Ухвала
від 28.05.2019 по справі 908/1239/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

28.05.2019 справа № 908/1239/19

м.Запоріжжя Запорізької області

Суддя господарського суду Запорізької області Носівець Вікторія Вікторівна, розглянувши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю АРІЕЛЬ (72040, Запорізька область, Михайлівський район, с. Плодородне, вул. Шевченка, 81)

до відповідача Головного управління держгеокадастру у Запорізькій області (69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Михайлівська селищна рада Михайлівського району Запорізької області (72002, Запорізька область, Михайлівський район, смт. Михайлівка, вул. Центральна, 22)

про визнання укладеною додаткової угоди про поновлення договору оренди землі,

ВСТАНОВИВ:

Господарським судом Запорізької області 23.05.2019 отримано позовну заяву № б/н від 15.05.2019 заяви товариства з обмеженою відповідальністю АРІЕЛЬ до Головного управління держгеокадастру у Запорізькій області про визнання укладеною додаткової угоди про поновлення договору оренди землі від 15.12.2008, об`єктом якого є земельна ділянка кадастровий номер 2323355100:30: НОМЕР_1 . Третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, позивач зазначає Михайлівську селищну раду Михайлівського району Запорізької області.

Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Статтями 162 та 164 ГПК України встановлено вимоги щодо предмета спору, їх обґрунтування та комплектності документів, які повинні додаватися до неї.

Частиною 2 ст. 162 передбачено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Подання позову включає в себе дії позивача (самостійно або через уповноважених представників) щодо його безпосереднього звернення до господарського суду за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.

Згідно ч. 2 ст. 80 ГПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Частиною 5 ст. 164 ГПК України визначено, щодо позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Як встановлено судом, дана позовна заява за вих. б/н від 21.05.2019 від імені товариства з обмеженою відповідальністю АРІЕЛЬ підписана адвокатом О.Г. Бондарєвим.

До матеріалів справи надано копії ордеру на надання правової допомоги серія КВ № 410704 від 03.02.2019, свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю № 4103 від 31.08.2010 та договору про надання правничої допомоги від 21грудня 2018.

Згідно з частиною 1 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Відповідно до ч. 3 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Частиною 4 ст. 60 ГПК України встановлено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Згідно ч. 4 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.

Таким чином, надаючи право адвокату здійснювати представництво та захист своїх інтересів клієнт обумовлює обсяг наданих адвокату повноважень, який визначається змістом довіреності або відповідним договором на надання правової допомоги.

За змістом норм ст. 19 та ст. 20 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" не витікає безумовне право адвоката подавати до господарського суду позовні заяви, а відтак таке право має бути безпосередньо надано клієнтом адвокату.

Нормами ГПК України передбачено, що належними доказами на підтвердження повноваження адвоката як представника в господарському процесі є довіреність або ордер, при цьому суд приймаючи позовну заяву, подану від імені сторони адвокатом, має пересвідчитися щодо наявності у адвоката саме повноважень щодо подачі до господарського суду позовної заяви від імені клієнта.

За умовами п. 1.2 договору про надання правничої допомоги від 21.12.2018 адвокат приймає на себе обов`язки представляти права та законні інтереси клієнта у справі Про поновлення договорів оренди земельних ділянок: 2323355100:30:007:0002, 2323355100:30: НОМЕР_2 :0002

Відповідно до п. 1.3 цього договору клієнт має право давати окремі доручення про вчинення дій, складання процесуальних та інших документів. Окремі доручення узгоджуються сторонами у письмовій формі.

За визначенням п. 1.4 договору, клієнт також доручає адвокату:

- представництво прав та інтересів клієнта в підприємствах, установах, організаціях, об`єднаннях, а також в суді;

- у разі необхідності складати заяви, клопотання та інші процесуальні документи для звернення до посадових осіб підприємств, установ, організацій, об`єднань, а також до судів першої, апеляційної та касаційної інстанцій.

Отже, умовами договору про надання правничої допомоги передбачено надання клієнтом адвокату окремих доручень про вчинення дій, разом з тим, чіткого визначення щодо надання адвокату права підписувати позовні заяви від імені клієнта договір не містить.

Враховуючи вищевикладене, суд не має можливості пересвідчитися щодо обсягу повноважень, наданих адвокату клієнтом (позивачем), зокрема, наявність права саме у адвоката - ОСОБА_1 на подачу позову до господарського суду позовної заяви від імені ТОВ АРІЕЛЬ .

Таким чином, у суду відсутні підстави вважати, що позовна заява підписана уповноваженою особою, яка має на це право.

Крім того, пунктами 8, 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Як вбачається з позовної заяви від 15.05.2019 № б/н, позивачем в додатках до позову перелічені всі документи, які були надані ним разом з позовною заявою до суду.

Проте, в порушення вищевказаних вимог пунктів 8, 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України, ні в позовній заяві, ні в додатках до неї не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, та не наведено попереднього (орієнтованого) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку з розглядом справи.

З викладеного слідують обставини недотримання п.п. 8, 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно із ч. ч. 2, 4 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Пункт 5.23 Національного стандарту України «Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документації ДСТУ 4163-2003» , затвердженого наказам Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003р. № 55, передбачає, що реквізит «Підпис» складається з назви посадової особи, яка підписує документ (повної, якщо документ надруковано не на бланку, скороченої - на документі, надрукованому на бланку), особистого підпису, ініціалу (-ів) і прізвища.

Копії документів, які подаються до господарського суду, повинні бути засвідчені з додержанням вимог п. 5.27 Національного стандарту України «Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документації ДСТУ 4163-2003» , затвердженого наказам Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003р. № 55, зокрема, відмітка про засвідчення копії документа повинна складатися зі слів: «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Копії документів доданих до позовної заяви, не містять назви посади особи, яка засвідчила копії, її ініціалів та прізвища.

Вищенаведені порушення є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Також суду звертає увагу, що позивач, обґрунтовуючи необхідність залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Михайлівську селищну раду Михайлівського району Запорізької області, не зазначив на стороні позивача або відповідача її слід залучити.

Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з п. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю АРІЕЛЬ та надання позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків у термін 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, але не пізніше 14.06.2019, шляхом надання суду -

- письмових пояснень та документального підтвердження щодо наявності права у адвоката - ОСОБА_2 Олексія Григоровича на подачу позову до господарського суду позовної заяви від імені товариства з обмеженою відповідальністю АРІЕЛЬ (окреме доручення клієнта, довіреність тощо);

- зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- попереднього (орієнтованого) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку з розглядом справи;

- належним чином засвідчених копій письмових доказів, якими обґрунтовуються позовні вимоги;

- визначення на стороні позивача або відповідача позивач вважає необхідним залучити Михайлівську селищну раду Михайлівського району Запорізької області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

При цьому, усунення позивачем недоліків позовної заяви повинне бути здійснене з урахуванням положень п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України щодо обов`язковості надсилання учасникам справи позовної заяви та копії доданих до неї документів.

Згідно з ч. 12 ст. 176 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.

Відповідно до ч. 13 ст. 176 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

За визначенням ч. 2 ст. 235 ГПК України, ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 176, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю АРІЕЛЬ до Головного управління держгеокадастру у Запорізькій області про визнання укладеною додаткової угоди про поновлення договору оренди землі - залишити без руху.

2. Надати товариству з обмеженою відповідальністю АРІЕЛЬ строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, але не пізніше 14.06.2019, шляхом надання суду

- письмових пояснень та документального підтвердження щодо наявності права у адвоката - Бондарєва Олексія Григоровича на подачу позову до господарського суду позовної заяви від імені товариства з обмеженою відповідальністю АРІЕЛЬ (окреме доручення клієнта, довіреність тощо);

- зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- попереднього (орієнтованого) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку з розглядом справи;

- належним чином засвідчених копій письмових доказів, якими обґрунтовуються позовні вимоги;

- визначення на стороні позивача або відповідача позивач вважає необхідним залучити Михайлівську селищну раду Михайлівського району Запорізької області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору;

- витребувану інформацію та докази її направлення на адресу відповідача надати до суду у вказаний вище строк.

3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.

Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.

Контактні дані господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua; телефони: контакт-центр: 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України).

Копію даної ухвали направити сторонам у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвалу підписано 28.05.2019

Суддя В.В. Носівець

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення28.05.2019
Оприлюднено30.05.2019
Номер документу82066865
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/1239/19

Ухвала від 13.01.2020

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Антонік Сергій Георгійович

Ухвала від 11.12.2019

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Антонік Сергій Георгійович

Рішення від 01.11.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Носівець В.В.

Ухвала від 03.10.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Носівець В.В.

Ухвала від 24.09.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Носівець В.В.

Ухвала від 06.08.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Носівець В.В.

Ухвала від 24.07.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Носівець В.В.

Ухвала від 18.06.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Носівець В.В.

Ухвала від 28.05.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Носівець В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні