ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
31 травня 2019 року м. ТернопільСправа №921/336/19
Суддя Хома С.О.
Розглянув матеріали позовної заяви №93 від 27.05.2019 (вх. №411 від 29.05.2019)
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Аскор-Україна", вул. Бродівська, 44, м.Тернопіль, 46010
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Бест Кафе", вул. Йосипа Сліпого, 5, м.Тернопіль, Тернопільська область,46001
про: стягнення 6502 грн. 41 коп. боргу за отриманий товар, 1068 грн. 75 коп. пені, 667 грн. 39 коп. втрат від інфляції, 3244 грн. 61 коп. 36% річних та судового збору
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Аскор-Україна" звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовною заявою №93 від 27.05.2019 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Бест Кафе" про стягнення 6502 грн. 41 коп. боргу за отриманий товар, 1068 грн. 75 коп. пені, 667 грн. 39 коп. втрат від інфляції, 3244 грн. 61 коп. 36% річних та судового збору.
Підставою позову позивач визначає неналежну оплату Товариства з обмеженою відповідальністю "Бест Кафе" поставленого товару, чим спричинено виникнення заборгованості в заявленій до стягнення сумі, на яку нараховано штрафні санкції.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 162 Господарського процесуального кодексу України .
Підстав для повернення даної позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Як вбачається із змісту позовної заяви №93 від 27.05.2019 Товариства з обмеженою відповідальністю "Аскор-Україна", остання містить клопотання позивача про розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, визначеному в ч. 2 ст. 171 та ч.1 ст. 247 ГПК України.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного та позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті (ч. 2 ст. 247 ГПК України).
Відповідно до ч. 5 ст. 12 ГПК України малозначними є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оскільки предметом спору у даній справі є стягнення з відповідача 11 483 грн. 16 коп., що не перевищує 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, враховуючи, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, а також те, що справа не відноситься до визначеного ч. 4 ст. 247 ГПК України виключного переліку категорій справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження, суд приходить до висновку про можливість здійснення розгляду даної справи у порядку спрощеного позовного провадження з викликом представників сторін.
Частиною 4 статті 176 ГПК України, якщо суд в ухвалі про відкриття провадження у справі за результатами розгляду відповідного клопотання позивача вирішує розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження, суд визначає строк відповідачу для подання заяви з запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, який не може бути меншим п`яти днів з дня вручення ухвали.
Розглянувши матеріали позовної заяви, з урахуванням клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, господарський суд визнав позовну заяву такою, що відповідає вимогам, встановленим ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, та вбачає підстави для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи вищезазначене, керуючись ст. ст. 12, 162, 164, 176, 234 ГПК України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження задовольнити та справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження .
3. Призначити справу №921/336/19 до розгляду у судовому засіданні на 03 липня 2019 року на 15 год. 00 хв. в приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Кн. Острозького, 14 А, зал судових засідань №2, 5 поверх.
4. Запропонувати подати:
Позивачу:
- за три дні до слухання справи письмові заяви з процесуальних питань (за наявності) (ст. ст. 169-170 ГПК України);
- протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов, надати суду відповідь на відзив, оформлену згідно вимог ст.166 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь позивача, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів іншим учасникам справи;
- належним чином засвідчені копії з чіткими відтисками печаток видаткової накладної №Т-АС009759 від 14 грудня 2017 року та видаткової накладної №Т-АС009793 від 15 грудня 2017 року та оригінали для огляду в судовому засіданні;
-письмові пояснення щодо періоду нарахування 36% річних з врахуванням п.5.2 Договору №26516 від 01.01.2016;
-письмові пояснення по якій видатковій накладній відповідачем проводилася часткова оплата придбаного товару в розмірі 995грн.00коп.;
- розрахунок суми судових витрат, які поніс та очікує понести позивач у зв`язку з розглядом справи, зокрема, суми коштів витрат на поштову кореспонденцію;
Відповідачу:
- у разі наявності заперечень проти розгляду даної справи за правилами спрощеного позовного провадження, в 5-денний строк з дня вручення даної ухвали, подати суду заяву з запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у відповідності до ч.4 ст.176 ГПК України.
- за три дні до слухання справи письмові заяви з процесуальних питань (за наявності) (ст. ст.169-170 ГПК України);
- протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позов і додані до нього письмові докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення відповідача та документи, що підтверджують надіслання відзиву і доданих до нього доказів позивачу (опис вкладення, фіскальний чек);
- протягом 5 днів з дня одержання відповіді на відзив - заперечення на відповідь на відзив, які мають відповідати вимогам ст.167 ГПК України, із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення та документи, що підтверджують їх направлення позивачу (опис вкладення, фіскальний чек);
5. Копії відзиву, відповіді на відзив та заперечення на відповідь на відзив та додані до них документи іншому учаснику справи повинні бути надіслані (надані) одночасно з надісланням (наданням) відзиву, відповіді на відзив та заперечень на відповідь на відзив до суду (ч. 5 ст. 165 ГПК України, ч. 3 ст. 166, ч. 3 ст. 167 ГПК України).
6. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч.9 ст.80 ГПК України).
Доказами надіслання доказів є опис вкладення у цінний лист з конкретним переліком і фіскальний чек.
7. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
8. Відповідно до п. 16-1 п.п.11 Перехідних положень Конституції України (в редакції Закону України №1401-VIII від 02.06.2016) , представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
Представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюється з 1 січня 2020 року.
Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню".
9. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
10. Копію ухвали направити сторонам у справі рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1.Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою:mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
Ухвалу підписано: 31 травня 2019 року
Суддя С.О. Хома
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2019 |
Оприлюднено | 03.06.2019 |
Номер документу | 82118722 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Хома С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні