вище Технічної документації наявна копія Розпорядження Голови Софіївської районної державної адміністрації від 03.12.2002 року № 424-р Про виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок в розмірі земельної частки (паю) та видачу державних актів на право приватної власності на землю громадянам Жовтневої сільської ради та додаток до нього. У ОСОБА_14 на відведення громадянам Жовтневої сільської ради земельних ділянок в натурі (на місцевості) у розмірі земельної частки (паю) та видачі державних актів на право приватної власності на землю, що є Додатком до Розпорядження Голови Софіївської районної державної адміністрації від 03.12.2002 року № 424-р значиться, серед інших прізвищ громадян, наступна інформація: Прізвище, ім`я, по батькові - ОСОБА_5 ; № паю - 142; АДРЕСА_1 , га - НОМЕР_10 . Крім того, у складі вже зазначеної Технічної документації наявна копія Протоколу затвердження результатів жеребкування, де за порядковим № 14 значиться наступна інформація: Прізвище, ім`я, по-батькові - ОСОБА_5 ; місце проживання - с АДРЕСА_2 Глінки; № сертифікату на право на земельну частку (пай) - НОМЕР_7 ; № ділянки - НОМЕР_6 ; АДРЕСА_1 , га - 6,57 .

Звертає увагу суду на те, що згідно інформації, наданої Відділом у Софіївському районі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області: у Книзі реєстрації видачі сертифікатів на право на земельну частку (пай) по КСП Свердловське на території Жовтневої сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області громадянин з прізвищем, ім`ям, по-батькові ОСОБА_5 не значиться, інформація по сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_7 відсутня; у Списку громадян - членів КСП, СГК або товариства, що є Додатком № 1 до Державного акта на право колективної власності на землю серії ДП Сф № НОМЕР_11 , виданого 16 грудня 1994 року Жовтневою сільською Радою народних депутатів Софіївського району Дніпропетровської області колгоспу імені Свердлова Софіївського району Дніпропетровської області відповідно до рішення цієї ж ради від 18 червня 1993 року № ІІ-ХХІ та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право колективної власності на землю за № 7, громадянин з прізвищем, ім`ям, по-батькові ОСОБА_5 не значиться.

Зазначає, що у позивача ОСОБА_5 наявний Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_12 , виданий Софіївською районною державною адміністрацією на підставі Розпорядження Голови Софіївської районної державної адміністрації від 03 грудня 2002 року № 424-р та зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 302, що посвідчує право приватної власності на земельну ділянку площею 6,570 га переданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (пай № НОМЕР_6 ), розташованої на території Жовтневої сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області.

Що стосується земельної ділянки Відповідача НОМЕР_9 ОСОБА_6 , а саме: площею 6,57 га, з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої за адресою: Дніпропетровська область, Софїївський район, Жовтнева сільська рада, кадастровий номер НОМЕР_3 , зазначила, що до Відповідача-1 ОСОБА_6 право на земельну частку (пай) перейшло від громадянки ОСОБА_15 , яка, згідно Списку громадян - членів колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу або товариства, що є Додатком № 1 до Державного акту на право колективної власності на землю серії ДП Сф № НОМЕР_11 , виданого 16 грудня 1994 року Жовтневою сільською Радою народних депутатів Софіївського району Дніпропетровської області колгоспу імені Свердлова Софіївського району Дніпропетровської області відповідно до рішення цієї ж ради від 18 червня 1993 року № ІІ-ХХІ та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право колективної власності на землю за № 7, значиться за порядковим № АДРЕСА_3 . На громадянку ОСОБА_15 у встановленому законодавством порядку на підставі Розпорядження Голови Софіївської районної державної адміністрації від 01.10.1997 року за № 338-р видано та зареєстровано сертифікат на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_13 , зареєстрованого у Книзі реєстрації сертифікатів на земельний пай членів КСП Свердловське Софіївського району Дніпропетровської області 07.10.1997 року за № 0219. Факт переходу права на земельну частку (пай) від громадянки ОСОБА_15 до Відповідача-1 Демчик Тетяни Петрівни підтверджується також наявним у Відповідача-1 свідоцтвом про право на спадщину за заповітом, виданого ОСОБА_16 , державним нотаріусом Першої Криворізької державної нотаріальної контори, в.о. державного нотаріуса Софіївської державної нотаріальної контори 30.01.2002 року та зареєстрованого у реєстрі за № 200, відповідно до якого спадкоємцем майна гр. ОСОБА_15 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , є гр. ОСОБА_6 . Також у ньому зазначено, що спадкове майно, на яке видане це свідоцтво, складається з сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_13 , виданого Софіївського районною державною адміністрацією та зареєстрованого у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № НОМЕР_14 07 жовтня 1997 року на ім`я померлої в тому, що їй належить право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у КСП Свердловське Софіївського району Дніпропетровської області.

Розпорядження Голови Софіївської районної державної адміністрації від 02.12.2005 року за № 546-р Про виділення в натурі (на місцевості) земельної ділянки в розмірі земельної частки (паю) та видачу державного акту на право власності на земельну ділянку громадянці на території Жовтневої сільської ради , прийнято на підставі заяви громадянки, яка має сертифікат на право на земельну частку (пай), та у якому, зокрема, зазначено: 1. Виділити громадянці ОСОБА_6 на території Жовтневої сільської ради, згідно додатку, земельну ділянку в натурі (на місцевості) у розмірі земельної частки (паю) та видати державний акт на право власності на земельну ділянку.

У даних виділення громадянці на території Жовтневої сільської ради земельної ділянки в натурі (на місцевості) у розмірі земельної частки (паю) і видачі державного акту на право власності на земельну ділянку, що є ОСОБА_17 до Розпорядження Голови Софіївської районної державної адміністрації від 02.12.2005 року № 546-р значиться наступна інформація: Прізвище, ім`я та по батькові громадянина - ОСОБА_6 . № паю - 3-142; площа ( АДРЕСА_4 НОМЕР_15 - НОМЕР_16 .

Вважає, що у разі якщо ОСОБА_5 не був членом Колгоспу ім.Свердлова (КСП Свердловське ) та у ньому не працював, але отримав державний акт на право приватної власності на землю за рахунок земель колишнього КСП Свердловське , це свідчитиме про отримання ним у власність земельної ділянки без законних на те підстав, а отже, Позивачу ОСОБА_5 має бути відмовлено у повному обсязі у задоволенні його позовних вимог, як необгрунтованих.

Повноважний представник третьої особи - Вакулівської сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області в судове засідання не з`явився, третьою особою надані на розгляд суду пояснення, згідно яких зазначено, що спірна земельна ділянка розташована за межами населеного пункту, а відповідно до ст.5 ЗУ Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) (на час виникнення спірних правовідносин) рішення щодо виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) - за межами населених пунктів приймають - районні державні адміністрації, в даному випадку Софіївська районна державна адміністрація. Також посилається на те, що законодавством України не визначено, що для виділення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості), за межами населеного пункту, сільська рада зобов`язана надати районній державній адміністрації погодження .

Третя особа - ФГ Врожайне-ОІ в судове засідання повноважного представника на направила, хоча належним чином повідомлена про час та місце його проведення.

Згідно наданих в судовому засіданні пояснень, позивач - ОСОБА_5 зазначив, що у 80-х роках працював в КСП Свердловське водієм та законно отримав державний акт на право приватної власності на землю НОМЕР_4 , виданий Софіївською райдержадміністрацією 23.12.2002 року на підставі розпорядження голови Софїївської райдержадміністрації №424-р від 03.12.2002 року. Чому позивач відсутній у списках громадян - членів КСП та у книзі реєстрації видачі сертифікатів на право на земельну частку (пай) КСП Свердловське , пояснив такі обставини недбалим ставленням до своїх посадових обов`язків осіб, відповідальних за проведення процедури виділення земельних часток (паїв) колишнім працівникам КСП Свердловське .

З`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши досліджені письмові докази, які є належними та допустимими, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню частково, з огляду на таке.

Відповідно до ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.

Згідно частини 1 статті 13 ЦПК України суд розглядає справу в межах заявлених вимог і на підставі доказів поданих учасниками справи.

Відповідно до вимог ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_5 є власником земельної ділянки у відповідності до наявного Державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_12 , виданого Софіївською районною державною адміністрацією на підставі Розпорядження Голови Софіївської районної державної адміністрації від 03 грудня 2002 року № 424-р та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №302, що посвідчує право приватної власності на земельну ділянку площею 6,570 га переданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (пай № НОМЕР_6 , розташованої на території Жовтневої сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області (а.с.8).

У Списку на відведення громадянам Жовтневої сільської ради земельних ділянок в натурі (на місцевості) у розмірі земельної частки (паю) та видачі державних актів на право приватної власності на землю, що є Додатком до Розпорядження Голови Софіївської районної державної адміністрації від 03.12.2002 року № 424-р значиться, серед інших прізвищ громадян, наступна інформація: Прізвище, ім`я, по батькові - ОСОБА_5 ; № паю - 142; площа, га - НОМЕР_10 .

Згідно п. 2 Указу Президента України Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям від 08 серпня 1995 року № 720/95 (далі - Указ), право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства , сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додасться до державного акта на право колективної власності на землю.

Згідно п. 5 Указу, видача громадянам сертифікатів на право на земельну частку (пай) єдиного в Україні зразка та їх реєстрація провадяться відповідною районною державною адміністрацією.

Згідно п. 6 Указу, у разі виходу власника земельної частки (паю) з колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства за його заявою здійснюється відведення земельної ділянки в натурі в установленому порядку і видається державний акт на право приватної власності на цю земельну ділянку.

Позивачем, на підставі договору з землевпорядною організацією - ТОВ «Юрістек Груп» , було розроблено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка була надана відділу Держгеокадастру разом із відповідною заявою, для внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру. 11.10.2016 року Державним кадастровим реєстратором рішенням № НОМЕР_2 позивачу було надано відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру через те, що земельна ділянка, яка перебуває у власності позивача, має перетини з іншою земельною ділянкою - кадастровий номер НОМЕР_3 , що належить відповідачу ОСОБА_6 .. Площа перетинів співпадає на 100% (повне співпадіння)(а.с.10).

Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно №101064240 від 21.10.2017 року право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_3 , що належить відповідачу 1, було зареєстровано 17.12.2014 року державним реєстратором Профатіловою М.С. Софїївського районного управління юстиції Дніпропетровської області на підставі свідоцтва про право власності серія та номер НОМЕР_5 від 29.12.2014 року , виданого державним реєстратором Профатіловою М.С. Софіївського районного управління юстиції Дніпропетровської області (а.с.12-13).

Згідно відомостей про земельну ділянку від 18.10.2017 року нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка перебуває у власності відповідача 1 кадастровий номер НОМЕР_3 станом на 18.10.2017 року становить 157764 гривень 66 копійок (а.с.14-15).

Як вбачається з матеріалів справи, земельна ділянка Відповідача-1 ОСОБА_6 , площею 6,57 га, з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої за адресою: Дніпропетровська область, Софїївський район. Жовтнева сільська рада, кадастровий номер НОМЕР_3 , виділена на підставі Розпорядження Голови Софіївської районної державної адміністрації від 02.12.2005 року за № 546-р Про виділення в натурі (на місцевості) земельної ділянки в розмірі земельної частки (паю) та видачу державного акту на право власності на земельну ділянку громадянці на території Жовтневої сільської ради , прийнятого, як вбачається з його змісту, на підставі заяви громадянки, яка має сертифікат на право на земельну частку (пай), та у якому, зокрема, зазначено: 1. Виділити громадянці ОСОБА_6 на території Жовтневої сільської ради, згідно додатку, земельну ділянку в натурі (на місцевості) у розмірі земельної частки (паю) та видати державний акт на право власності на земельну ділянку (а.с.168).

За інформацією, отриманої від Відділу у Софїївському районі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, до Відповідача-1 ОСОБА_6 право на земельну частку (пай) перейшло від громадянки ОСОБА_15 , яка згідно Списку громадян - членів колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу або товариства, що є Додатком № 1 до Державного акта на право колективної власності на землю серії ДП Сф № НОМЕР_11 , виданого 16 грудня 1994 року Жовтневою сільською Радою народних депутатів Софіївського району Дніпропетровської області колгоспу імені Свердлова Софіївського району Дніпропетровської області відповідно до рішення цієї ж ради від 18 червня 1993 року № ІІ-ХХІ та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право колективної власності на землю за № 7, значиться за порядковим № АДРЕСА_3 . На громадянку ОСОБА_15 у встановленому законодавством порядку на підставі Розпорядження Голови Софіївської районної державної адміністрації від 01.10.1997 року за № 338-р було видано та зареєстровано сертифікат на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_13 , зареєстрованого у Книзі реєстрації сертифікатів на земельний пай членів КСП Свердловське Софіївського району Дніпропетровської області 07.10.1997 року за № 0219.

Згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданого ОСОБА_16 , державним нотаріусом Першої Криворізької державної нотаріальної контори, в.о. державного нотаріуса Софіївської державної нотаріальної контори 30.01.2002 року та зареєстрованого у реєстрі за № 200, вбачається, що спадкоємцем майна гр. ОСОБА_15 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , є гр. ОСОБА_6 . Спадкове майно, на яке видане це свідоцтво, складається з сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_13 , виданого Софіївського районною державною адміністрацією та зареєстрованого у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № НОМЕР_14 07 жовтня 1997 року на ім`я померлої в тому, що їй належить право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у КСП Свердловське Софіївського району Дніпропетровської області. Згідно Додатку до Розпорядження Голови Софіївської районної державної адміністрації від 02.12.2005 року №546-р значиться наступна інформація: Прізвище, ім`я та по батькові громадянина - ОСОБА_6 . № паю - 3-142; площа (га НОМЕР_15 - НОМЕР_16 .

Згідно висновку експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою та земельно-технічної експертизи №1525-18 по цивільній справі №193/1391/17, складеного 05.10.2018 року встановлено, що: 1) Координати поворотних точок межі земельної ділянки із кадастровим номером НОМЕР_3 , яка розташована на території Жовтневої сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області та перебуває у власності ОСОБА_6 , наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, за фактичним використанням (в натурі (на місцевості)) відповідає відомостям про цю земельну ділянку (координатам), які містяться у Державному земельному кадастрі ; 2) Площа та межі земельної ділянки із кадастровим номером НОМЕР_3 , яка розташована на території Жовтневої сільської ради Софіївського району та перебуває у власності ОСОБА_6 , наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, за фактичним використанням відповідає площі та межам цієї земельної ділянки відповідно до технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва гр. ОСОБА_6 на території Жовтневої сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області, на підставі якої здійснювалось формування та державна реєстрація цієї земельної ділянки; 3) Координати поворотних точок, місце розташування, площа та межі земельної

ділянки (пай № НОМЕР_6 ), яка розташована на території Жовтневої сільської ради Софіївського

району Дніпропетровської області та перебуває у власності

ОСОБА_5 , на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії

НОМЕР_4 , зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної

власності на землю за № 302 від 23 грудня 2002 року, наданої для ведення товарного

сільськогосподарського виробництва, за фактичним використанням відповідає

координатам поворотних точок, місцю розташування, площі та межам цієї земельної

ділянки відповідно до технічної документації із землеустрою щодо встановлення

(відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення товарного

сільськогосподарського виробництва гр. ОСОБА_5 на території

Жовтневої сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області; 4) Земельна ділянка ОСОБА_6 площею 6,5700 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Жовтневої

сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області, кадастровий номер

НОМЕР_3 накладається (перетинається) на земельну ділянку площею

6,5700 га, яка перебуває у власності ОСОБА_5 на підставі

державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_4 ,

зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №302 від 23 грудня 2002 року, виданого на підставі розпорядження голови Софіївської районної державної адміністрації №424-р від 03.12.2002 року. Площа накладання (перетину) складає - 6,5700 га.

Отже, дослідженням доказів, які містяться в матеріалах справи встановлено, що на земельну ділянку, яка належить позивачу на праві власності відповідно до державного акту серії НОМЕР_4 було 17.12.2014 року зареєстровано право власності на земельну ділянку відповідача НОМЕР_9 ОСОБА_6 ..

Відповідно ч. 1 ст. 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Згідно того ж ЗК України, право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом.

Статтею 152 ЗК України передбачено, що держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

Частина 1 ст.15 ЦК закріплює право кожної особи на захист свого права в разі його порушення, невизнання або оспорювання. Положення цієї статті грунтуються на нормах Конституції, які закріплюють обов`язок держави забезпечувати захист прав усіх суб`єктів права власності і господарювання (ст. 13), захист прав і свобод людини і громадянина судом (ч.1 ст.55).

Відповідно до ч.1 ст.16 ЦК кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно зі ст.152 ЗК держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: а) визнання прав; б) відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, іцо порушують права або створюють небезпеку порушення прав; в) визнання угоди недійсною; г)визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; г) відшкодування заподіяних збитків; д) застосування інших, передбачених законом, способів.

Ст. 153 ЗК України визначено, що власник не може бути позбавлений права власності на земельну ділянку, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законами України.

Особа, права якої порушено, може скористатися не будь-яким, а конкретним способом захисту свого права. Під способами захисту суб`єктивних цивільних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на порушника.

Недійсними можуть визнаватися як рішення, на підставі котрих видано відповідні державні акти, так і самі акти на право власності (висновок ВСУ в постанові від 1 липня 2015 року №6-319цс15). Судовою палатою у цивільних справах Верховного Суду України по цій справі встановлено що у спорах, пов`язаних із правом власності на земельні ділянки, недійсними можуть визнаватися як зазначені рішення, на підставі яких видано відповідні державні акти, так і самі акти на право власності на земельні ділянки. Визнання недійсними державних актів на право власності вважається законним, належним та окремим способом поновлення порушених прав у судовому порядку. Ураховуючи викладене, висновок судів про неможливість визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку без визнання недійсним (оскарження) рішення про передачу у власність цієї земельної ділянки, на підставі якого видано державний акт, є помилковим.

У постанові ВСУ від 22.05.2013 (справа №6-33цс13) міститься висновок про те, що судам підсудні справи за заявами, зокрема, з приводу володіння, користування, розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян чи юридичних осіб, і визнання недійсними державних актів про право власності та право постійного користування земельними ділянками.

Державні акти на право власності на земельні ділянки є документами, що посвідчують право власності й видаються на підставі відповідних рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень. У спорах, пов`язаних із правом власності на земельні ділянки, недійсними можуть визнаватися як зазначені рішення, на підставі яких видано відповідні державні акти, так і самі акти на право власності на земельні ділянки. Визнання недійсними державних актів на право власності вважається законним, належним та окремим способом поновлення порушених прав у судовому порядку.

Пленум ВСУ в абз.2 п.2 Постанови від 16.04.2004 №7 Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ роз`яснив, що виходячи з положень ст. ст.8, 124 Конституції, ст. ст.26, 30, 87- 90, 97, 100, 102, 118, 123, 128, 143- 146, 149, 151, 153- 158, 161, 210, 212 ЗК, глав 27, 33, 34 ЦК, ст.15 ЦПК, ст.12 Господарського процесуального кодексу судам підсудні справи за заявами, зокрема, з приводу володіння, користування, розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян чи юридичних осіб, і визнання недійсними державних актів про право власності та право постійного користування земельними ділянками.

Отже, оскільки державні акти на право власності на земельні ділянки є документами, що посвідчують право власності й видаються на підставі відповідних рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, то у спорах, пов`язаних із правом власності на земельні ділянки, недійсними можуть визнаватися як зазначені рішення, на підставі яких видано відповідні державні акти, так і самі акти на право власності на земельні ділянки.

Визнання недійсними державних актів на право власності вважається законним, належним та окремим способом поновлення порушених прав у судовому порядку.

Ч.10 ст.79-1 Земельного Кодексу України передбачено що Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Ч.2 Ст. 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що у разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав, документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування записів про проведену державну реєстрацію прав, а також у випадку, передбаченому підпунктом "а" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

П.9 ч.1 Ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що Державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно.

Згідно ст.41 Конституції України , кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Згідно зі ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

За правилами ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Основною метою ст. 1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свободє попередження свавільного захоплення власності, конфіскації, експропріації та інших порушень безперешкодного користування своїм майном.

При цьому в своїх рішеннях Європейський Суд з прав людини постійно вказує на необхідність дотримання справедливої рівноваги між інтересами суспільства та необхідністю дотримання фундаментальних прав окремої людини.

Необхідність забезпечення такої рівноваги відображено у статті 1 Першого Протоколу, зокрема, вказано на необхідність дотримання обґрунтованої пропорційності між застосованими заходами та переслідуваною метою, якої намагаються досягти шляхом позбавлення особи її власності.

Європейський Суд з прав людини у ряді випадків вбачав порушення ст. 1 Протоколу навіть тоді, коли не було юридичного позбавлення права власності на майно, але через ті або інші обставини людина була позбавлена практичної можливості користуватися своєю власністю.

В рішенні по справі Онер`їлдіз проти Туреччини Європейський суд висловився наступним чином: Справжнє, ефективне здійснення права, що охороняється цією нормою, не залежить від одного обов`язку держави не втручатися і може вимагати забезпечення позитивних заходів щодо захисту, особливо, якщо існує позитивний зв`язок між заходами, здійснення яких заявник вправі очікувати від державних органів, і ефективним користуванням його майном...

З врахуванням викладених обставин, наведених норм чинного законодавства та висновків експертного дослідження вбачається, що права позивача порушені відповідачами в результаті того, що Софіївська районна державна адміністрація Дніпропетровської області розпорядженням №546-р від 02.12.2005 року, в порушення вимог ст.17 Земельного кодексу України, незаконно передала у власність земельну ділянку, яка вже знаходилась у приватній власності позивача. Тобто, Софіївська районна державна адміністрація Дніпропетровської області розпорядженням №546-р від 02.12.2005 року, не маючи повноважень по розпорядженню землями приватної власності, не перевіривши наявність вже зареєстрованого права власності на земельну ділянку, розпорядилася приватною власністю позивача, в результаті чого, відповідач ОСОБА_6 , незаконно отримала у власність відповідну земельну ділянку та провела реєстрацію такого права власності, незважаючи на те, що право власності на спірну земельну ділянку вже було зареєстровано за позивачем.

Заперечення відповідачів та третьої особи - Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області про те, що в списках до державного акту на право колективної власності на землю КСП Свердловське та у книзі видачі сертифікатів на земельні частки (паї) по КСП Свердловське громадянин ОСОБА_5 не значиться, а тому Державний акт на право приватної власності на землю НОМЕР_4 виданий позивачу незаконно, що є підставою для відмови в позовних вимогах позивача, судом до уваги не приймаються та оцінюються критично, оскільки згідно частини 1 статті 13 ЦПК України суд розглядає справу в межах заявлених вимог і на підставі доказів поданих учасниками справи, а тому подані заперечення є правовим обгрунтуванням для іншого цивільного позову з приводу правомірності та законності видачі такого Державного акту, який в установленому Законом порядку на час розгляду вказаної цивільної справи не скасований та є чинним.

Отже, позовні вимоги позивача в частині визнання незаконним та скасування в повному обсязі розпорядження Софіївської районної державної адміністрації Дніпропетровської області №546-р від 02.12.2005 року про виділення громадянці ОСОБА_6 на території Жовтневої сільської ради земельної ділянки в натурі (на місцевості) в розмірі земельної частки (пай) та визнання недійсним та скасування свідоцтва про право власності серія та номер НОМЕР_5 від 29.12.2014 року ОСОБА_6 на земельну ділянку площею 6,5700га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер НОМЕР_3 є обгрунтованими, підтверджені матеріалами справи та поданими доказами, а тому підлягають задоволеню.

В той же час судом враховується, що згідно ч.ч.1,3,4 Земельного кодексу України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

Ч.ч.1,6 ст.16 ЗУ Про державний земельний кадастр передбачено, що земельній ділянці, відомості про яку внесені до Державного земельного кадастру, присвоюється кадастровий номер. Кадастровий номер скасовується лише у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. Зміна власника чи користувача земельної ділянки, зміна відомостей про неї не є підставою для скасування кадастрового номера.

Ч.10 ст.24 ЗУ Про державний земельний кадастр державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі: поділу чи об`єднання земельних ділянок; якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника.

Згідно п.п. 67,114,117,118 постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 року №1051 Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру здійснюється виключно на підставі та відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр" та цього Порядку. Забороняється вимагати для внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру надання документів та здійснення дій, прямо не передбачених Законом України "Про Державний земельний кадастр" .

Державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі:1) поділу чи об`єднання земельних ділянок - на підставі заяви про державну реєстрацію земельних ділянок, які утворилися в результаті такого поділу чи об`єднання;2) коли протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстроване з вини заявника, - на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отриманої шляхом безпосереднього доступу до зазначеного Реєстру.

Відомості (зміни до них) про зареєстровані земельні ділянки вносяться до Державного земельного кадастру в разі внесення:1) змін до відомостей про земельну ділянку, на яку відповідно до цього Порядку відкрито Поземельну книгу;2) нових (додаткових) відомостей про земельну ділянку, на яку відповідно до цього Порядку відкрито Поземельну книгу;3) змін до відомостей про земельну ділянку, на яку відповідно до цього Порядку Поземельна книга не відкривалася, та/або нових (додаткових) відомостей про земельну ділянку.

Внесення до Поземельної книги відомостей (змін до них) про зареєстровану земельну ділянку (крім випадків, зазначених у пункті 119 цього Порядку) здійснюється за заявою власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності відповідно до документації, що є підставою для внесення відповідних відомостей (змін до них) (крім випадків внесення відомостей про зміну виду використання).

Зважаючи на наведені норми чинного законодавства, позовні вимоги позивача в частині скасування державної реєстрації зазначеної земельної ділянки як об`єкту земельних відносин не обгрунтовані, не відповідають фактичним обставинам справи, а тому судом задоволенні бути не можуть.

Крім того, розглянувши позовні вимоги позивача в частині скасування права власності ОСОБА_6 на земельну ділянку площею 6,5700 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Жовтневої сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області кадастровий номер НОМЕР_3 , судом враховується, що згідно ст. 143 Земельного кодексу України примусове припинення прав на земельну ділянку здійснюється у судовому порядку у разі:а) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням;б) неусунення допущених порушень законодавства (забруднення земель радіоактивними і хімічними речовинами, відходами, стічними водами, забруднення земель бактеріально-паразитичними і карантинно-шкідливими організмами, засмічення земель забороненими рослинами, пошкодження і знищення родючого шару ґрунту, об`єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем, порушення встановленого режиму використання земель, що особливо охороняються, а також використання земель способами, які завдають шкоди здоров`ю населення) в строки, встановлені вказівками (приписами) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі; в) конфіскації земельної ділянки;г) примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності; ґ) примусового звернення стягнень на земельну ділянку по зобов`язаннях власника цієї земельної ділянки; д) невідчуження земельної ділянки іноземними особами та особами без громадянства у встановлений строк у випадках, визначених цим Кодексом.

Згідно ч.1 ст.153 Земельного кодексу України власник не може бути позбавлений права власності на земельну ділянку, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законами України.

Враховуючи викладене, з урахуванням наведених положень спеціального закону, який регулює земельні правовідносини, у суду відсутні правові підстави для скасування права власності ОСОБА_6 на вищезазначену земельну ділянку.

На підставі наведеного, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги позивача частково знайшли своє підтвердження у судовому засіданні та в результаті дослідження доказів, поданих в обгрунтування позовних вимог, а тому позовні вимоги позивача підлягають задоволенню частково.

Згідно ч.1 ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 22, 35, 125, 131, 140, 143, 153 ЗК України, ст.ст. 11-13, 76-81, 223, 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позовні вимоги ОСОБА_5 до ОСОБА_6 , Софіївської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, треті особи: ФГ Врожайне-ОІ , Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, Вакулівська сільська рада про припинення права власності на земельну ділянку- задовольнити частково.

Визнати незаконним та скасувати розпорядження Софіївської районної державної адміністрації Дніпропетровської області №546-р від 02.12.2005 року про виділення громадянці ОСОБА_6 на території Жовтневої сільської ради земельної ділянки в натурі (на місцевості) в розмірі земельної ділянки (пай).

Визнати недійсним та скасувати свідоцтво про право власності серія та № НОМЕР_5 від 29.12.2014 року видане ОСОБА_6 на земельну ділянку площею 6,5700 га., для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер НОМЕР_3 .

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючою за адресою: АДРЕСА_5 на користь ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , НОМЕР_17 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_6 , Дніпропетровська область та Софіївської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, сел.Софіївка Дніпропетровської області, вул.Незалежності, 58, код ЄДРПОУ 04052399, судовий збір в розмірі 1409 грн. (одна тисяча чотириста дев`ять гривень) 60 копійки.

Стягнути солідарно з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючою за адресою: АДРЕСА_5 на користь ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , НОМЕР_17 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_6 , Дніпропетровська область та Софіївської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, сел.Софіївка Дніпропетровської області, вул.Незалежності, 58, код ЄДРПОУ 04052399, судові витрати, понесені позивачем при оплаті проведення експертизи в сумі 9609 (дев`ять тисяч шістсот дев`ять) гривень 60 коп.

Зайво сплачений позивачем на підставі квитанції № N16MZ47666 від 26 листопада 2018 року судовий збір в сумі 1409,60 (одна тисяча чотириста дев`ять гривень 60 коп.) грн. повернути позивачу - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Зайво сплачений позивачем на підставі квитанції № 0.0.893506864.1 від 15 листопада 2017 року судовий збір в сумі 39,25 (тридцять дев`ять гривень 25 коп.) грн. повернути позивачу - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Дніпровського апеляційного суду через Софіївський районний суд Дніпропетровської області.

Вступна та резолютивна частини рішення проголошено 22 травня 2019 року.

Повний зміст рішення виготовлений 29 травня 2019 року.

Позивач ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНН: НОМЕР_18 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_6 , АДРЕСА_7 .

Відповідач - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_5 .

Відповідач - Софіївська районна державна адміністрацію, за адресою: смт.Софіївка, вул.Незалежності, буд.58, Софіївського району, Дніпропетровської області, ЄДРПОУ 04052399.

Третя особа - Фермерське господарство "Врожайне - ОІ", за адресою: с.Вакулове, вул.40-річчя Перемоги, буд.23, Софіївського району, Дніпропетровської області, ЄДРПОУ 39548321.

Третя особа - Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, за адресою: м.Дніпро, проспект О.Поля, буд.2, Дніпропетровська область, ЄДРПОУ 39835428.

Третя особа - Вакулівська сільська рада Софіївського району, Дніпропетровської області, за адресою: с.Вакулове, вул.40-річчя Перемоги, буд.30, Софіївського району, Дніпропетровської області, ЄДРПОУ 04337920.

Суддя Д.А.Кащук

СудСофіївський районний суд Дніпропетровської області 
Дата ухвалення рішення23.05.2019
Оприлюднено30.05.2019
Номер документу82061202
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —193/1391/17

Постанова від 19.02.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Зайцев Андрій Юрійович

Ухвала від 03.02.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Зайцев Андрій Юрійович

Ухвала від 28.11.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Зайцев Андрій Юрійович

Постанова від 15.10.2019

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Бондар Я. М.

Ухвала від 23.07.2019

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Бондар Я. М.

Ухвала від 30.05.2019

Цивільне

Софіївський районний суд Дніпропетровської області

Кащук Д. А.

Рішення від 23.05.2019

Цивільне

Софіївський районний суд Дніпропетровської області

Кащук Д. А.

Рішення від 22.05.2019

Цивільне

Софіївський районний суд Дніпропетровської області

Кащук Д. А.

Ухвала від 07.02.2019

Цивільне

Софіївський районний суд Дніпропетровської області

Кащук Д. А.

Ухвала від 16.01.2019

Цивільне

Софіївський районний суд Дніпропетровської області

Кащук Д. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні