ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
УХВАЛА
"04" червня 2019 р. Справа №914/2147/18
Західний апеляційний господарський суд у складі колегії:
головуючого судді Галушко Н.А.
суддів Желіка М.Б.
Орищин Г.В.
за участю представників:
від позивача не з`явився
від відповідача 1 Цимбалюк О.П.- адвокат;
від відповідача 2 Заремба В.В.- адвокат;
від третьої особи з боку позивача не з`явився;
розглядаючи апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Воланж", м. Львів б/н від 27.03.2019
на рішення Господарського суду Львівської області від 04.03.2019 (суддя Мороз Н.В., повний текст рішення складено 14.03.2019, м. Львів)
у справі № 914/2147/18
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Воланж", м. Львів
до відповідача-1 Служби автомобільних доріг у Рівненській області, м. Рівне
до відповідача-2 Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Білдерпоінт", м. Львів
третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Публічне акціонерне товариство "Український будівельно-інвестиційний банк", м. Київ
про припинення дії, яка порушує право та відновлення становища, яке існувало до порушення
ВСТАНОВИВ:
Позовну заяву подано Товариством з обмеженою відповідальністю Воланж до Служби автомобільних доріг у Рівненській області та Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Білдерпоінт , за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Публічного акціонерного товариства Український будівельно-інвестиційний банк про припинення дії, яка порушує право та відновлення становища, яке існувало до порушення.
Рішенням Господарського суду Львівської області від 04.03.2019 (суддя Мороз Н.В.) у справі № 914/2147/18 у задоволенні позовних вимог відмовлено. Скасовано заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Господарського суду Львівської області від 28.11.2018.
ТОВ "Воланж" подано апеляційну скаргу б/н від 27.03.2019, в якій просить рішення Господарського суду Львівської області від 04.03.2019 скасувати та прийняти нове рішення, яким задоволити позовні вимоги повністю.
Від Служби автомобільних доріг у Рівненській області надійшов відзив №12/761 від 08.04.2019, в якому останній просить залишити рішення Господарського суду Львівської області від 04.03.2019 у справі №914/2147/18 без змін, апеляційну скаргу без задоволення.
У судовому засіданні 28.05.2019 скаржником - ТОВ "Воланж" подано заяву б/н від 04.06.2019 про відвід колегії суддів у складі головуючого судді Галушко Н.А., суддів Желіка М.Б., Орищин Г.В.
Обгрунтовуючи заяву про відвід скаржник зазначив, що у останнього виникли сумніви в неупередженості та об`єктивності колегії суддів у складі головуючого судді Галушко Н.А., суддів Желіка М.Б., Орищин Г.В. по відношенню до скаржника.
Про упередженість, на думку заявника, свідчить комплекс обставин, що в цілому формують позицію заявника щодо даного питання, а саме скаржником в процесі апеляційного розгляду справи скаржником заявлялись клопотання про призначення дати слухання справи на зручну для скаржника годину, а також про оголошення перерви в судовому засіданні перед дебатами для надання можливості викласти пояснення скаржника письмово з врахуванням уточненої позиції відповідача 1 та досліджених матеріалів справи, проте судовою колегією безпідставно відмовлено у задоволенні зазначених клопотань.
Розглянувши заяву про відвід, заслухавши пояснення представників учасників справи у судовому засіданні, судова колегія зазначає про необґрунтованість поданої заяви та зазначає наступне.
Відвід - це процесуальний інститут, що містить умови, за яких особа не може брати участь у конкретній справі. Підстави відводу судді - це обставини, за наявності яких суддя не може брати участі в розгляді конкретної справи. Ці обставини можуть бути суб`єктивного характеру і стосуватися особистих зв`язків судді з особами, які беруть участь у справі, або його особистої поведінки щодо розгляду справи, чи об`єктивного характеру і стосуватися процесуального статусу судді у справі, яка розглядалася раніше.
Господарський процесуальний кодекс України не встановлює вичерпного переліку обставин, які можуть викликати сумнів у об`єктивності судді, однак зазначається, що такі підстави повинні бути обґрунтовані особою, яка ініціює питання про відвід судді.
Як зазначає Європейський суд з прав людини, найголовніше - це довіра, яку в демократичному суспільстві повинні мати суди у громадськості. Наявність безсторонності для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначається за допомогою суб`єктивного критерію, тобто оцінювання особистого переконання конкретного судді у конкретній справі, а також за допомогою об`єктивного критерію, тобто з`ясування того, чи надав цей суддя достатні гарантії для виключення будь-якого законного сумніву з цього приводу (рішення від 24.05.1989 р. у справі №11/1987/134/188 "Hauschildt v. Denmark", пункт 48).
Згідно ст. 35 ГПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:
1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;
2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;
3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;
4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;
5) є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно із ч.4 ст.35 ГПК України незгода сторони з процесуальним рішенням судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Відповідно до ч. 1 ст. 124 Конституції України, правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. При здійснені правосуддя судді незалежні і підкоряються лише закону. Однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення, крім випадків, установлених законом (ст.ст. 126, 129 Конституції України).
Як зазначено Конституційним судом України в рішенні від 23.05.2001 №6-рп/2001, судоустрій і судочинство визначаються винятково законом України. Порядок здійснення правосуддя регламентується відповідно процесуальним законодавством України. Процесуальні акти і дії суддів, які стосуються вирішення розгляду справи у першій інстанції та прийняття по них судових рішень, належить до сфери правосуддя і можуть бути оскаржені лише в судовому порядку відповідно до процесуального законодавства України. Позасудовий порядок оскарження актів і дій суддів, які стосуються здійснення правосуддя, неможливий.
Подана скаржником заява про відвід за своєю суттю зводиться виключно до його незгоди з процесуальною діяльністю суду .
Згідно з ч. 3 ст. 39 ГПК України, якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У цьому випадку вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 32 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 228 ГПК України зупинення провадження у справі у зв`язку з надходженням заяви про відвід судді у справі є правом, а не обов`язком суду. Аналогічні положення передбачено і ч.3 ст. 39 ГПК України, відповідно до якої не передбачено обов`язкового зупинення провадження у справі, а встановлено такий порядок розгляду заяви про відвід, відповідно до якого суд вирішує питання про доцільність зупинення провадження у справі.
З метою уникнення ймовірного виходу за межі процесуального строку розгляду апеляційної скарги, встановленого у ч.1 ст. 273 ГПК України, суд вважає за доцільне розгляд справи відкласти та визначити дату наступного судового засідання із врахуванням строку, достатнього для вирішення питання про відвід колегії суддів в порядку ч.3 ст. 39 ГПК України.
Керуючись ст. 35, 38, 39, 216, 234 та 281 Господарського процесуального кодексу України,
Західний апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Передати справу №914/2147/18 для вирішення заяви про відвід суддею, який не входить до складу суду, що розглядає дану справу, визначеному у порядку, встановленому частиною першою статті 32 ГПК України .
2. Відкласти розгляд справи на 11.06.2019 о 11 год. 15 хв.
3. Явка представників сторін в судове засідання на власний розсуд.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Галушко Н.А.
суддя Желік М.Б.
суддя Орищин.А. В.
Суд | Західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2019 |
Оприлюднено | 06.06.2019 |
Номер документу | 82189277 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Галушко Наталія Анатоліївна
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Галушко Наталія Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні